Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Wątpliwości to moja specjalność...

Pokaż wątki Pokaż posty

Wątpliwości to moja specjalność...

ewaglen 21:43, 09 mar 2012


Dołączył: 31 sie 2011
Posty: 719
Wątpliwości dotyczą tej rabaty. Czas na ostateczne decyzje.
Ewa G. zaproponowała tak:
"Cała przestrzeń rabaty podzieliłabym na trzy części i każdą z nim obsadziła niskimi roślinami (np. mogą być to żurawki) eksponującymi pokrój i kolor świerków i pozostawionych sosen.
A linie rozdzielające połacie roślin powinny nawiązywać do miękkich linii rabat (co na załączonym obrazku nie całkiem mi wyszło).
I do tego coś wyższego, aby rabata poszła w górę.
Oto moja luźna propozycja"



A Danusia radzi tak
"Wg rady Ewy przegrupuj te ładne rośliny na te pola. Żólte najbliżej zakola przy chodniku, zielone świerki bliżej ulicy, a żólte kosodrzewiny bliżej płożących jałowców. No i coś na pniu dokup.
____________________


____________________
Mój ogród - co dalej?
ewaglen 21:58, 09 mar 2012


Dołączył: 31 sie 2011
Posty: 719
A teraz moje wątpliwości:
1. Coś na pniu to coś żółtego, czy zielonego, czy to może być cis czy bukszpan, a może jeszcze coś innego? I czy dokładnie tam, gdzie narysowany?
2. Czy zrobić miedzy tymi polami obwódki z żurawek, jak proponuje Ewa?
3. Bliżej płotu są jeszcze świerki Bary. czy one mają tam zostać, na tym polu gdzie świerki Nidiformis?

Kochani, bardzo potrzebuję Waszego wsparcia... Muszę mieć pewność, że dobrze Was zrozumiałam. Proszę, proszę, proszę...
____________________
Mój ogród - co dalej?
Gardenarium 15:32, 10 mar 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
1. Na pniu to nie bukszpan - za mały, Pień powinien mieć powyżej 1,30. Kula duża, masywna.
Najlepsdzy będzie cis, mam też żólty na pniu, ale to będzie trudno zdobyć, więc pozostaje cis zielony.

2.Nie robic obwódek tylko wypełnić pola jednorodnymi roślinami

Zabrać to co widzę w pierwszym planie przy chodniku.
Jak przegrupujesz te rośliny na właściwe pola to dopiero między nimi można niski dywan wypełnić, ale też w granicach tych pól.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
EwaG 15:41, 10 mar 2012


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
ewaglen napisał(a)
A teraz moje wątpliwości:
2. Czy zrobić miedzy tymi polami obwódki z żurawek, jak proponuje Ewa?


Ale ja wcale tego nie miałam na myśli. Chodziło mi o linie uzyskane przez nasadzenia z płaszcyzn roślin, a nie linie uzyskane z rządka roślin. Tak jak, mam nadzieję wyjaśniła to Danusia. Linie sa jak najbardziej wirtualne.
____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
ewaglen 20:13, 10 mar 2012


Dołączył: 31 sie 2011
Posty: 719
Dzięki wielkie
Dobrze, że się wyjaśniło
To co jest na pierwszym planie, przy chodniku zabiorę. Tylko jeszcze zastanawiam się co z tymi iglakami od ulicy. Tam są 2 świerki Bary j jeden niebieski. Chyba też będę musiała je stamtąd zabrać....Czy tak?
Cisa na pniu posadzić tam gdzie narysowany?
____________________
Mój ogród - co dalej?
Sebek 21:44, 10 mar 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Śwerki rosną duże - lepiej zabierz i daj co innego.

Cis będzie tam pasować gdzie jest
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
ewaglen 14:40, 12 mar 2012


Dołączył: 31 sie 2011
Posty: 719
Kurcze, gdzie ja to wszystko pozabieram? Wyznaczenie tych umownych linii też nie będzie proste....Na rysunku to dobrze wygląda. Mam nadzieję, ze sensownie to wdrożę. Rozumiem, że mam się trzymać linii kostki...
____________________
Mój ogród - co dalej?
Juzia 17:29, 12 mar 2012


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38381
Wątpliwości to MOJA specjalność!!!
Masz taki piękny ogród to i z tą jedną rabatką sobie poradzisz!
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
ewaglen 20:01, 12 mar 2012


Dołączył: 31 sie 2011
Posty: 719
He, he, he. Nie jestem pewna...
____________________
Mój ogród - co dalej?
EwaG 21:08, 12 mar 2012


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
Świerk Barry ma taki dziwny pokrój szerokiego stożka i wolno rośnie. Może uda się je wkomponować w rabatę bardziej naturalistyczną.
Czy miejsce dla cisa, wktórym je posadziłam jest idealne? Nie wiem. Najlepsi projektanci ogrodów, a ja nie aspiruje do takiego miana, zmieniali pierwotne koncepcje przymierzając rośliny na rabacie i wybierając najlepszy układ. Ja Twój ogród znam ze zdjęć, co innego poczuć miejsce i odnaleźć jego genius loci. Ale dla chcącego nic trudnego, Ty najlepiej znasz to miejsce. Prowizorycznie można zrobić "makietę cisa" i przymierzyć do rabaty, wyrysować kijem linie i sprawdzić z różnych stron jak to wygląda.
____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies