Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w lesie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w lesie

Netka 08:43, 08 mar 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 548
Agnieszko, wpadłam z rewizytą Kiedy będą zdjęcia ? Część mojej działki to też taki mini "lasek" i też mam dużo cienia ... ciekawa jestem jak to u Was wygląda
____________________
Aneta - Mój ogród w cieniu drzew
grupa_trzyma... 11:51, 08 mar 2012

Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 2764
Sebek, jak zwykle niezawodny! Dzięki! Poczytam w wolnej chwili, mam nadzieję, że zdążę przed wiosną! Chociaż właściwie do nas dziś wróciła zima. Spadł śnieg
Netko, zdjęcia będą! Zerknęłam na swoją bramę i Twoja jest ładniejsza! Moja jest pozostałością po poprzednich mieszkańcach - chcemy ją przebudować troszkę, aby była wygodniejsza. Mój ogród w chwili obecnej nie istnieje, ponieważ latem i jesienią rozpoczęliśmy jego destrukcję. Czytałaś pewnie o naszych kłopotach z panią projektantką. Jakiś czas temu trafiłam na ogrodowisko i oglądam i zachwytom nie ma końca. Moim ideałem jest ogród Danusi, który tak na marginesie powinien się wg mnie nazywać "tylko ogród bukszpanowy!".
____________________
Agnieszka - ogród w lesie
grupa_trzyma... 12:05, 08 mar 2012

Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 2764

Tak jak obiecałam: oto Iron.
____________________
Agnieszka - ogród w lesie
grupa_trzyma... 14:35, 08 mar 2012

Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 2764

A to AC (od AC/DC)
____________________
Agnieszka - ogród w lesie
ewalm 14:39, 08 mar 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
a Iron od Iron Maiden?
____________________
Ogródek na trzy lata
grupa_trzyma... 14:51, 08 mar 2012

Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 2764

W oddali widać bramę wjazdową. Po obu jej stronach do tej pory mieliśmy podwyższone rabatki z iglakami. Trzeba było jednak je rozebrać ponieważ płyty z piaskowca, którymi był obłożony murek nie wytrzymały zeszłorocznych mrozów i poodpadały Tu w trakcie zbijania pozostałych płyt.



Inne ujęcie tej części. Za murkiem znajduje się dość zaniedbany trawnik z kilkoma daglezjami, świerkami srebrnymi (pod żywopłotem z tui). Tuż przy murku rośnie wierzba (chyba mandżurska). Całość do kompletnej przebudowy. Żywopłot w tej części ogrodu jest marniutki: tzn. co roku "wypada" z szeregu kilka sztuk, stąd widoczne dziury.
____________________
Agnieszka - ogród w lesie
grupa_trzyma... 14:53, 08 mar 2012

Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 2764
Tak! Moja rodzinka uwielbia Heavy metal. Do Irona juz niedługo dołączy Maiden
____________________
Agnieszka - ogród w lesie
Juzia 15:08, 08 mar 2012


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38452
grupa_trzymajaca_grabie napisał(a)
Tak! Moja rodzinka uwielbia Heavy metal. Do Irona juz niedługo dołączy Maiden


O kurcze....czemu ja na to nie wpadłam i nazwałam swoją....Tosia

AC/DC to tak średnio, ale Maidenów luuuuubię
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
grupa_trzyma... 15:16, 08 mar 2012

Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 2764


A tutaj widać elewatory zbożowe, które chcemy zasłonić. Widać kolejne ubytki w żywopłocie. Ogród w trakcie wyciągania roślin.



Tutaj powstaje wykop pod murek z łupka. Po lewej stronie będzie ogród warzywny, po prawej ogród ozdobny (rekreacyjny). Tych rośli po prawej już nie ma. Została jeszcze tylko wierzba. Ale nie jestem jej fanką.



Przechodzimy, proszę szanownej wycieczki dalej w prawo, do części zacienionej. Właściwie to od pęcherznicy juz zaczyna się ta mniej nasłoneczniona część ogrodu. Wcześniej był tam ogródek warzywny (nawet widać go na zdjęciu), ale jest tam w ciągu dnia za mało słońca, aby warzywa były dorodne. A my lubimy warzywa z własnych grządek.



A tutaj działka "zakręca" za dom. Za płotem jest już las. To właśnie przez wysokie sosny w ogródku mamy tak dużo cienia. Za domem powstała w zeszłym roku altana. Bardzo potrzebne miejsce w każdym ogrodzie, żeby po ciężkiej pracy odsapnąć przy...no sami wiecie...przy kiełbasce z rożna na ten przykład. Altana jest "w budowie" jak nasze autostrady
____________________
Agnieszka - ogród w lesie
grupa_trzyma... 15:27, 08 mar 2012

Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 2764
Juzia, nie widzę problemu. Oprócz Tosi możesz mieć i Irona i Maiden
____________________
Agnieszka - ogród w lesie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies