Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Przedwiośnie ogrodu..:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Przedwiośnie ogrodu..:)

popcorn 08:47, 03 lip 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Jedna dosadz, nieparzyscie zawsze lepiej rosliny wygladaja
2 szt zolte cyprysiki groszkowe, na obwodke trzmielinka.

Twoja opcja też - chyba - ok? Ale 3 tujki, 2 kulki trzmielinkowe na pniu i na dół ostrokrzew.

pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
martika 08:47, 03 lip 2012


Dołączył: 26 mar 2012
Posty: 1001
Dziek bardzo za radę niedługo realizacja , zamieszcze jakies foty na pewno.
____________________
Marta - Przedwiośnie ogrodu - []
martika 08:47, 03 lip 2012


Dołączył: 26 mar 2012
Posty: 1001
Postanowiłam wkleić plan naszadzen, bedzie łatwiej.
1.żurawki myśałam,że jasnozielone lub różowe
2.Ostrokrzew?
3.A moze jakies trawy-ktos doradzał?
____________________
Marta - Przedwiośnie ogrodu - []
Sebek 08:47, 03 lip 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Komuś projektowałem taką łezkę - jakbyś te szmaragdy potraktowała jako to co tu jest na niższym pniu to chyba bałoby fajnie



To wysokie to wiśnia umbraculifera, żółte to ileź crenata golden gem - i bukszpanowa obwódka wokół.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
martika 08:47, 03 lip 2012


Dołączył: 26 mar 2012
Posty: 1001
Podoba mi się, ale co, z tych trzmielin zrezygnowac?
____________________
Marta - Przedwiośnie ogrodu - []
Sebek 08:47, 03 lip 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Chyba, że zrobisz wg swojego pomysłu, a wypełniisz w ten sposób - też będzie dobrze
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 08:47, 03 lip 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
martika napisał(a)
Postanowiłam wkleić plan naszadzen, bedzie łatwiej.


Nie sadź tej tui z lewej bo będzie zbyt wysunięta w stosunku do innych, zamiast lewej jedynki daj już to coś piennego.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
martika 08:47, 03 lip 2012


Dołączył: 26 mar 2012
Posty: 1001
Witam wszystkich i przdstawiam kawałek brzydkiej działki, która mam nadzeję zmieni się w ładny przedogródek. Liczę bardzo na jakies podpowiedzi. Najpierw przedstawię jak wygląda sytuacja, foty:
Posadzonych jest tu pare roslin, ale wszystko trzeba będzie przesadzić ,a najprawdopodobniej pozbyc sie, także proszę na ta przestzreń spojrzeć jaby tam nic nie było.
Posadziłam też Conicę, ktora juz po zimie nie wygląda dobrze, nie wiem czy w ogóle się przyjęła.To zdjecie zrobione z podestu przed wejsciem do domu. Przedogródek to właściwie prostokat o wymiarach 8,90mx4,20m. (od siatki do kostki)
I tu ma się zmieścić ścieżka dla psa wzdłuż siatki. Na siatkę chciałam puścić bluszcz. Tak jak konczy się kostka wdłuż domu i zakręca w prawo dalej i tam od siatki jest do kostki 3,50m.
A na tym trzecim zdjęciu widać pień robinii akacjowej, której już też niechcę, a bynajmniej nie w tym miejscu, juz jesienią przekonałam się jak śmieci
____________________
Marta - Przedwiośnie ogrodu - []
martika 08:47, 03 lip 2012


Dołączył: 26 mar 2012
Posty: 1001
Wstepnie przemyślałam jakie rosliny chciałabym tu miec.
Swierk serbski, bukszpany, moze jakis cis, róże Schneewitchen( mam juz kupione i chyba sie przyjęły), żurawki, hortensje, miskant, może runianka, szmaragdy( oczywiscie ta lista jest ruchoma) chciałbym tą całość tak zagospodarować, aby nie było trawnika, tylko ewenualnie żwirek. A i w tym wszystkim ma byc ta nieszczesna trasa dla psa i tutaj nie wiem jak to zasłonić?
Jeszce jedna rzecz, chciałaby tu mieć ławeczkę trzeba ja jakos wkomponować.
____________________
Marta - Przedwiośnie ogrodu - []
stychaz 08:47, 03 lip 2012


Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 2468
Witaj martika

Niestety ja psa nie posiadam ale właściciele przedgródka, który mijam codziennie - tak. Mają sporych rozmiarów psa a ścieżkę dla niego umieścili w pierwszej linii wzdłuż ogrodzenia. Ścieżka ta jest utwardzona i obniżona o ok 20-30 cm w stosunku do całej powierzchni przedgródka. Tuż za ścieżką (od strony domu) rosną świerki serbskie, pomiędzy nimi jakieś krzewinki.
____________________
Justyna - Wersja mini mini
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies