Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w lesie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w lesie

abrakadabra 17:25, 21 sty 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 305
I ja witam serdecznie
____________________
Magda - Poratujcie mnie proszę, ogrodowi czarodzieje :)
grupa_trzyma... 18:01, 21 sty 2012

Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 2764
Sebek napisał(a)
No to czekam na zdjęcia

Skoro ogród już istnieje to na pewno przydadzą Ci się te artykuły

http://www.ogrodowisko.pl/szukaj?utf8=%E2%9C%93&q=Jak+zaprojektowa%C4%87+i+za%C5%82o%C5%BCy%C4%87+ogr%C3%B3d

Sebku! Witaj!
Hmmm! tak właściwie tego ogrodu już nie ma! Ale jest nadzieja na coś nowego, prawda?
Twoje rabatki za to piękne!
Byłam, widziałam...chyba będę "małpować" u siebie, o ile się zgodzisz. Skąd macie te piękne kule?
Zabieram się za czytanie artykułu, dzięki!
____________________
Agnieszka - ogród w lesie
Sebek 18:03, 21 sty 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Na pewno powstanie coś ciekawego

Jasne, że małpuj - to bardzo miłe


A o kule lustrzane chodzi ? To istny przypadek z nimi
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
grupa_trzyma... 18:11, 21 sty 2012

Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 2764
Zaledwie wczoraj, pełna zapału i optymizmu zarejestrowałam się na ogrodowisku a już dziś dopadły mnie wątpliwości czy my po raz enty polegniemy czy wreszcie uda nam się stworzyć nasz ulubiony zakatek. Wiem na pewno, że potrzebujemy projektu, ponieważ nasze błądzenie po omacku już nie jest zabawne ze względu na mizerne efekty i duże koszty, które już ponieśliśmy. Wiosną ubiegłego roku poprosiliśmy pewną panią o obejrzenie, ocenienie i stworzenie projektu ogrodu dla nas. Pani chętnie przyjechała, zrobiła pełno zdjęć i dała nadzieję na lepsze. Ponieważ miała sporo zobowiązań umówiliśmy się za dwa miesiące, podczas których my mieliśmy oczyścić cały teren ze starych rabat, przypadkowych roślin i starego trawnika. Nadszedł wreszcie ten wyczekany przez nas dzień, w którym mieliśmy dostać nasz projekt. Nie mogliśmy się doczekać kiedy go dostaniemy. I tu niespodzianka: pani projektantka przysłała sms, że bardzo jej przykro ale nie może się podjąć zaprojektowania naszego ogrodu i że życzy powodzenia!
Załamka! Dwa miesiące stracone! Jedyna korzyść z tej sytuacji to rewolucja w ogrodzie dzięki której, mamy nadzieję
zrobiliśmy miejsce na nowe.
W lecie po raz kolejny robiliśmy przymiarki do nowego ogrodu. Ale chyba nie umiemy tego sensownie zaprojektować.
Chcę zrobić zdjęcia całej działki, narysować projekt i przedstawić go tutaj. Czy się uda? Nie wiem. Trzymajcie kciuki!
____________________
Agnieszka - ogród w lesie
grupa_trzyma... 18:14, 21 sty 2012

Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 2764

Tak o te kule chodzi, są suuper!
____________________
Agnieszka - ogród w lesie
Sebek 18:14, 21 sty 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Będziemy kibicować

A ta projektantka to Was załatwiła pięknie.....
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
grupa_trzyma... 18:36, 21 sty 2012

Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 2764
Oj tak! Było mi przykro, ale cóż? Nie ma co się mazać! Trzeba brać się do roboty. Nie wiem tylko, czy sami damy radę. Teren jest dość trudny. Wokół same żwirownie, więc ziemię mamy kiepską. W miarę możliwości dodajemy trochę cięższej ziemi (gliniastej). Wokół domu rosną stare, duże sosny jest więc dość ciemno. Działka graniczy z lasem od strony południowej a od wschodu mamy okropne elewatory zbożowe. BRRR! Pierwszymi roslinami posadzonymi dawno temu były więc tuje, które są już spore. Niestety od jakiegoś czasu obserwujemy powolne ich usychanie, własnie od strony tych okropnych elewatorów. Czy powodem może być obniżający sie poziom wód gruntowych przez żwirownie? Ktoś wie?
Na jedynym w miarę słonecznym kawałku ziemi urządzamy właśnie ogródek warzywny, bo jesteśmy amatorami warzyw wyhodowanych "tymi rencami".
Mamy też mnóstwo kretów, czy jak to określił nasz trzyletni chyba wtedy synek "kretynów"...do dziś śmiejemy się jak to pewnego dnia zakomunikował: "chyba wykopałem kretyna".
____________________
Agnieszka - ogród w lesie
anna_lastowska 19:59, 21 sty 2012


Dołączył: 21 paź 2010
Posty: 502
Ja tez się witam
Zdecydowanie musicie zacząć od planu . I potem powoli go realizować

Co do warzyw mamy tez watek o warzywkach - polecam
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1390-ogrod-warzywny-kolezenskie-porady
____________________
ania Zielonym do góry czyli trudne początki***Zielonym do góry - przerabiamy rabatę
Sebek 22:01, 21 sty 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Tuje warto ratować, skoro duże - potrzebują stale wody, a te żwirownie mogą być tego powodem...
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
monteverde 22:30, 21 sty 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Cześć Brygado zwarta i gotowa do pracy mam nadzieję,że roślinki po czyszczeniu ogrodu czekają gdzieś w " przedszkolu" w ogrodzie się wszystko może przydać, a rośliny kosztują, a tujki podlewajcie nawet teraz jak nie ma mrozu nie żałujcie im po wiadrze wody czekam na ciąg dalszy
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies