Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » zielonastrefa

Pokaż wątki Pokaż posty

zielonastrefa

Gardenarium 08:57, 29 lut 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Witaj słonecznym porankiem, prześliczna sadzonka i to w dodatku naszych ulubionych na Ogrodowisku hortensji
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
MilenaP 09:21, 29 lut 2012


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 1520
Gardenarium napisał(a)
Witaj słonecznym porankiem, prześliczna sadzonka i to w dodatku naszych ulubionych na Ogrodowisku hortensji

dziękuję, bardzo się bałam czy przetrwa zimę, ale sie udało. Tego lata dalej będę rozmnażała bo mam do zagospodarowania teren przy 3 przęsłach ogrodzeniowych, przy których rosną sosny czarne, ale niestety nie zasłoniły widoku z drogi. Wiem, że hortensje mogą być za niskie, ale na ogrodzeniu mam już róże pnące, więc może wszystko razem....Poza tym pod sosnami chyba byłoby im dobrze?
____________________
Milena - zielonastrefa
Sebek 21:42, 29 lut 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
MilenaP napisał(a)

Witaj - pięknie nas przywitałaś

gratuluję super sadzonki - trudno je utrzymać, więc podziwam jeszcze bardziej


dzięki Ja Twój ogród podziwiam już od paru dobrych miesięcy. Szybkość prac, precyzja i dążenie do odwzorowania najnowszych trendów w ogrodnictwie widać jak na dłoni. Masz dopracowany każdy szczegół w ogrodzie. Bardzo przypominasz mi mnie sprzed paru lat


Dziękuję - no właśnie te trendy - trudno nadążyć
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
MilenaP 23:33, 04 mar 2012


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 1520
Byłam dziś w Niepołomicach, koło Krakowa. Zrobiłam (niestety telefonem) zdjęcia bardzo zadbanego i eleganckiego niskiego labiryntu z bukszpanów. A wszystko to na polu prostokąta, podzielonego na dwa rzędy kwadratów (po 3 w jednym rzędzie). W każdym kwadracie na środku koło, a w jego centrum cis Wszystko wypełnione trawą i poprzecinane żwirowymi ścieżkami. Aha, całość od zewnątrz, od trzech stron obsadzona jest wysokimi grabowymi ścianami. Prostota, a jaka piękna

____________________
Milena - zielonastrefa
Sebek 23:52, 04 mar 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
A nie było w tych bukszpanach czasem tabliczki oddam w dobre ręce? Idealne
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
MilenaP 23:57, 04 mar 2012


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 1520
Sebek napisał(a)
A nie było w tych bukszpanach czasem tabliczki oddam w dobre ręce? Idealne


Dokładnie. Idealne!!! Były też piękne, stare cisy, na jednym pniu. Miały chyba z 5 metrów. Aż się zastanawiałam czy moich dwóch dorosłych nie wyciąć na 1 pień.
____________________
Milena - zielonastrefa
hania 00:14, 05 mar 2012


Dołączył: 21 lut 2011
Posty: 2601
Witaj! przepiękne wdoki ,miodzio
____________________
Hania - Dwa światy-Wizytówka
monteverde 00:24, 05 mar 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Gratuluję udanych sadzonek, w tamtym roku też ukorzeniałam swoje, też pozytywnie Widok bukszpanowego labiryntu super, ale w te kola ja bym dala róże zamiast cisów
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
MilenaP 14:42, 06 mar 2012


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 1520
witajcie, czy ktoś może wie, kiedy i jak powinnam wysiewać nasiona świerka zwyczajnego, zebrane w listopadzie? Słyszałam coś o stratyfikacji, ale nie wiem, ani jak długo, ani gdzie, ani w czym
____________________
Milena - zielonastrefa
MilenaP 21:30, 07 mar 2012


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 1520
mam pytanie do wszystkich zorientowanych. Pomóżcie proszę rozpoznać odmianowo tego klona


Pamietam to drzewo z czasów mojego dzieciństwa jako piękne i dostojne, rosnące na gazonie przed starym dworem. Od paru lat odcinane są od niego kolejne wyglądające na suche konary. Przekopałam cały internet w poszukiwaniu informacji o nim, ale nadal nie wiem. Według mnie to na pewno klon Jawor, ale nie wiem co dalej. Danusiu może Ty go rozpoznajesz? Chciałaby go jakoś rozmnożyć, by przedłużyć jego życie, ale nie wiem jak i czy to w ogóle realne. To są zdjęcia robione wiosną, później nie jest on już tak widocznie wielobarwny.Pomóżcie proszę.

hyba jestem w niebie. Zaczęłam szukać w wyszukiwarce pod hasłem klon Jawor Leopoldi, bo mój jest bardzo podobny, tylko ma jeszcze różową domieszkę. A tu wyskoczył klon Jawor Nizetii. To chyba ten!!!!! Chyba znalazłam odpowiedź
dla porównania http://www.e-ogrodek.pl/katalog_drzew/drzewo/1849,klon-jawor-nizetii
____________________
Milena - zielonastrefa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies