Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Przedwiośnie ogrodu..:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Przedwiośnie ogrodu..:)

martika 17:53, 16 lip 2012


Dołączył: 26 mar 2012
Posty: 1001
Obok tarasu po llewej stronie mam taki róg do zagospodarowania pod scianą, na ktorej jest okno.
wymiary tego rogu to 5,30m x 3,10m. Te trzy cisy, ktore widac na zdjęciu chciałabym tu umiescić, oprócz nich myślałam jeszce o żurawkach dwa kolory, hortensji, moze jakas jeszcze jedna kula( mogęmieć jeszcze z cisa ale nie na nóżce. Chciałam coś posadzc na tle tej sciany z rynną. Myslałam o świerku serbskim lub choinie kanadyjskiej, ale nie wiem czy to niz za dużo...?Teraz jak to ładnie poukładać? Rabaty chciałbym miec w ogrodzie o liniach prostych(kwadraty, prostokąty).
____________________
Marta - Przedwiośnie ogrodu - []
Syla 20:15, 16 lip 2012


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Ale masz piękny tarasik i mebelki .... Wszystko dopieszczone jak lubię ....Pozdrawiam
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
martika 20:50, 16 lip 2012


Dołączył: 26 mar 2012
Posty: 1001
Super propozycja Borbetko, moze cos z tego skorzystam, muszę zaznaczyć, ze zakątek u mnie prawie cały dzien jest w cieniu, dopiero późnym popołudniem troche w nim słońca. A co to za drzewko obok tych bukszpanów?
____________________
Marta - Przedwiośnie ogrodu - []
martika 20:51, 16 lip 2012


Dołączył: 26 mar 2012
Posty: 1001
Sylwio dzięki...ja zaczęłam od tarasiku
____________________
Marta - Przedwiośnie ogrodu - []
Borbetka 20:58, 16 lip 2012


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Wydaje mi się, że to jest magnolia. Osobiście nie za bardzo je sadzę. Dla mnie krótko kwitną, ale na forum jest mnóstwo jej ulubieńców.
____________________
borówcowy wizytowka
martika 21:00, 16 lip 2012


Dołączył: 26 mar 2012
Posty: 1001
Dzieki, magnolie też mi sie podobają ale za krotko kwitną, najpierw chciałam je miec, ale raczej nie bede sadzic.
____________________
Marta - Przedwiośnie ogrodu - []
Borbetka 21:03, 16 lip 2012


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
No właśnie ja też jej nie mam.
____________________
borówcowy wizytowka
Syla 21:06, 16 lip 2012


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Być może ,że ktoś już miał posadzoną magnolię i nie chciał jej stamtąd ruszać , choćby dlatego , że nie lubią być przesadzane ..... Natomiast Marto cisy do cienia jak najbardziej w postaci kul , stożków z pomieszaniem kul bukszpanowych , citronelka żurawka dla rozjaśnienia (żółta) , runianka .
Po liniach prostych żywopłociki bukszpanowe , trzmielina .....

Mogą być różaneczniki podsadzone runianką w liniach prostych z żywopłocikiem bukszpanowym i dla rozjaśnienia citronellka
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
martika 21:12, 16 lip 2012


Dołączył: 26 mar 2012
Posty: 1001
Dzieki za propozycje, na pewno skorzystam i cos narysuję, jakis planik, bo za jakies dwa, trzy tygodnie chciałabym zrobic ta rabate. myslała , aby posadzic tam hotrtensje bukietowa, rzjasniła by mi to miejsce, ale cos nikt nie pisze o tym , to moze to niezbyt dobry pomysł.....
____________________
Marta - Przedwiośnie ogrodu - []
Moniika 21:27, 16 lip 2012


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777

Witaj (wpadam z rewizytą ) też mi sie wydaje że u Ciebie ten pomysł by się sprawdził tym bardziej ze piszesz ze lubisz bukszpany (ja zreszta też) i powiem Ci z mego (niezbyt długiego doświadczenia ogrodowego) że takie zimnozielone pomysly chyba są najbardziej uniwersalne... ja, to może w tej korze nasadziłabym jeszcze pełno żurawek i host - ale tylko w 3 gatunki żeby nie "naćpać" wtedy i latem i zimą będzie ładnie. W tych żurawkach i hostach jeszcze jakieś 50 cebul rząkili i tulipanów i lilji żeby kwitły jak te pierwsze już dawno pójdą w zapomnienie. Ale tak czy inaczej bukszpany jako podstawa. TYlko ze takie duże jak na tym zdjeciu Danusia ma to niestety strasznie drogie ... ale moze trzeba sadzić małe i cierpliwie czekać?? Nie wiem, ja chyba polecę do ikea tam mają takie już całkiem ładne kule po 55 zł i trudno kupię ze 4... i sobie też posadzę Będę Cię podglądać! Pozdrawiam M - Aha: też magnolii nie sadzę bo za krótko kwitną może zamiast niej niezbyt dużo rosnący bez jakiś, pod którym jeszcze powojniki posadzić (dwa i to białe jeden wcześnie kwitnacy a drugi zupełnie później i jeszcze pachnący do tego- flammula np? Bardzo szybko rośnie)
____________________
Mój ogródek pod Gdańskiem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies