Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Za ciemna rabata przed domem

Pokaż wątki Pokaż posty

Za ciemna rabata przed domem

katrina 18:40, 17 mar 2012


Dołączył: 16 mar 2012
Posty: 113
Witam,
Proszę o radę szanowne forumowiczki. Co zrobić, zeby rozjaśnić moją rabatę przed domem, żeby nie wyglądała tak ponuro.
Oto moj kawałek ziemi:


Nazwy części roślin nawet nie znam.
Z góry bardzo dziękuję za wszelkie sugestie i porady.
____________________
Kiedyś będzie tu pięknie
hanka_andrus 20:48, 17 mar 2012


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Witam,Odpowiedz również na pytanie: Jak operuje słońce na tej rabacie,w jakich godzinach jest i jaka to jest wystawa?Ogólne nasadzenia wg mnie ok,
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
katrina 21:19, 17 mar 2012


Dołączył: 16 mar 2012
Posty: 113
W lecie słońce tu jest dopiero ok 15.00 i idzie od prawej czyli południowego zachodu. Czy aż do zachodu słonce oświetla rabatę.
Chciałabym ją czymś rozjaśnić. Kora i brązowy płotek plus ciemna zieleń sprawia wrażenie ciężkości.
____________________
Kiedyś będzie tu pięknie
Gardenarium 16:09, 18 mar 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Od napisu kosodrzewina pod ścianą do kulistej jodły na pniu posadź białe hortensje bukietowe Limelight i na dole zamiast berberysów Thunberga - żółty Ilex crenata Golden Gem kilka sztuk.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 16:10, 18 mar 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Po prawo w prześwicie między domem a rynną posadź w kępie miskant Variegatus albo nawet 3 szt w jednym dołku.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
lenka 22:48, 18 mar 2012


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 459
katarzyna_wasko napisał(a)




Witaj Kasiu, pozwoliłam sobie pobawić się..
____________________
, Ogrodowiskowe inspiracje
lenka 22:51, 18 mar 2012


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 459
Gardenarium napisał(a)
Od napisu kosodrzewina pod ścianą do kulistej jodły na pniu posadź białe hortensje bukietowe Limelight i na dole zamiast berberysów Thunberga - żółty Ilex crenata Golden Gem kilka sztuk.


O ja nie mogę......Danusiu, jak zobaczyłam ten przedogródek to pomyślałam podobnie jak Ty
Przebywanie na Ogrodowisku jednak czegoś uczy....
____________________
, Ogrodowiskowe inspiracje
katrina 21:44, 19 mar 2012


Dołączył: 16 mar 2012
Posty: 113
Super, bardzo dziękuję za rady. . Jeśli w ogrodniczych będą już dostepne sadzonki to w ten weekend zabieram się do pracy
____________________
Kiedyś będzie tu pięknie
katrina 22:30, 19 mar 2012


Dołączył: 16 mar 2012
Posty: 113
Lenka, twoja koncepcja wygląda super, ale nie mogę posadzić zamast płotu zadnych roślin ponieważ mam tam wysypane duzo ziemi (to co pozostalo po budowie to byly same cegły beton smieci i glina) Plotek trzyma w ryzach ziemie i kore, ale te miskanty fajne rozjaśniają rabatę, to co rownież Danusia zasugerowala. Powiem szczerze, ze nie docenialam wcześniej uroku traw. Już się nie moge doczekać dokonywania zmian . A co to za roślina którą mi posadziłaś przed śliwą?
Zapomniałam dodać, że pomiędzy kosodrzewiną a jodłą mam wrzosy (nie za bardzo sie prezentują bo nie wiedziałam, ze trzeba je przycinać i tak sobie rosły trochę na dziko) ale hortensje zmieszczę z tyłu za wrzosami tam też mam symetrycznie ułożone berberysy - które nie najciekawiej wyglądają.
____________________
Kiedyś będzie tu pięknie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies