Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród na torfowisku

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na torfowisku

Ninoja 07:33, 05 maj 2012


Dołączył: 16 sty 2012
Posty: 185
Dziękuję serdecznie
Staramy się dorowadzić działkę do względnego użytkowania. Planów jest wiele lecz tylko cztery ręce do pracy i baaardzo ograniczony czas. W związku z tym wybieramy priorytety i czasem robimy kilka rzeczy na raz.
Jeden z punktów zostanie zrealizowany w ten długi weekend a mianowicie część podstawowa tarasu
Najpierw taczkowanie kilku ton piachu-> zagęszczenie:

Następnie troszkę podsypanie na bieżąco lepszego piasku i układanie i dobijanie, układanie i dobijanie...itd (z nowej cegły pozostałej po budowie)

Następnie pas z kostki granitowej i stara rozbiórkowa kostka...

Obrzeże będzie z kostki granitowej i ekobordu, a taras praktycznie równy z poziomem trawy.

Co sądzicie?


____________________
Pozdrawiam Patrycja Ogród na torfowisku / Skalniak i przedogródek na torfowisku
Ninoja 07:49, 05 maj 2012


Dołączył: 16 sty 2012
Posty: 185
I jeszcze widok z bliska:


Na tym zdjęciu: połączenie cegły nowej z kostką granitową i starą cegłą rozbiórkową.
Nie widać zbyt rewelacyjnie ponieważ prace jeszcze trwają...
Więc wybaczcie również mały bałaganik.
Na koniec troszkę jeszcze zeszlifujemy całość dla wyrównania. Ja w między czsie tworzę listę roślinek i dzięki lekturze nieustającej ogrodów Beth Chatto stwierdzam że jest dla mnie wzór i włąśnie mój styl ogrodu.
____________________
Pozdrawiam Patrycja Ogród na torfowisku / Skalniak i przedogródek na torfowisku
Lena 08:40, 05 maj 2012


Dołączył: 08 lip 2011
Posty: 2499
O raju...ale działka a ceglany taras już podbił moje serce
Witam się oficjalnie

Niczym się nie zrażaj i planuj spokojnie żeby pózniej 100 razy nie przerabiać ( ja tak mam każdego roku
Powodzenia
____________________
Ogród Leny "Lekarz leczy, natura uzdrawia"
Ninoja 09:12, 05 maj 2012


Dołączył: 16 sty 2012
Posty: 185
Witam serdecznie

Przesadzanie to raczej nieodzowna praca ogrodnika amatora Niektórych prac nie da się uniknąć, zmiany są nieuniknione mimo że niewiele roślin posadziłam.
____________________
Pozdrawiam Patrycja Ogród na torfowisku / Skalniak i przedogródek na torfowisku
Sebek 21:41, 05 maj 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Ale będzie ślicznie z tą cegłą
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
KasiaWB 21:51, 05 maj 2012


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Piękna działka ogród będzie powalający, szczególnie jeśli masz takie inspiracje czekam na efekt końcowy tarasu, bo zapowiada się fajnie, co więcej również planuję coś podobnego kiedyż zrobić u siebie w takim jednym miejscu
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Ninoja 18:01, 06 maj 2012


Dołączył: 16 sty 2012
Posty: 185
Na tym zdjęciach widać również niezbyt ciekawe "zabudowania" sąsiada, może doradzicie mi czym to zasłonić?


Mam nie posadzone jeszcze 4 krzaki kaliny NN ewentualnie formowana nadała by się tam? Myślałam również o cisach ponieważ u sąsiada rośnie ich sporo przy ogrodzeniu lecz one tak powoli rosną....
____________________
Pozdrawiam Patrycja Ogród na torfowisku / Skalniak i przedogródek na torfowisku
justi 18:27, 06 maj 2012


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
A mi wpadła w oko ławeczka śliczna, artystyczna robota chyba?

Jeśli tam jest siatka możesz puścić bluszcz, szybko zasłoni ten widok i do lasu pasuje.
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
Ninoja 19:09, 06 maj 2012


Dołączył: 16 sty 2012
Posty: 185
Ławeczka stylizowana na wiejską ławę i wykonana bez użycia wkrętów i innych mocowań. Marzyła mi się taka odkąd pamiętam Jeszcze do pomalowania...
Wracając do tematu, to sąsiad planuje wymienić ogrodzenie, więc jeśli puszczę bluszcz to niestety zostanie zdewastowany Już przy tym sąsiedzie posadziłam bluszcz lecz na razie w ramach zadarniania skarpy pod jego cisami, oraz hortensję pnącą również zadarnia.
____________________
Pozdrawiam Patrycja Ogród na torfowisku / Skalniak i przedogródek na torfowisku
anika 12:27, 08 maj 2012


Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 614
Ja bym posadziła tuje, tylko nie wiem czy w cieniu będą ładnie rosły. Jak nie to cisy one do cienia się nadają A jak sąsiad już płot wymieni to bluszcz będzie idealny. Taras miodzio
____________________
Radosna twórczość Ani :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies