Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogród to moje szczęście.

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród to moje szczęście.

ElAri 18:08, 26 sty 2012


Dołączył: 26 sty 2012
Posty: 142
Eluniu Miłość do natury zaszczepiona została przez moją mamę! Kochana kobieta. Serdecznie ją pozdrawiam przy okazji. Moi przyjaciele już wiedzą, że dla mnie najpiękniejszym prezentem są rośliny. Kiedyś kolega zamówił mi przez allegro kosodrzewine Winter Gold nie miał pojecia jak to będzie wyglądało.... Gdy otworzyłem prezent on zrobił się czerwony a wszyscy znajomi umierali ze śmiechu gdy zobaczyli 15 centymetrowy patyk z kilkoma igłami, dokłądnie tak to wyglądało. Po 2 latach sosna wygląda znacznie lepiej a wspomnienie zawsze wracają gdy obok niej przechodzę. Mam wiele takich roślin. Tak samo staram się kupować rośliny jak gdzieś wyjeżdzam czy to są jakieś targi czy weekendowy wypad ze znajomymi w góry czy na Mazury
____________________
Mój ogród to moje szczęście. Ogród potrzebuje czasu, miłości, uwagi, energii i troski, by rozkwitać.
Syla 18:10, 26 sty 2012


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380





Witaj .... Zatrzymałam się dłużej przy tym miejscu ...... pozdrawiam
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
ElAri 18:14, 26 sty 2012


Dołączył: 26 sty 2012
Posty: 142
Zapraszam latem w pobliżu mamy podmokłe łąki na których od kilku lat gniazduje para Żurawi Już się przyzwyczaiłem do ich krzyków żaby dają koncert a świersze im przygrywają Wieczorami i wcześnie rano w pobliskch olszynach śpiewa Słowik! Jest uroczo
Do tego lampka białęgo wina i można siedzieć całymi dniami
____________________
Mój ogród to moje szczęście. Ogród potrzebuje czasu, miłości, uwagi, energii i troski, by rozkwitać.
Syla 18:21, 26 sty 2012


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
ElAri napisał(a)
Zapraszam latem w pobliżu mamy podmokłe łąki na których od kilku lat gniazduje para Żurawi Już się przyzwyczaiłem do ich krzyków żaby dają koncert a świersze im przygrywają Wieczorami i wcześnie rano w pobliskch olszynach śpiewa Słowik! Jest uroczo
Do tego lampka białęgo wina i można siedzieć całymi dniami


Takie klimaty napewno zachęcają do długiego biesiadowania
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Gabriela 21:29, 26 sty 2012


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Witaj, wygląda że masz bardzo, ale to bardzo "zielone palce" i rośliny Cię kochają.
Szkółka w doniczkach zrobiła na mnie duże wrażenie, ogród w którym wszystkiego po trochu rośnie, pięknie.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
ElAri 13:16, 27 sty 2012


Dołączył: 26 sty 2012
Posty: 142
Z każdym rokiem jest więcej roślin. Ostatnio mam wrażenie, że już nie ma gdzie tego sadzić. Dobrze, ze obok rośnie las! Tam będę przesadzać rośliny które będą usuwane z ogrodu. Już się nie mogę doczekać!

____________________
Mój ogród to moje szczęście. Ogród potrzebuje czasu, miłości, uwagi, energii i troski, by rozkwitać.
ElAri 13:32, 27 sty 2012


Dołączył: 26 sty 2012
Posty: 142
Juki rozmnażam przez podział kłączy! Mam 20 dużych roślin w ogrodzie.
W tym roku wszystkie kwitły A w doniczkach rosną młode gotowe do wysadzenia!
____________________
Mój ogród to moje szczęście. Ogród potrzebuje czasu, miłości, uwagi, energii i troski, by rozkwitać.
EPODLAS 13:39, 27 sty 2012


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 5549
ElAri napisał(a)
Z każdym rokiem jest więcej roślin. Ostatnio mam wrażenie, że już się robi za mało miejsca wolnego. Dobrze, ze obok rośnie las! Tam będę przesadzać rośliny które bedą usuwane z ogrodu. Także będą powstawały tam ścieżki które obsadze roślnami już nie mogę się doczekać!

Witaj, fajny pomysł z wsadzaniem nadwyżek do lasu. Nasza planeta ziemia będzie wdzięczna za tą zieleń. Mam takie same iryski. Kwitną bardzo wczesną wiosną. Nie przyrastają bardzo, ale co roku pokazują się kwiatki. Dla mnie wyglądają jak wiatraczki. Samodzielne rozmnażanie roślin to najtańszy sposób na pozyskanie nowych.
____________________
Mój ogród
ElAri 13:43, 27 sty 2012


Dołączył: 26 sty 2012
Posty: 142
Las ma się z czasem przekształcić w park! będzie tam miejsce na ognisko, naturalnie wyglądająca altanka i duuuuuuużo pięknych roślin! widzę oczami wyobraźni paprocie pod brzozami :]
A tu zdjęcie ogrodu z jesieni 2010. Teraz już nie ma cyprysa. Zimowy wiatr go przemrozil. Nie mogliśy znieść widoku rdzawych igieł i został wyciety. W tym miejscu posadzone są teraz byliny, które będą dobrze się czuły nad woda.
____________________
Mój ogród to moje szczęście. Ogród potrzebuje czasu, miłości, uwagi, energii i troski, by rozkwitać.
Gardenarium 14:20, 27 sty 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wróciłam i od razu tutaj trafiłam i cieszę się, jak dziecko normalnie, że mamy ogrodnika, który pokazuje siebie przy pracach, jak ja. Bo po prostu uwielbiam takich ogrodników Świetne zdjęcia przy wycinaniu roślinności przy oczku wodnym, boskie liatry przy warzywach Mam nadzieję, że sporo takich prac zobaczymy. To bardzo pouczające.

Witam serdecznie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies