Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Coś zielonego, coś zasłaniającego

Pokaż wątki Pokaż posty

Coś zielonego, coś zasłaniającego

Lilli 20:46, 03 kwi 2012


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 11
Witam,
podczytuje to forum od niedawna, przejrzalam kilka ogrodow ktore przyprawiają o zawrót głowy i szczerze zazdroszczę
też chcę mieć takie cudowne kompozycję dookoła domu jak większość z was!
a o największy ból głowy przyprawia mnie teraz południowy strona ogrodu która graniczy z sąsiednią działką, mam dwa okna od salonu które wychodzą na tę stronę i jak ktoś jest na sąsiedniej działce to jestesmy jak na patelni :/

zasłonięcie się od tej strony jest dla mnie teraz priorytetem, mam tam posadzone tuje, ale póki co są niewielkie i nie wiem czy nie za rzadko są nasadzone - pomiędzy jedną a drugą jest ok 75cm, a od ogrodzenia 55cm.

bardzo proszę o pomoc jak zagospodarować tą część ogrodu, jestem miłośniczką traw i myślałam o miskantach, a może bambusy? tylko gdzie? pomiędzy domem a tujami? na całej długości budynku? a może wepchać coś jeszcze pomiędzy ogrodzenie a tuje?
myślałam też o dwóch brzózkach posadzonych zaraz na wprost okien ale będę już miała trzy brzozy od frontu i jedną z tyłu, to chyba by było za dużo

proszę o wsparcie!



____________________
Sebek 20:50, 03 kwi 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Myślę, że albo musisz dosadzić żywotników i czekać albo zamienić to na świerki serbskie, które trzeba będzie posadzić już większe - wtedy i cień przyjdzie szybciej - po za tym są bardziej atrakcyjne
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Lilli 21:06, 03 kwi 2012


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 11
czy jak je dosadzę to nie będzie z kolei za gęsto?
niestety nie mogę tych które juz rosną zamienić bo jest to prezent niespodzianka od mojej mamy, pewnego dnia po powrocie z pracy zastałam pięknie obsadzony boczek...


____________________
kaisog1 21:52, 03 kwi 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Witaj, przepraszam ale nie czytałam co napisalas bo zobaczyła kawalek domu i mnie zatkało Uwielbiam drewniane domy. Czy mogłabyś go pokazac w całosci??

A teraz idę czytac co napisalaś
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
kaisog1 21:56, 03 kwi 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Teraz doczytałam Ja bym zastosowała świerki jednak ale oczywiście prezent przesadziła, absolutnie nie wywaliła. Pod świerkami dała miskanty i illexa - takie nasadzenie było w ogrodzie z lustrem
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Lilli 22:21, 03 kwi 2012


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 11
o rany! nie ma nadzieji dla tych tuj? mama mi tego nie wybaczy! tym bardziej ze sadzila je sama

ale przyznam ze świerk serbski do mnie nie przemawia, taki omdlały...

a moze wierzby? zależy mi głównie na zasłonięciu się latem, więc coś co gubi liście będzie ok


kaisog jutro postaram sie zrobic zdjecie od frontu, choć wstyd pokazywać jak wygląda mój przedogródek
____________________
kaisog1 22:24, 03 kwi 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Ale zależy Ci na pojedyńczym drzewie, które da trochę cienia czy na zasłonięciu sie od sąsiadów?
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
monteverde 22:25, 03 kwi 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Lilli 22:27, 03 kwi 2012


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 11
na zasłonięciu, no tak na wprost każdego okna jedno i trzecie pomiędzy.... nie?..
____________________
kaisog1 22:30, 03 kwi 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
hmmmmm jak dla mnie trzy drzewa na tak małej powierzchni to się wyklucza. Chyba, że mówimy np. o szczepionych formach, jednak one nie zasłonią.
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies