Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Przedwiośnie ogrodu..:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Przedwiośnie ogrodu..:)

martika 13:06, 28 mar 2012


Dołączył: 26 mar 2012
Posty: 1001
Witam wszystkich miłośników ogrodów... Też do nich należę i do niedawna tylko podziwiałam, ale juz drugi rok mieszkam w nowym domu na działce o powierzchni 700m i mam zamiar stworzyć jakis ładny swój ogród.... Zanim do Was trafiłam, a to za sprawą miłości do bukszpanów, przewertowałam dziesiątki czasopism z aranzacją ogrodów, potem zaczęła szukać w internecie, również informacji na temat różnych roślin, które mnie interesowały. I tak prawie rok już studiuję te rośliny....i co ? zorientowałam się że chyba za dużo mi się podoba jak na taką działkę, więc postanowiłam założyć sobie jakąś tonację,, w jakiej miałby być ogród. Wybrałam oprócz oczywistej zieleni biel i róż. Już trochę łatwiej mi było. Rok temu jednak nie obyło się bez zakupu kilku roślin, teraz uważam to za duży błąd, gdyz koncepcja nie była dobrze przemyślana. Dopiero jak trafiłam na Ogrodowisko wszystko powoli zaczeło mi się klarować. i tak np. zakupiłam robinię akacjową, którą posadziłam przy wejściu i już zeszłej jesieni przekonałam się co to za śmieciuch Pewnie kilku roślin bedę chciała sie pozbyć, ale na szczęście nie ma ich dużo. Chciałabym zacząc od przedogródka i rabaty na przeciwko wejścia. I tu na pewno większość roślin wybrałabym zimozielonych, iglaków. Chciałabym miec ładny ogród, ale mamy też fajnego psa owczarka niemieckiego, wabi się Czara. I tutaj wielka prośba o jakies porady dotyczące psa i ogrodu. W przdogródku, niestety, ma swoją trasę wzdłuż płotu i tam musimy zrobić dla niej ścieżkę, co też zabierze mi trochę przestrzeni na obsadzenia. Przjrzałam wiele tutaj wspaniałaych ogrodów i wiem, ze niektórzy też maja psy. Licze cichutko,że podzielą sie ze mna swoimi doświadczeniami. Mamy jeszcze problem z wodą, czeka nas robienie drenów w najblizszym czasie, wiec chce zacząć od przodu i wkleje kilka zdjęć na poczatek. Dziekuję wszystkim doświadczonym, którzy cos podpowiedzą.
____________________
Marta - Przedwiośnie ogrodu - []
martika 13:34, 28 mar 2012


Dołączył: 26 mar 2012
Posty: 1001
to zdjęcie rabaty księzycowej przed wejściem do domu, wymiar rabaty 4.30mx1.40m( w najszerszym mejscu) Z uwagi na to, że jak wychodzę z domu to wprost widzę ta rabatę, a furtka jest z prawej strony po ukosie, więc chciałam aby rosło tam cos co trochę zasłoni to wejście do domu, tym bardziej, że odległość od schodków( 2 stopnie) do rabaty to jakies 1.20m wiec ogrodzenie jest blisko, stad te tuje posadzone rok temu planowałam tam dosadzić jescze jedną, bo tak dwie to troche nie pasuje, za tujami na siatce bluszcz,trzeba pamiętać, ze tam przesuwa sie brama, z innych roślin to myslałam aby posadzic moze obwódke z bukszpanu, jakąs kulę na pniu, zurawki.?? Moze jakas inna mozliwosc ktos widzi?...Posadzony tez został tam klon jesionolistny Flamingo, ale go przesadze. kompletnie nie wygląda tu dobrze szcególnie bez liści.
____________________
Marta - Przedwiośnie ogrodu - []
martika 13:38, 28 mar 2012


Dołączył: 26 mar 2012
Posty: 1001
Wokół rabaty jest kostka, ale jakos tak położona, że nie można nic specjalnie blisko posadzic bo pod ziemia jest tak po skosie jakis beton, dopiero od kostki jakies 10-15 cm mozna cos robic Jak to ładnie wykonzyć? czy obwódka i przy kostce wysypać żwirkiem??
____________________
Marta - Przedwiośnie ogrodu - []
martika 13:49, 28 mar 2012


Dołączył: 26 mar 2012
Posty: 1001
Jeśli chodzi o ogrody to lubię te podzielone na "pokoje", zakątki. Nie wiem czy uda mi się cos takiego stworzyć, ale moze z Waszą pomocą tak. Tyle tu fajnych pomysłów widziałam i przez ostatnie tygodnie podziwiałam.
____________________
Marta - Przedwiośnie ogrodu - []
martika 14:02, 28 mar 2012


Dołączył: 26 mar 2012
Posty: 1001
Za chwilę wgram zdjęcia z przedogródka. Posadzonych jest tu pare roslin, ale wszystko trzeba będzie przesadzić , także proszę na ta przestzreń spojrzeć jaby tam nic nie było.
____________________
Marta - Przedwiośnie ogrodu - []
martika 14:15, 28 mar 2012


Dołączył: 26 mar 2012
Posty: 1001
Posadziłam też Conicę, ktora juz po zimie nie wygląda dobrze, nie wiem czy w ogóle się przyjęła.To zdjecie zrobione z podestu przed wejsciem do domu. Przedogródek to właściwie prostokat o wymiarach 8,90mx4,20m.
I tu ma się zmieścić ścieżka dla psa wzdłuż siatki. Na siatkę chciałam puścić bluszcz. Jeśli chodzi o tą ścieżkę to jak ją prawidłowo wykonać aby pies korzystając z niej nie przynosił błota, czy piasku. Może Danusia projektowała jakiś ogród z taimi scięzkami, a może ktoś ma je w soim ogrodzie.? Tka jak konczy się kostka wdłuż domu i zakręca w prawo dalej i tam od siatki jes do kostki 3,50m.
A na tym trzecim zdjęciu widać pień robinii akacjowej, której już też niechcę, a bynajmniej nie w tym miejscu.
Jesienia dostałam od teściów z działki wiechcie bukszpanów, więc posadziłam to, chyba sie przyjeło, i niedawno obcięłam. Zobaczcie co w chwili obecnej prrezentują. Proszę o rady co z nimi trzeba jeszce zrobić, czy moze za mało przycięłam. jedna kula ma być na pniu, bo tak wychodziło. Dołączę jeszcze inne zdjęcia tych bukszpanów, z bliska.
____________________
Marta - Przedwiośnie ogrodu - []
martika 14:20, 28 mar 2012


Dołączył: 26 mar 2012
Posty: 1001
Oto moje bukszpany:
chciałam mieć z tego kule, ale czy nie za mało są przycięte?
____________________
Marta - Przedwiośnie ogrodu - []
zielona11 09:03, 29 mar 2012

Dołączył: 01 kwi 2011
Posty: 174
Ooo, widzę, że startujemy z podobnego stanu wyjściowego Trzymam kciuki za szczęśliwy finisz
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka - Mój księżycowy krajobraz
martika 09:10, 29 mar 2012


Dołączył: 26 mar 2012
Posty: 1001
Dzięki, ale widze, ze długa droga przede mną i jestem nieco oniesmielona tym co tu widziałam
____________________
Marta - Przedwiośnie ogrodu - []
kwiatholandii 10:00, 29 mar 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 2405
Witaj Marto. Masz duży potencjał w ogrodzie. Nie masz wielu roślin, więc myślę, że możesz bardzo prosto zaprojektować coś wyjątkowego. Poza tym jest teraś świetny moment na przesadzanie.Ja niedawno zaczęłam pisać tutaj i pomogły mi linki od Danusi, które całkowicie zmieniły moje spojrzenie na zakładanie ogrodu.

Podsyłam Ci zatem tą miłą lekturkę.

http://www.ogrodowisko.pl/watek/1033-ogrod-z-lustrem

http://www.gardenarium.pl/realizacje/ogrod-nowoczesny

http://www.gardenarium.pl/realizacje/ogrod-minimalistyczny

http://www.ogrodowisko.pl/watek/504-ogrod-minimalistyczny

http://www.gardenarium.pl/realizacje/ogrod-inteligentny

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/56-poradnik-jak-zaprojektowac-i-zalozyc-ogrod-cz-2-planowanie
____________________
Ogród z perspektywą na przyszłość
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies