Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Rabata do przeróbki

Pokaż wątki Pokaż posty

Rabata do przeróbki

ewaglen 17:45, 25 sty 2012


Dołączył: 31 sie 2011
Posty: 719
Kochani, stanęłam w martwym punkcie i nie wiem co mam robić z tą rabatą. Wcześniej na moim wątku Hania doradzała mi w miejsce porażonych wrzosów trawę Hakonechloa, a Sebek róże miniaturowe dla koloru na miejscu wrzosów i hortensje na pniu miedzy cisami. Ja sama myślałam o żurawce, tej co u Sebka tak pięknie rośnie lub różach okrywowych na pierwszym planie, ale nie wiem jakich. Doradźcie mi proszę
A oto rabata do przeróbki:

A tutaj ta sama rabata z dalszej perspektywy:
____________________
Mój ogród - co dalej?
EwaG 18:26, 25 sty 2012


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
Hej, ja bym ci radziła sosnę kosodrzewinę Pinus mugo var. Pumilio. Masz już dwa mocne kolory na tej rabacie, trzeba ją troche uspokoić. A go tego jakieś wyższe byliny tak aby ich kwiaty wystawały ponad kosodrzewiny i cisy. Dobre były by np. czosnki czy zawilce japońskie jeżeli chodzi o pokrój tylko kolor nie zabardzo będzie pasował do bordowego.
____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
ewaglen 22:20, 25 sty 2012


Dołączył: 31 sie 2011
Posty: 719
Hm, to się nazywa świeże spojrzenie Nawet do głowy mi nie przyszło, że można tę rabatę "uspokoić"
____________________
Mój ogród - co dalej?
Sebek 20:19, 26 sty 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Noo mi też się pomysł Ewy podoba
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 13:38, 27 sty 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja proponuję przyciąć berberysy i cisy w płaskie chmury i przód rabaty podsadzić polami wrzośca kwitnącego na różowo, jedną albo dwie odmiany i dodać trawy Morning Light.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ewaglen 13:48, 27 sty 2012


Dołączył: 31 sie 2011
Posty: 719
Dzięki wielkie
Danusiu, a w którym miejscu te trawy byś posadziła? Między żółtymi cisami? Czy dwie sztuki tych traw wystarczą?
Jeśli chodzi o wrzośce kwitnące na różowo - wolałabym odmiany kwitnące później. Czy są jakieś atrakcyjne, kwitnące później? Jakie warto posadzić w tym miejscu?
Pozdrawiam cieplutko wszystkich doradzających
____________________
Mój ogród - co dalej?
moni 21:41, 27 sty 2012


Dołączył: 06 paź 2011
Posty: 834
dla mnie jest ładna po co zmieniać?
____________________
Mona
ewaglen 23:31, 01 lut 2012


Dołączył: 31 sie 2011
Posty: 719
Moni, będzie jeszcze ładniej Te wrzosy na brzegu rabaty ciągle chorują, wypadają, nie mają takiego efektu jakiego oczekuję. Rosną już kilka lat i ciągle są wymieniane. Muszę z nimi zrobić porządek
A przyciąć też trzeba, bo porosły wielkie krzaczory. Popatrz na ten zakątek.



____________________
Mój ogród - co dalej?
moni 10:00, 02 lut 2012


Dołączył: 06 paź 2011
Posty: 834
chcesz te duże okazy uformoać w kuliste formy czy inaczej?.
____________________
Mona
ewaglen 10:13, 02 lut 2012


Dołączył: 31 sie 2011
Posty: 719
Tak jak proponuje Danusia - cisy i berberysy w płaskie chmury.
____________________
Mój ogród - co dalej?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies