Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bubusiowy ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Bubusiowy ogród

mami 18:43, 18 mar 2012

Dołączył: 18 mar 2012
Posty: 5
Witam wszystkich na forum,

Chciałabym szybko przedstawić mój wiejski ogród, a właściwie działkę , która by chciała być ogrodem. To wielki prostokąt, z dwóch stron otoczony drogą, z wjazdem od południa. Od strony wjazdu to wielka pustynia , która po deszczu zamienia się w jezioro. Moim zadaniem na ten rok jest doprowadzenie ziemi do stanu używalności, zrobienie jakiegokolwiek podjazdu i zasianie trawy. A jeśli siły pozwolą (opiekuję się małym urwisem i czekam na kolejnego dzidziusia) to również: obsadzenie frontu jakimś żywopłotem bo mamy ogromne okna, zrobienie zatoczki dla parkujących aut, znalezienie miejsca na grilla oraz miejsca na plac zabaw dla dzieci oraz założenie warzywnika. Ograniczeniem oczywiście są finanse i czas. Na roślinach nie znam się prawie w ogóle, wieczorami czytam więc wszelkie wiekowe poradniki o pielęgnacji roślin. Szukam przede wszystkim roślin, które szybko rosną , nie są trujące i będą w miarę łatwe w pielęgnacji. Gleba na działce jest dość urodzajna, tzn. tam gdzie jest bo na większości terenu jest jeszcze piasek po budowie, a cały teren wymaga nawiezienia ziemi gdyż jesteśmy miejscami w lekkim dołku.
Jeśli tylko mogę prosić o pomoc, to proszę o radę: jakie rośliny najlepsze będą na żywopłot – myślałam o tuji brabant – szybko rośnie, gdzie umiejscowić parking dla gości, czy podjazd prosty czy może z wielkim kołem pośrodku – dom jest dosyć nowoczesny, gdzie plac zabaw dla dzieci i warzywnik. I przede wszystkim jakie rośliny. Wiem, wiem , trochę dużo pytań, ale będę wdzięczna za wszystkie rady.

Z góry dziękuję,
Kasia
mami 18:45, 18 mar 2012

Dołączył: 18 mar 2012
Posty: 5


To taki trochę nieudolny szkic działki
Joaska 19:05, 18 mar 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Najlepiej wstaw zdjęcia i wtedy będzie wszystko wiadomo.
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
mami 22:17, 18 mar 2012

Dołączył: 18 mar 2012
Posty: 5
Jasne, jutro z samego rana zrobię kilka fotek
Gardenarium 12:33, 19 mar 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Witaj, postaram się wkleic jakiś projekt, ale chcę Ci uzmysłowić, że tak wielka działka wymaga strasznie dużo pracy. Musisz zorganizować pomocników w domu, ponieważ zdrowie jest najważniejsze.

To sporo pracy dla sprzętu a co tu mówić o tym, że masz tylko dwie ręce. To zbyt wiele dla nich.

Cały teren trzeba przeorać, nie wiem czy u Ciebie można wypożyczyć operatora ze sprzętem i przeorać cały teren i wyrównać?

Tego by wymagało przygotowanie działki do nasadzeń.

Jak nic Twój ogród przypomina układem ten ogród



U góry jako żywopłot rosną tuje.
Brabanty są tanie i można nimi obsadzić ogrodzenie. O zywopłotach poczytaj tutaj

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/243-lisciaste-zywoploty-szpalery-i-tunele

http://www.ogrodowisko.pl/watek/1399-zywoploty-strzyzone-iglaste-inne-niz-cis

http://www.ogrodowisko.pl/watek/556-zywoploty-strzyzone-z-cisa
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1405-zywoploty-strzyzone-lisciaste

Popatrz na styl nasadzeń na tym projekcie. Jednorodne żywopłoty są po prawej stronie i u góry, natomiast w pozostałych częściach są mieszane, ale po kilka sztuk jednakowych.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Joaska 13:32, 19 mar 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Kurcze ale gotowiec
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
mami 18:27, 19 mar 2012

Dołączył: 18 mar 2012
Posty: 5
Wow, rzeczywiście gotowiec
Dziękuję bardzo za rady, wieczorem zabiorę się za czytanie. Zdaję sobie sprawę, że to dużo pracy i samemu to by chyba kilka lat zajęło.
chciałam wkleić jeszcze kilka fotek miejsce na podjazd duże okna od frontu brzozowy lasek widok od strony zachodniej północ działki
Neska 22:46, 19 mar 2012


Dołączył: 05 mar 2011
Posty: 2377
Witaj Mami! No masz kawałek terenu do zagospodarowania. Jednak zawsze lepiej zakładać coś nowego niż poprawiać coś co jest zaniedbane.
____________________
Pozdrawiam Kasia - Ogród na skraju sadu
Sebek 23:52, 19 mar 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Witaj - bardzo ładny masz domek - więc i ogród taki być musi

mami napisał(a)
Wow, rzeczywiście gotowiec


Nie wiem czy po projekcie rozpoznałaś, ale to ta realizacja
http://www.gardenarium.pl/realizacje/ogrod-milosnikow-roslin
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
mami 08:49, 21 mar 2012

Dołączył: 18 mar 2012
Posty: 5
Dziekuję za miłe słowa o domku. Rzeczywiście, żeby ogród dorównał ... . Dzieki za link do realizacji, oczywiście że nie zauważyłam na stronie, bo internet to u nas we wsi wolniutki a dziecko mi skutecznie broni dostępu do komputera. Czekam teraz na pana koparkowego, który ma zrobić koryto na podjazd, wysypać to tłuczniem betonowym i przekopać teren pod trawkę. Później dziadzio z tatą mają mi tuje zasadzić. Tylko cały czas zastanawiam się nad tym brabantem - nawet kiedy jadę autem cały czas patrzę na boki. Od czego to zależy, że niektórzy mają ładne okazy i równe szpalery a u niektórych to jakieś sucharki rosną? A właśnie czy ktoś miał do czynienia z tłuczniem betonowym, takim odpadem z produkcji kostki brukowej, czy to się sprawdza? Bo my z powodów finansowych wybraliśmy tłuczeń, żeby w błocie nie grzęznąć.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies