Gdzie jesteś » Forum » Domowe » Kliwia - jak ją pielęgnować?

Pokaż wątki Pokaż posty

Kliwia - jak ją pielęgnować?

Gardenarium 01:01, 03 lut 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Może być 10 nawet.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
megabasia 08:32, 12 gru 2014

Dołączył: 26 maj 2012
Posty: 326
Witam.
Pielęgnacja roślin domowych idzie mi duuużo gorzej niż ogrodowych Powiedzcie, co jest mojej kliwii? Ziemia wygląda tak nie tylko w tej doniczce, ale i w innych - za twarda woda? Czy jakieś grzyby? Co z tym robić?Roślinka wygląda marnie, końce schną, pojawiają się żółte przebarwienia. Ucinam tylko liść za liściem Kwitła w zeszłym roku przed przesadzeniem, ale liście też były chore.

Po lekturze wątku wiem, że powinna mieć przerwę zimową, ale chyba najpierw trzeba ją podleczyć?
____________________
Miniary Megabasi oraz Wizytówka - Ogród mojej Mamy
Gardenarium 08:55, 12 gru 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wydaje się że ziemia jest nieodpowiednia, albo za mokro miała? Nie zalewaj, zimą trzymaj chłodno, niech przejdzie okres spoczynku.

To są wykwity soli od podlewania nieodpowiednią wodą, najlepiej przegotowuj wodę.

Usuń wierzchnią warstwę ziemi, możesz jeśli dasz radę wyjąć roślinę, obskubać suche liście, wyszorować doniczkę gorącą wodą, i z powrotem wsadzić a na wiosnę przesadź do większej donicy.

Poobcinaj brzydkie liście.
Wzruszaj powierzchnię ziemi patyczkiem potem celem napowietrzenia.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
megabasia 10:57, 12 gru 2014

Dołączył: 26 maj 2012
Posty: 326
DZiękuję. Liści już obcięłam całą masę, mało co zostało Wrzucę ją do garażu i mam nadzieję nie zapomnieć jednak podlać od czasu do czasu.
____________________
Miniary Megabasi oraz Wizytówka - Ogród mojej Mamy
21:09, 16 gru 2014
Kliwie mam tylko takie



rosną i kwitną bez problemów, nawet kwitną 2 razy w roku. Od maja do października w ogródku.
agata19762 18:35, 07 sty 2015


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
moja kliwia kwitnie tak


____________________
Agata **** Moje ukochane miejsce na ziemi **** Czas na zmiany.... **** Wizytówka - Moje ukochane miejsce na ziemi
ewde 08:53, 27 maj 2016


Dołączył: 22 wrz 2011
Posty: 43
Moja kliwia ma chyba z 5 lat. Już nawet nie pamiętam w którym roku dostałam ją od moich dzieci. Pięknie kwitła, ale tylko raz. Jest piękna i okazała, ale nie kwitnie. Czy można ją podzielić i nie zaszkodzić jej? Czytałam, że po takim podzieleniu kwitną. Czy kliwię można wystawić na taras? Jakie stanowisko będzie dla niej najlepsze? Czy zabierać na noc do domu? Dzięki za wszelkie porady
____________________
ewde
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies