Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pomalutku w ogródku

Pokaż wątki Pokaż posty

Pomalutku w ogródku

piwonka 12:35, 15 lut 2012


Dołączył: 15 lut 2012
Posty: 15
Witam wszystkich!
Jestem dopiero raczkujacym ogrodnikiem , wiec z powodu braku weny i eliminacji błedów zwracam sie o pomoc. Ogród powstał na jesień i chcę go etapami zasadzac .Na początek potrzebuje rady przy aranzacji moich 2 rabatek na przodzie domu.
1.pod oknem kuchennym od strony wschodniej: Planowałam roslinki takie ,żeby nie zarosły na okna z czasem i wieloletnie czyli jakaś kompozycja zimowa na stałe ewentualnie z kilkoma nasadzeniami sezonowymi dla koloru.

2. pod ogrodzeniem.Jest to długa (6m) i wąska (1m) rabatka .Nie może tez sie rozkrzwiac bo przy płocie jeździ skrzydło od bramy.Nie wiem co tam w ogóle moze sie nadawac ,żeby z ulicy było ładnie na takim waskim skrawku.

Sezon wiosenny sie zbliża i bedę bardzo wdzięczna za szybka pomoc.
____________________
piwonka 12:39, 15 lut 2012


Dołączył: 15 lut 2012
Posty: 15
pod oknem



____________________
piwonka 12:43, 15 lut 2012


Dołączył: 15 lut 2012
Posty: 15
pod ogrodzeniem
____________________
Pszczelarnia 15:39, 15 lut 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Ale wszyscy się pracowicie uwijają! Witaj.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Sebek 18:25, 15 lut 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Witaj

Myślę, że zmieściły by się tu ze trzy drzewa na pniu - wiśnie umbraculifera, pod nimi dwa pienne cisy lub dwie trzmieliny na pniu - podsadzone byłyby ostrokrzewem Golden Gem lub żurawką citronelle i zamknięte to wszystko z bukszpanową ramę

Nawet mam dla Ciebie rysunek



tylko cisy i wiśnie mają mniejszą koronę - i cisy byłyby wysokie na 1 metr, wiśnie na dwa - także proporcje dobre nie są

____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 19:22, 15 lut 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Potrzebujemy wiedzieć ile szerokości ma ta rabatka pod bramą. Z Sebka propozycji może wszystko nie wejść, ale bardzo ładny projekt.

Obwódka wejdzie na pewno, najwyżej tylko jedna wersja czegoś na pniu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
piwonka 20:15, 15 lut 2012


Dołączył: 15 lut 2012
Posty: 15


WOW!
Jaki szybki odzew Jak tak dalej pójdzie to sie uzaleznię od tego forum
Wklejam jeszcze jeden rysunek z rabatami.
1. pod oknem ma 3,7 m długości i 1,2 m szerokości w najszerszym miejscu
2. pod ogrodzeniem ma 6 m długości i 1 m szerokości w najszerszym miejscu- tak wiec jest tam ciasno.
____________________
moni 20:32, 15 lut 2012


Dołączył: 06 paź 2011
Posty: 834
ładnie się zapowiada
____________________
Mona
Sebek 20:35, 15 lut 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
I komuś jeszcze zakręciło się to koło na podjeździe - iluzja optyczna albo...a nieważne

Planowałem tamto na jeden metr szerokości - zmieści się
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
nieszka 09:00, 16 lut 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 2676
A ja bym tą rabatę przy bramie z poroponowaną obwódką z bukszapnu wypełniła lawendą i powtórzyła proponowany przez Danusię motyw ze stożkiem cisowym i kulką z bukszpana. I jeszcze jakieś pienną różę do tej dwójki bym dodała zamiast mniejszego bukszpana co pod oknem.
____________________
jeszcze hobby czy juz uzaleznienie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies