Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w lesie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w lesie

Gardenarium 23:41, 21 sty 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tuje w końcu lata i wczesną jesienią mogły mieć gorzej również z powodu suchej pogody. Pamiętacie jak podlewaliśmy zimozielone ? Niezły rachunek wyszedł mi za wodę wtedy
Ale roślinki się nawadniały systematycznie.

Może przemyślcie w przyszłości założenie tujom linii kroplującej, choćby sterowanej "ręcznie" ?

Próbujmy z projektem
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
grupa_trzyma... 19:35, 23 sty 2012

Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 2764
Tuje zdecydowanie będą ratowane. Zdaje mi się, że jakaś linia kroplująca tam już była montowana.
Nie wiem tylko czy nie uległa uszkodzeniu...Trzeba będzie to sprawdzić przy okazji.
Czekam na ładniejszą pogodę, aby zrobić zdjęcia całego terenu. W tej chwili warunki pogodowe są nieciekawe - albo pada deszcz albo śnieg. Zima!
Wykopane rośliny zadołowalismy a te bardzo duże i przyznam się bez bicia lekko zdziczałe, bo nie przycinane, zostały wysadzone do tej "leśnej" części ogrodu. Uczymy się na błędach - kiedyś wydawało nam się, że rośliny posadzone same rosną i nie trzeba im przeszkadzć tj. przycinać i formować. Nic bardziej mylnego! Doświadczeni ogrodnicy to wiedzą. Formowanie roślin zaczęliśmy od niedawna. Mamy parę kulek bukszpanowych. Mam pytanie: czy bukszpany dobrze znoszą przesadzanie czy raczej zostawić je na starym miejscu?
____________________
Agnieszka - ogród w lesie
Sebek 22:18, 23 sty 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Każda roślina dobrze to zniesie - tylko trzeba to zrobić dobrze
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 20:54, 20 lut 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Bukszpany znakomicie znoszą przesadzanie, mają drobne korzenie i dobrze się regenerują. Nawet jak im uciachasz korzenie i tak się przyjmą.

Silna grupo trzymająca wła.... ups ..grabie Co u Was słychać? Wiosnę macie już?

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
grupa_trzyma... 11:49, 29 lut 2012

Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 2764
Witamy ponownie! Przepraszamy za tak długą przerwę. Po prostu chroniczny brak czasu, praca i ogólne zniechęcenie z powodu zimy, śniegu, mrozu... Ale już wiosna nadchodzi! Już ją widać, słychać i czuć. Jak się ogarniemy z pracą zawodową wracamy na forum! Grabie już przygotowane! Pozdrawiamy wszystkich!
____________________
Agnieszka - ogród w lesie
hanka_andrus 14:12, 29 lut 2012


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
No to dobrze,że grupa się trzyma grabi!Pozdrawiam!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
grupa_trzyma... 15:19, 29 lut 2012

Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 2764
Witam, Haniu!
Korzystając z wolnej chwili przeglądałam wątek warzywno-owocowy.
Jestem na etapie kupowania nasion i planowania nasadzeń. Twoje rady, Haniu są bezcenne!
Już niedługo być może będę miała więcej czasu żeby przedstawić tu plan naszego ogrodu oraz dodać kilka zdjęć. Już nie mogę się doczekać wiosny!
____________________
Agnieszka - ogród w lesie
Gardenarium 19:03, 29 lut 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Czytałaś wątek porady warzywne?
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1390-ogrod-warzywny-kolezenskie-porady
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
grupa_trzyma... 14:21, 01 mar 2012

Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 2764
Tak, Danusiu. Ogrodowisko to dla mnie kopalnia wiedzy i informacji. Jednak żeby przejrzeć wszystkie interesujące mnie wątki musiałabym chyba zrezygnować ze snu. Już na zawsze! Ale staram się czytać i przyswajać jak najwięcej. Człowiek uczy się całe życie, prawda.
____________________
Agnieszka - ogród w lesie
hanka_andrus 15:07, 01 mar 2012


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Przedstawicielkę grupy informuję,że na Dolnym Śląsku pod koniec czerwca odbędzie się spotkanie o-maniaków.Jest stosowny wątek w tej sprawie.....
Pozdrowienia!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies