Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » zielonastrefa

Pokaż wątki Pokaż posty

zielonastrefa

MilenaP 16:31, 28 lut 2012


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 1520
Chciałam Wam się pochwalić moim zielonym osiągnięciem z tamtego i tego roku. Wiem, że w tej chwili nic nie wskazuje na to, by za parę dni miała nastać wiosna (sypie od rana śnieg!!!!! i jest biało!!!), ale ja już wyciągnęłam z piwnicy moją ukorzenianą w tamtym roku hortensję. Tak się cieszę, że przeżyła zimę i puszcza nowe listki Jestem z niej dumna. Będzie pięknie kwitła na biało. W tym roku też zrobię nalot na siostry ogród po zaszczepki
A to ona


____________________
Milena - zielonastrefa
Joanka 16:45, 28 lut 2012


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
Gratulacje
____________________
Joanna Ogrodowy zawrót głowy, czyli początki przygody mojego życia
MilenaP 17:01, 28 lut 2012


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 1520
Joanka napisał(a)
Gratulacje

Dziękuję. Ta którą mam jest różowa, ale w tym roku nastawiam się na białe. W tamtym roku udało mi się razem z tą różową ukorzenić 3 snowball, ale niestety nie przeżyły zimy w piwnicy. Chyba miały za małe korzonki
____________________
Milena - zielonastrefa
justi 17:17, 28 lut 2012


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
To dziwne, bo jak miały korzonki to powinny przeżyć w piwnicy. Chociaż kiedyś ja schowałam pelargonie do piwnicy i mi zmarzły. Ja ukorzeniałam swoje hortensje przez odkłady, jeśli masz ochotę luknąć to proszę link, na dole są zdjęcia
http://www.ogrodowisko.pl/watek/64-nasze-sposoby-na-rozmnazanie-roslin?page=3
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
MilenaP 17:43, 28 lut 2012


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 1520
justi napisał(a)
To dziwne, bo jak miały korzonki to powinny przeżyć w piwnicy. Chociaż kiedyś ja schowałam pelargonie do piwnicy i mi zmarzły. Ja ukorzeniałam swoje hortensje przez odkłady, jeśli masz ochotę luknąć to proszę link, na dole są zdjęcia
http://www.ogrodowisko.pl/watek/64-nasze-sposoby-na-rozmnazanie-roslin?page=3


Dzięki Justi - fantastyczny link. Niech no tylko nastanie wiosna....Przejrzałam dziś cały Twój wątek - super robota. Porządki zaprowadzasz jak się patrzy
____________________
Milena - zielonastrefa
justi 18:43, 28 lut 2012


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Milenko jak coś Ci sie uda ukorzenić to wrzucaj fotki do tamtego wątku. Fajnie, że poświęciłaś czas i do mnie zaglądnęłaś dziękuję.
A jak Ty ukorzeniłaś swoje hortensje, ze zdrewniałych pędów?
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
Joanka 18:55, 28 lut 2012


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
justi napisał(a)
Milenko jak coś Ci sie uda ukorzenić to wrzucaj fotki do tamtego wątku. Fajnie, że poświęciłaś czas i do mnie zaglądnęłaś dziękuję.
A jak Ty ukorzeniłaś swoje hortensje, ze zdrewniałych pędów?



Też proszę o instruktaż
____________________
Joanna Ogrodowy zawrót głowy, czyli początki przygody mojego życia
MilenaP 19:51, 28 lut 2012


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 1520
justi napisał(a)
Milenko jak coś Ci sie uda ukorzenić to wrzucaj fotki do tamtego wątku. Fajnie, że poświęciłaś czas i do mnie zaglądnęłaś dziękuję.
A jak Ty ukorzeniłaś swoje hortensje, ze zdrewniałych pędów?


Nie ze zdrewniałych. Ucinałam zielone pędy, obrywałam najniższe liście, reszcie liści zmniejszałam sekatorem powierzchnię do połowy i po prostu do szklanki z wodą i na północny parapet. Było to na początku wakacji Różowa puściła korzenie bardzo szybciutko, a biała sie długo ociągała
____________________
Milena - zielonastrefa
Sebek 23:18, 28 lut 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Witaj - pięknie nas przywitałaś

gratuluję super sadzonki - trudno je utrzymać, więc podziwam jeszcze bardziej
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
MilenaP 08:56, 29 lut 2012


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 1520
Sebek napisał(a)
Witaj - pięknie nas przywitałaś

gratuluję super sadzonki - trudno je utrzymać, więc podziwam jeszcze bardziej


dzięki Ja Twój ogród podziwiam już od paru dobrych miesięcy. Szybkość prac, precyzja i dążenie do odwzorowania najnowszych trendów w ogrodnictwie widać jak na dłoni. Masz dopracowany każdy szczegół w ogrodzie. Bardzo przypominasz mi mnie sprzed paru lat
____________________
Milena - zielonastrefa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies