Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Daglezja - Pseudotsuga

Pokaż wątki Pokaż posty

Daglezja - Pseudotsuga

jambosana 12:58, 14 mar 2012


Dołączył: 26 sie 2011
Posty: 585
Około 7-8 lat temu posadziłam daglezję, na tzw. suchej glinie, wapiennej. Miałam wtedy marne pojęcie o ogrodnictwie i była posadzona po prostu w trawę. W czasie budowy w ogóle posadzonymi roślinkami nie zajmowaliśmy się. Daglezja nie rosła, i co roku podmarzała. W ubiegłym roku wzięła się trochę za siebie, a teraz znów podmarzła. Co mam zrobić z nią. Podciąć jej te wymarznięte gałązki, a jeśli tak to kiedy. I w ogóle jak ją skłonić żeby rosła jak daglezja, czyli szybko i ładnie.
Dzisiejsze foto daglzji. Ta ją trafiło po tych mrozach lutowych


Ps wyszukiwarka coś mi szwankuje (wyskakuje komunikat błąd forum) i nie wiem, czy nie ma już wątku o daglzezji, jesli jest, proszę admina o przeniesienie mojego pytania.
____________________
Pozdrawiam Beata http://www.ogrodowisko.pl/watek/3676-gdzies-wsrod-lak
Sebek 23:30, 15 mar 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Wg mnie te przemarznięte części już możesz ściąć, a jak nie to poczekaj aż będziemy ciąć żywopłoty i inne - na pewno będzie o tym głośno

Jak ją przesadzisz nie szczędź jej dobrej ziemi.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
apolonia 21:40, 16 mar 2012

Dołączył: 12 cze 2011
Posty: 16
Witam.czy daglezję mozna przycinać?ma 1m wysokości a gałązeczek bardzo mało dosłownie 6 i co z tym fantem zrobić?
moni 21:47, 16 mar 2012


Dołączył: 06 paź 2011
Posty: 834
a chcesz ją formować?.
____________________
Mona
Gardenarium 22:15, 16 mar 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
apolonia napisał(a)
Witam.czy daglezję mozna przycinać?ma 1m wysokości a gałązeczek bardzo mało dosłownie 6 i co z tym fantem zrobić?


Można, ja swoją formuję od lat.

Popatrz na filmie http://www.tvnmeteo.pl/magazyny/maja-w-ogrodzie,13,1,2,61846,0.html
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
apolonia 23:37, 16 mar 2012

Dołączył: 12 cze 2011
Posty: 16
Dziękuję za szybką odpowiedż,tak chcę ją formować w postaci kuli na pniu.Danusiu film oglądnęłam ale Twoja daglezja jest piękna i duża.
rispetto 20:32, 19 mar 2012

Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 96
Jakie jest sens formowania na kulę drzewa, które przyrasta po 70 cm na rok? Nie lepiej posadzić coś bardziej odpowiedniego, np z naturalną tendencją do rośnięcia w takim kształcie? Wybór jest gigantyczny, nawet wśród daglezji spory.
Co do pierwszego postu - daglezja NIE WYMARZA w naszym klimacie. Może się to przytrafić ewentualnie z maleńkim, jednorocznym szczepem, ale nie z takim drzewkiem. Coś Ci ją żre ...
____________________
Zapraszam na hanutkowy blog o naszym ogrodzie: http://hanutkowo.blox.pl
Gardenarium 20:38, 19 mar 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jak jest cięte, to nie przyrasta aż tak, moja daglezja rośnie około 20-30 cm.

A dlatego ją tnę, bo dostałam od koleżanki i przewodnik został uszkodzony przy przewożeniu. Zaczęła rosnąć bardzo dziwnie i wyglądała okropnie. Dlatego postanowiłam ją ciąć w beczkę, ale wielką beczkę.

Nie wiem czy na kule na pniu ona się nadaje, lepsza byłaby tuja, a cis to już super najlepszy.

Daglezja po cięciu





____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 20:39, 19 mar 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
moni 09:03, 12 kwi 2012


Dołączył: 06 paź 2011
Posty: 834
czytałam że można kupić mniejszych rozmiarów daglezję " fletcherii" chyba tak to się pisze jakby co poprawcie mnie.
____________________
Mona
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies