Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jeszcze hobby czy już uzależnienie..?

Pokaż wątki Pokaż posty

Jeszcze hobby czy już uzależnienie..?

kraania 21:51, 02 mar 2012


Dołączył: 12 lut 2012
Posty: 1709
Na pewno jakiś wyrazisty kolor podkreśliłby piękno tej rabaty. Ale i z tą różą mnie się bardzo podoba.
____________________
Ogród w lesie - moje miejsce na ziemi Ogrodowiskowe spotkanie Spotkanie wrzesień 2012 u kraanii zmiany zmiany u kraanii-czyli co w lesie piszczy
Madzenka 21:38, 03 mar 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Róża okrywową może zamień na bladoróżową, czerowna może zbyt agresywna będzie. Danusia pisze, że róże żwirku nie lubią
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
nieszka 20:02, 04 mar 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 2676
A tak sobie zaplanowałam zmiany skalniaka. Doradzicie w doborze odmian?
Największy problem mam z cisami i trawami.
Kolumnowe chciałam pospolity 'Fastigiata Aurea. A poztosałe "Elegantissima".
____________________
jeszcze hobby czy juz uzaleznienie
EwaG 22:01, 06 mar 2012


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
Agnieszko, jak myślę, nie wiem czy dobrze, wprowadziłam do Twojej koncepcji pewne zmiany. Może Ci sie spodobają.



Nie wiem czy brzoza w tak bliskiej odległości od domu to dobry pomysł.
I jeszcze uwaga odnośnie kamieni w moim obrazku. Wyobrażam sbie je jako rodzaj stopni po których można zejść z tarasu. A ilości to zupełnie orientacyjne, nie wiem jak z wielkoscią tej skarpy.

Pozdrawiam
____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
nieszka 22:32, 06 mar 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 2676
EwaG, Super! Bardzo chciałam żeby ktoś spojrzał na mój pomysł innym okiem. Dzięki wielkie! Muszę mu się przypatrzeć
Co do kamieni to miałam podobne zamierzenie - z jednej strony coś jako stopnie żeby można było sobie przez skarpę na taraz wejsc, z drugiej jakiś tam element rabaty śródziemnomorskiej a z trzecień nawiązanie do kamieni w oczku wodnym.
A brzoza to miała być (nie wiem jak się fachowo nazywa) taka zwisająca, szczepiona.
A tych cisów elegantissima sie tam tyle zmieści?
____________________
jeszcze hobby czy juz uzaleznienie
Pszczelarnia 23:46, 06 mar 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
To hobby i uzależnienie od pracy, żeby było tak ładnie. Kanciki - miodzio. Podziwiam.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
EwaG 07:06, 07 mar 2012


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
Ilości roslin są zupełnie przypadkowe. To ostatnie zdanie tyczyło się ilości roślin, ale tak jakoś wyszło, że "zrosło" się z kamieniami. W każdym razie bardzie mi chodzi o zasadę, że nieparzysta liczba powinna być, np. 3, 5.
Brzoza brodawkowata 'Youngii' chyba zbyt przysadzista byłaby na to miejsce. Wg mojego wyobrażenia, trzeba raczej dodać coś kolumnowego, aby "pociągnąć" tę skarpe w górę, nadać jej lekkości. Kolumnowa brzoza to np. brzoza brodawkowata ' Fastigiata', ale ta dorasta do 10 m wys.
A może jakąś magnolię niewysoką np. 'George Henry Kern'?
____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
nieszka 09:32, 07 mar 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 2676
Ewa - dziękuje. Marzę żeby kiedyś oprócz hobby i uzależnia było to też sposobem na życie

EwaG - analizuje i powiem że podoba mi się twój pomysł. Dałabym jednak jeszcze troszkę lawendy przed cisami Elegantissima
Jeżeli chodzi o drzewo to rzuciałaś mocno nowe spojrzenie na tą rabatę... Jakoś nigdy się nie zastanawiałm nad "wyciąganiem" i "lekkością" Dziękuje Ci bardzo
Czyli każde drzewo ze zwisającą koroną będzie źle wyglądało? Magnolia fajny pomysł ale może dać coś z czerwonymi listkami? Chociaż to może za dużo kolorów..?
____________________
jeszcze hobby czy juz uzaleznienie
EwaG 21:17, 07 mar 2012


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
A czy z boku tarasu przy cisach jest słonecznie? Bo uprawa lawendy w cieniu nie ma sensu, roślina lubiąca słońce. Jakoś bordowy czy czerwony nie bardzo mi gra z lawendą jak kwitnie, ale to są indywidualne odczucia.
____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
nika 11:08, 08 mar 2012


Dołączył: 09 sie 2011
Posty: 783
Witaj nieszko
Przybyłam z rewizytą i zrobiłam sobie spacer po Twoim ogrodzie. Jest pięknie, tak porządnie i czysto, co bardzo lubię
Masz wspaniałe oczko, o którym ja mogę tylko pomarzyć (sąsiad za płotem ma pszczoły)
Trawnik wygląda pięknie i te kanty A do tego moja ukochana lawenda przed wejściem.
Widać, że kochasz swój ogród
____________________
Nika i jej marzenie o pięknym ogrodzie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies