Gdzie jesteś » Forum » Donice i pojemniki » Rodzaje donic

Pokaż wątki Pokaż posty

Rodzaje donic

Joku 19:37, 31 mar 2013


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12080
Ja właśnie myślę nad donicami na tarasie. Waham się pomiędzy drewnianymi, z supermarketów ale pomalowanymi na jasno - szaro ( totalnie zawojował mnie ten kolor) a wybudowanymi np z bloczków i otynkowanymi. Też np. na szaro bo elewacja domu jest biała.

Impala, co do taczki to myślę że może być niezły efekt pod warunkiem obsadzenia np. jednym gatunkiem roślin ewentualnie zestawem w np. stonowanych kolorach lub kontrastowych. Zależy co kto lubi. No i zależy od stylu w jakim jest twój ogród, dom. Ale chyba trzeba uważać żeby nie wyszło kiczowato.

Obsadzoną konewkę miał Grzesiu na swojej super działce (niestety, dawno już się nie odzywał na forum).
Opony też kojarzą mi się z Bobem Flowerdew, o którym wspominała Szefowa. Był też jakiś kierowca ciężarówki, wielbiciel i kolekcjoner fuksji. Dzieła obydwu prezentował serial Gardeners World przed laty.

Ze starych przedmiotów, a raczej tych z odzysku widywałam stare rowery, z koszami na kierownicy obsadzone kwiatami.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Joku 19:37, 31 mar 2013


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12080
Oj, zdublowało mi się. Przepraszam. Ale w zamian udało mi się wkleić link do konewek Grzesia

http://www.ogrodowisko.pl/watek/469-moja-dzialeczkagrzesiu?page=37

Trzeba szukać na sąsiednich stronach, bo nie są elementami grającymi na tych zdjęciach "pierwsze skrzypce".
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
arcobaleno 11:08, 15 kwi 2013


Dołączył: 04 sty 2012
Posty: 1238
Ja upolowałam na starociach taką balię - w roli donicy też się sprawdza
Na spodzie jest gruba warstwa styropianu, żebym mogła ją przenosić bez połamania kręgosłupa

____________________
Ogród Marty - Kochaj i podążaj za marzeniami...
Borbetka 14:22, 15 kwi 2013


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Ale piękna ta balia. I w tym zestawieniu tak pasuje. Cudnie.
____________________
borówcowy wizytowka
Joku 16:58, 15 kwi 2013


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12080
Też mam taką balię, upolował mój M. . Póki co stoi pusta w szopce. Jak by mi się chciało poszperać w domu rodzinnym to pewnie jeszcze jakaś by się znalazła.
Marto, masz jakieś odwodnienie tej balii, tzn. dziury w dnie? Czy bazujesz tylko na tym styropianie? Pytam, bo moja balijka w bardzo dobrym stanie i bez dziur. Sposób na zmniejszanie objętości pojemnika przy pomocy styropianu znam, ale o odciążeniu kręgosłupa nie pomyślałam.

PS! Piękne twoje zdjęcia, czasami zaglądam po cichu do twojego wątku.
Bardzo zdolne dziewczyny w okolicach Stargardu mieszkają.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Jolka11 09:43, 28 maj 2013

Dołączył: 28 maj 2013
Posty: 4
Ja mam na tarasie trzy donice Lechuza różnych rozmiarów. Wyglądają pięknie, przetrwały całą zimę i są w idealnym stanie. Mają system nawadniający, dzięki czemu mogę moje roślinki rzadziej podlewać. Stanowią taki główny i najbardziej atrakcyjny element tarasu. Zdjęcia tarsu nie mam. Mają bardzo duży wybór donic, są nawet ekskluzywne donice z Cortenu w których się zakochałam.
Borbetka 20:59, 28 maj 2013


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Ja mam takie:







Wszystkie Polnixa. Lubię tę firmę. Mają teraz takie fajne duże żaby z terakoty do ogrodu.
____________________
borówcowy wizytowka
Ola54 19:56, 15 cze 2013


Dołączył: 02 paź 2011
Posty: 966
No to sobie poczytałam. Jestem na etapie wymieniania, szukam
Co do opon, taczek, rowerów jako kwietniki - coś mnie odrzuca. Oponowe doniczki były w moim mieście dawno, dawno temu i na dodatek pomalowane na biało,
Ola54 12:26, 21 cze 2013


Dołączył: 02 paź 2011
Posty: 966
Trochę poszperałam i tu i tam
U syna w tej skrzynce były jego "przydasie" wyrzuciłam do innego pojemnika a ten ocynkowany wzięłam.Do środka dałam 2 donice agapantów


[img
bardzo lubię szperać "na starociach" właściwie w poszukiwaniu porcelany ale trafiają się i takie
[img \

gabriela_kra... 10:20, 02 lut 2014


Dołączył: 18 lut 2013
Posty: 655
Witajcie,

wczoraj u nas w Bydgoszczy w Auchan natknęłam się na mega wielką sprzedaż donic ceramicznych, bardzo tanio. Duże donice max za 30zł. Kwadratowe, okrągłe, wysokie niskie.
____________________
Gabisiowy ogród...początki...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies