Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Przedwiośnie ogrodu..:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Przedwiośnie ogrodu..:)

martika 08:47, 03 lip 2012


Dołączył: 26 mar 2012
Posty: 1001
Witam, mam rabatę zaczętą przd wejściem do domu , a to zdjęcie, wymiar rabaty 4.30mx1.40m( w najszerszym mejscu) Z uwagi na to, że jak wychodzę z domu to wprost widzę ta rabatę, a furtka jest z prawej strony po ukosie, więc chciałam aby rosło tam cos co trochę zasłoni to wejście do domu, tym bardziej, że odległość od schodków( 2 stopnie) do rabaty to jakies 1.20m wiec ogrodzenie jest blisko, stad te tuje posadzone rok temu planowałam tam dosadzić jescze jedną, bo tak dwie to troche nie pasuje, za tujami na siatce bluszcz,trzeba pamiętać, ze tam przesuwa sie brama, z innych roślin to myslałam aby posadzic moze obwódke z bukszpanu, jakąs kulę na pniu, zurawki.?? Moze jakas inna mozliwosc ktos widzi?...Posadzony tez został tam klon jesionolistny Flamingo, ale go przesadze. kompletnie nie wygląda tu dobrze szcególnie bez liści.

A może wysadzić te tuje i posadzić jakis ekran z cisa? Proszę o jakies swieze spojrzenie
____________________
Marta - Przedwiośnie ogrodu - []
Juzia 08:47, 03 lip 2012


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38447
Zanim przeczytałam to pomyślałam o bukszpanowym żywopłociku, kula na pniu i coś do wypełnienia, mogły by być żurawki... A tu proszę, ten sam pomysł

____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
martika 08:47, 03 lip 2012


Dołączył: 26 mar 2012
Posty: 1001
Dzięki i witam przy okazji. Myslalam, ze dosadze trzecią tuje i jakas kulę na pniu ( tylko z czego?) i w ktorym miejscu?
____________________
Marta - Przedwiośnie ogrodu - []
Gardenarium 08:47, 03 lip 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wszystkie iglaki są w jednym kolorze, a może by tak podsadzić po całości kilka sztuk żółtych cyprysików groszkowych "Filifera Aurea Nana" ? Dadzą inny kolor i ożywią całość. Tutaj kolejny element zilony niewiele da, a żółte "włosy' uatrakcyjnią kompozycję.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
martika 08:47, 03 lip 2012


Dołączył: 26 mar 2012
Posty: 1001
Witam Danusiu i miło, że zawitałaś do mnie. Wszelkie Twoje wskazówki są bardzo cenne dla mnie. Na zdjęciu oprócz tuj są jeszcze iglaki w donicach, ale one nie są brane pod uwagę w tej kompozycji. W tym momencie to tak jakby były tylko dwie tuje. A ten cyprysik groszkowy to znam i tez mi sie podoba. Tylko nie wiem czy ograniczyć się do trzech tuj i tego cyprysika?
____________________
Marta - Przedwiośnie ogrodu - []
ewalm 08:47, 03 lip 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
jeszcze można rozplenicę dorzucić - wprowadziłaby trochę lekkości i ruchu
____________________
Ogródek na trzy lata
MilenaP 08:47, 03 lip 2012


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 1520
Witaj Martika
ja bym dosadziła trzecią tuję, a na obwódkę dała może zielono-białą trzmielinę. Jako wypełniacz, grupowo jakąś niską trawkę
____________________
Milena - zielonastrefa
martika 08:47, 03 lip 2012


Dołączył: 26 mar 2012
Posty: 1001
Witaj Milena, dzięki za propozycje coraz lepiej mi z Wamita trzeia tuja chyba jest konieczna i pomysł z trzmielnkatez mi sie podoba, ale jaką ? to musi byc chyba coś co się utrzyma w ryzach najlepiej do przycięcia ..?
____________________
Marta - Przedwiośnie ogrodu - []
ewalm 08:47, 03 lip 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
Milena miała pewnie na mysli trzmielinę Fortunea 'Emerald Gaiety' - można ja ciąć, w ramach trzymania w ryzach
____________________
Ogródek na trzy lata
martika 08:47, 03 lip 2012


Dołączył: 26 mar 2012
Posty: 1001
A co powiecie na wersję: dosdzić jedną lub dwie tuje, przed tujami trzmieliny Emerald'n Gold w kulkach na pniu ( np 3 sz.)i podsadzic np. Ostrokrzewem Golden Gem?....czy nie za duzo?
____________________
Marta - Przedwiośnie ogrodu - []
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies