Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Sztobry czy sadzonki ?

Pokaż wątki Pokaż posty

Sztobry czy sadzonki ?

rmf 09:26, 16 mar 2012

Dołączył: 13 mar 2011
Posty: 108
Witam

Chciałem prosić o poradę odnośnie ligustru i ew innych krzewów, które można kupić w postaci sztobrów.
Jakie są Wasze doświadczenia ? Czy sztobry dobrze się przyjmują ? np na Allegro można kupić sztobry krzewó sporo taniej niż większe sadzonki i zastanawiam się na ile jest to opłacalne ? ile może wynieść różnica we wzroście w stosunku np do 30 cm sadzonek ? Chdzi mi po prostu o to czy teoretyczny zysk w postaci tańszych roślin ni ejest okupiony o wiele dłuższym oczekiwaniem na jakiś sensowny przyrost.
____________________
Pwl 19:50, 16 mar 2012


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 925
Ligustr, o który pytasz bardzo dobrze się przyjmuje. W miejscu gdzie planujesz żywopłot
przemieszaj z dobrą ziemią i pilnuj aby miał zawsze wilgotno. Na pewno ok 80-90% tego
co zasadzisz się ukorzeni. Mam u siebie żywopłot i bez problemu się go sadzonkuje, więc
zapewniam o jego wysokim procencie przyjmowania się. Sprawdziłem też, że dereń bardzo
dobrze się ukorzenia z takich ciętych, z resztą nie próbowałem.
____________________
paweł
Gardenarium 20:08, 16 mar 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tak jak Paweł pisze, ważna jest dbałość o podłoże. Posadzone i nie podlane - katastrofa.
Ja bym wolała posadzić od razu większe, jeden sezon do przodu. chyba że masz strasznie dużo do posadzenia, to wtedy jest oszczędność, ale czy masz czas tak o nie dbać?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kaisog1 20:50, 16 mar 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Ja sadziłam sztobry ligustru. Nie podlewałam (no czasem ) ale mam ziemię gliniastą więc wodę zatrzymuje. Przyjeło się 90% sztobrów, które zasadziłam. Trzeba czekac niestety na efekt i to nie jeden sezon
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
moni 21:35, 16 mar 2012


Dołączył: 06 paź 2011
Posty: 834
a co to te sztobry?.
____________________
Mona
kaisog1 21:49, 16 mar 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Patyki Dosłownie




ahhhh zapomniałam dodać, że te 5% strat to zrobiły krowy
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Ninoja 06:29, 17 mar 2012


Dołączył: 16 sty 2012
Posty: 185
Małgosiu, a kiedy je sadziłaś do ziemi?
____________________
Pozdrawiam Patrycja Ogród na torfowisku / Skalniak i przedogródek na torfowisku
wawik 07:39, 17 mar 2012


Dołączył: 15 lip 2011
Posty: 468
W dzisiejszym programie Rok w ogrodzie jest pokazane dla nie wtajemniczonych na temat rozmnażania przez sztobrowanie.
____________________
Gardenarium 08:16, 17 mar 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Można teraz, bo tniemy żywopłoty, krzewy liściaste, więc materiału będzie dostatek. Krzewy muszą być w stanie bezlistnym.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 08:20, 17 mar 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pęk gotowych patyków z wczorajszego cięcia hortensji bukietowej Limelight



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies