Gdzie jesteś » Forum » Rozmowy » Pokoiki

Pokaż wątki Pokaż posty

Pokoiki

Agnieszka 16:44, 22 sty 2011


Dołączył: 01 sty 2011
Posty: 934
Teraz córka ma pokój z jedną ścianą pomalowaną w pomarańczowym kolorze, z kwiatami cytrynowymi i seledynowymi. Taki motyw ma też na dywanie. Jednak intensywny pomarańcz w pokoju z oknami na południe i zachód jest zbyt gorący. W tym roku czeka nas malowanie na kolor lawendowy, ale też tylko jedna ściana w tym kolorze, aby z kolei nie zrobić zbyt chłodnej atmosfery...
____________________
Agnieszkowy ogródek
Syla 18:04, 22 sty 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Szkoda , że się nam dzieci tak szybko starzeją ))))
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Agnieszka 19:39, 22 sty 2011


Dołączył: 01 sty 2011
Posty: 934
No właśnie.... Dlatego póki chcą mieć fajne pokoje, to trzeba o to zadbać. Pewnie za jakiś czas zabronią mi twórczo wyżywać się na ścianach. Będą woleli gładkie ściany.

Na pokój dla chłopców pomysły miałam różne. Ponieważ mają pokój 30m2, więc jest gdzie poszaleć
Pomysł nr 1 to był okręt piracki. Zaczęłam zbierać rekwizyty w stylu termometru na ścianę w kształcie koła sterowego. Jakiś kawałek liny do przymocowania na ścianie, aby domalować do niego kotwicę. A na ścianie oczywiście chciałam namalować wielki okręt. Pomysł zainspirował jeden z pierwszych programów dekoratorni. Bardzo spodobało mi się mocowanie liny do ściany. W ten sposób okręt stał się niejako "namacalny".

Drugi pomysł to była dżungla. Wybrałam ten wariant, bo znalazłam zwierzęta z takiej pianko-gumki do naklejenia na ścianę. Namalowałam na ścianie małą sawannę, nakleiłam zwierzęta. Wszystko wyglądało fajnie.... przez 3 tygodnie (( Zwierzęta zaczęły odklejać się od ściany. Po prostu taśma dwustronna słabo trzymała. I wtedy popełniłam jeszcze większy błąd: przykleiłam te zwierzęta na grubą piankową taśmę dwustronną. Zwierzęta i tak się nie trzymały, za to taśmy nie mogę do dziś zeskrobać ze ściany i nie wiem czym to usunąć....

Teraz przemaluję chłopcom pokój a na ścianie nakleję im naklejkę wielkiej Formuły 1. Znalazłam takie fajne naklejki (podobno dobrze się trzymają ściany) na allegro. Ewentualnie kupię taki szablon malarski i namaluję im... Takie też są. Zobaczymy.
____________________
Agnieszkowy ogródek
Syla 19:50, 22 sty 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
No to niezłe wyzwanie choć ja takie uwielbiam. Bogusia również wcześniej pisała , że na jednej ze ścian naklejki nie chcą się trzymać? I nie wiadomo w czym tkwi przyczyna. A co do tego samochu na ścianę to fajny pomysł . "Starsi faceci" lubią takie bryki Mój chłopak również czeka na zmiany w pokoju. Strzelę coś w stylu Afryki bo mnie mebelki zobowiązują do zachowania klimatu póki co .
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Agnieszka 19:53, 22 sty 2011


Dołączył: 01 sty 2011
Posty: 934
SylwiaStanaszek napisał(a)
No to niezłe wyzwanie choć ja takie uwielbiam. Bogusia również wcześniej pisała , że na jednej ze ścian naklejki nie chcą się trzymać? I nie wiadomo w czym tkwi przyczyna. A co do tego samochu na ścianę to fajny pomysł . "Starsi faceci" lubią takie bryki Mój chłopak również czeka na zmiany w pokoju. Strzelę coś w stylu Afryki bo mnie mebelki zobowiązują do zachowania klimatu póki co .


Kiedy bierzesz się za malowanie? Wklej jakieś fotki, proszę.

____________________
Agnieszkowy ogródek
Syla 20:10, 22 sty 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Mam małe puzzle , które powyciągałam z książeczek mojego syna i posklejałam , właśnie z myślą , że kiedyś można komuś coś takiego przemycić na ścianę. Chętnie Ci je pokażę . Tylko bryknę położyć spać średniaka i już zaraz wrócę.
Mam trzy tematy (tylko nie wiem czy to Twoim chłopakom będzie odpowiadało , bo nie wiem w jakim są wieku , ale sama zadecydujesz) :
1. samochody
2. samoloty
3. dżungla
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Agnieszka 21:15, 22 sty 2011


Dołączył: 01 sty 2011
Posty: 934
Pięciolatki Koszmarny wiek: wulkany energii w parze z nieziemską głupotą ))))
____________________
Agnieszkowy ogródek
Syla 21:19, 22 sty 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
No to, który temat w pierwszej kolejności .... hmm.... może bryki.








Można z tych samochodów zrobić coś poważniejszego, czyli rezygnujemy z oczu oraz uśmiechów i pokazujących się zębów. Można zastosować ostrzejsze kolory i myślę , że starszy chłopiec w przedziale od 7-11 rż. zaakceptuje pomysł.

Jeśli jesteś nadal zainteresowana dalszymi fotografiami to powiedz.
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 21:19, 22 sty 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
A aaa no to witaj w klubie pięciolatków
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Agnieszka 21:24, 22 sty 2011


Dołączył: 01 sty 2011
Posty: 934
No dziękuję, już mi milej, że nie tylko ja doświadczam tych uroków U mnie pięciolatki w wersji zdublowanej: napędzają się nawzajem ))
Ale masz więcej dzieci, z tego co zdążyłam się zorientować?
My mamy jeszcze 8-letnią córkę (właściwie to w sierpniu skończy 9).
____________________
Agnieszkowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies