Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jeszcze hobby czy już uzależnienie..?

Pokaż wątki Pokaż posty

Jeszcze hobby czy już uzależnienie..?

nieszka 10:37, 13 lut 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 2676
EPODLAS napisał(a)
Witaj na forum. Ślicznie i czyściutko, takie pierwsze myli przyszły mi po obejrzeniu zdjęć. Wszystko jest co w ogrodzie powinno być. Będę zaglądać do tak wypieszczonego ogrodu.

Witaj i się rozgość
____________________
jeszcze hobby czy juz uzaleznienie
Gardenarium 10:39, 13 lut 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nieszko, ogród to także odpoczynek. Dla mnie odpoczynkiem jest też praca w nim, ale na ławkach siadam i delektuję się kawą czy ciasteczkiem.
Trzeba siadać a nie tylko pracować. Widać, że jesteś systematyczna w działaniu, więc znajdziesz czas na pewno
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
nieszka 10:44, 13 lut 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 2676
Gardenarium napisał(a)
Jak ładnie i jaka fajna prostokątna rabatka.

Świerk może i będzie wielki, ale przecież go można od dołu "podgolić" aż do wysokości płotu i pod nim wiele można nasadzić.

Jestem na pierwszej stronie na razie

Witaj Nieszka, a ogród bajkowo się prezentuje i trawka..haha nie mam się do czego "przyczepić"


Witam Danusiu! Super że zajrzałaś i spojrzałaś swoim profesjonalnym okiem!!
Liczę na każdą Twoją sugestię bo ciągle się czuję jak dziecko we mgle
odnośnie świerka to myslałam jeszcze żeby go może ciąć..? jak myslisz? Ta tuja obok (chyba tuja) już w tym roku się do niego "przytuli". A drzewka mają dopiero 5 lat...
____________________
jeszcze hobby czy juz uzaleznienie
nieszka 10:48, 13 lut 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 2676
Gardenarium napisał(a)


Tak wygląda przedogródek:



A ja bym tu usunęła drewnianą palisadę, ona jest dość wysoka i powoduje wrażenie takiego "tunelu". Robisz fajne kanciki, to tutaj też lepiej by wyglądały. To taka pierwsza sugestia jeśli chodzi o rady mi się nasunęła, a w ogóle to "pieję" z zachwytu nad dbałością o ogród.

Na tym zdjęciu tu gdzie lampa i róża przydałoby się coś piennego, nawet jakiś żółty iglak na pniu, albo trzmielina, albo nawet kuliste drzewko
Da ładne podkreślenie na wejściu, punkt skupiający uwagę..


Daniusiu, palisadki już nie ma. To zdjecie z lipca 2011 zdaje się a we wrzesniu juz ją usunęłam, zrobiłam kanciki i wsadziłam wrzosy. Jest gdzieś w kolejnych zdjęciach to miejsce.
No i myslałm o jakim drzwku na pniu ale wydawało mi się że troszkę za dużo tam tego "szczęscia"
____________________
jeszcze hobby czy juz uzaleznienie
nieszka 10:49, 13 lut 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 2676
Gardenarium napisał(a)
Nieszko, ogród to także odpoczynek. Dla mnie odpoczynkiem jest też praca w nim, ale na ławkach siadam i delektuję się kawą czy ciasteczkiem.
Trzeba siadać a nie tylko pracować. Widać, że jesteś systematyczna w działaniu, więc znajdziesz czas na pewno

No tak na chwilkę siadam ale chyba tylko żeby spojrzeć na spokojnie gdzie by tu jeszcze coś poprawić
____________________
jeszcze hobby czy juz uzaleznienie
nieszka 10:50, 13 lut 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 2676
goniak napisał(a)
Witaj
Podoba mi się oryginalność założeń
Tak trzymaj i nie zatrać tego !

Witaj Małgosiu
____________________
jeszcze hobby czy juz uzaleznienie
nieszka 10:55, 13 lut 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 2676
Wieloszka napisał(a)
Witaj Nieszka!
Nie rozumiem co Ci się nie podoba - bardzo zadbany i wypieszczony ogródek, a ten łan lawendy na froncie, tak pod linijkę - boski !!! A że spojrzałaś z innego ogrodowiskowego punktu widzenia na swój ogród - wcale się nie dziwię, tu wszyscy tak mamy . Więcej zdjęć poproszę .

Troszkę się obawiam że za gęsto są duże drzewa. Jak sadziłam były takie malutkie...A jeszcze chwila a będę musiała coś wykopać...
Łan lawendy wyglądał dobrze w tym roku. Niestety zrobiłam troszkę błąd i pod kamyki dałam włókninę latem i trochę się obawiam że będzie jej tam troszkę za mokro i już nie będzie tak ładni kwitła.
____________________
jeszcze hobby czy juz uzaleznienie
goniak 11:04, 13 lut 2012


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
Lawenda lubi miejsca suche, może wystarczy zdjąć szmatkę
Świerk niebieski cięłabym na Twoim miejscu w stożek, ograniczy to jego wzrost i uzyskasz ciekawą formę . Świerki dobrze znoszą cięcie.
____________________
Małgosia mój zielony świat
nieszka 21:51, 16 lut 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 2676
Zobczę jak będzie sobie radziła, jak słabo to napewo szmatkę wyrzucę.
I świerka będę cięła. Mam w przedogródku za rabatą żwirową jeszcze trzy blisko siebie i też je zacznę w tym roku ciąć
____________________
jeszcze hobby czy juz uzaleznienie
bogumila 21:55, 16 lut 2012


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Podglądam i pozdrawiam.
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies