Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » 22 ary świętego spokoju

Pokaż wątki Pokaż posty

22 ary świętego spokoju

Wieloszka 20:07, 20 mar 2012


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Witaj Ervin! Mam podobną murowaną donicę przy tarasie - nie mam za to żadnego odwodnienia w niej. Ale jest jedna podstawowa różnica - moja donica jest cała wypełniona ziemią, po brzegi. Rosną w niej bukszpany, pienne nidiformisy i małe berberyski i dobrze się mają. Może też wypełnij swoją donicę ziemią?
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Madzenka 20:24, 20 mar 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Ervin ruch u ciebie jak na Marszałkowskiej Nowy wątek a takie zainteresowanie
Baaardzo lubię taki kolor klinkieru. Jesli dronica nie ma drenażu to jej zrób - wysyp żwirek na dno jak podsypkę pod podjazd a dopiero potem ziemię ogrodową. Dla klonu powinno być ok. Na irgach się nie znam to się nie wypowiadam.
Ps. Dobrze, że masz kocura orędownika
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Ervin 07:48, 21 mar 2012


Dołączył: 18 lis 2010
Posty: 10
Tyle dziewczyn że aż oko się cieszy

Mam zamiar obłożyć donicę od środka styrodurem cieniutkim zrobić drenaż, zasypać po brzegi ziemią i wstawić klona , o irgi mniej się martwię ale zastanawia mnie czy nie zrobić jakiegoś odpływu na dole dla nadmiaru wody aby nie zgniły roślinki ,a za odwiedziny dziękuję ślicznie miło jest tak ciepło zostać przyjętym .

Miłego dzionka
____________________
Juzia 08:00, 21 mar 2012


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38691
Jeśli masz możliwość to zrób ten odpływ.
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
justi 08:20, 21 mar 2012


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Witaj! Fajna ta donica, ale w tym temacie to nie pomogę, ale myslę podobnie jak Juzia. A jak u Ciebie z wodą , opadami, sniegiem, wsiąka to wszystko ładnie czy jakiś zastój się robi?
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
Ervin 09:15, 21 mar 2012


Dołączył: 18 lis 2010
Posty: 10
Witam z wodą dookoła domu nie ma problemu rozwiązałem temat poprzez wykonanie studni chłonnych a jeśli wrócimy do donicy to jej spód wysmarowałem szkłem w płynie i jest to trochę jak basen
Muszę wywiercić jednak jakąś dziurkę co by z nadmiaru szczęścia nie pogniły.
Ale dziś albo jutro przyjeżdżają od pana Wiesia okiennice a to już pełnia szczęścia tylko kowal pozostanie jeszcze w kolejce do okuć. Obiecałem mojej Pani na święta ale chyba nie ogarnę tematu tak szybko.
No chyba że Bożego Narodzenia 2013
____________________
Agacia 09:18, 21 mar 2012


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 1445
Nazwa wątku bardzo mi się podoba! Witaj
____________________
~ W ogrodniczkach ~
hanka_andrus 09:57, 21 mar 2012


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Skoro w tej donicy zrobiłeś szczelne dno, to tylko pozostanie Tobie Fontanna.....bez odpływu wszystko ci będzie od spodu kisiło się i gniło,poziomu wody przecież nie zmierzysz.
Chyba, e dasz solidny otwór na odpływ wody....
Okiennice.....super pomysł!
A kowalskie roboty.....wyobrażam....będzie miodek!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
zawitka 13:02, 18 cze 2013


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14060
Donica fajna ale fakt wsystko będzie gniło a nie da sie wyjąć jednej cegły gdzieś na dole z boku????/Pozdrawiam
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies