Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Coś zielonego, coś zasłaniającego

Pokaż wątki Pokaż posty

Coś zielonego, coś zasłaniającego

kaisog1 22:32, 05 kwi 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Wow! Jaki fajny To taki typowy dom z duszą Uwielbiam takie -dzięki za fotki
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
iwonaz 09:32, 06 kwi 2012


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 561
Niestety jeżeli coś zielonego i zasłaniającego... to cokolwiek to będzie potrzebuje czasu. Ja już przebrnęłam okres pierwszych 4 lat i wciąż nie jest lepiej, w perspektywie mam jeszcze 5 do uzyskania minimum komfortu. Najszybszy efekt da Ci ... przepiękny murek z czerwonej cegły na 2,20 cm, mozna go obsadzić np. przepiękną różą pnącą
Spokojnie, czas szybko leci, zostaw już te tujki, dodaj przed nimi dodatkową "warstwę " zieleni i czekaj, będzie pięknie a tujki (choć nie jestem zwolennikiem takich szpalerów) dadzą przepiękne tło dla roślin, które dosadzisz. Mieszaj odcienie zieleni i dodaj jakis przewodni kolor roslin kwitnących.
Pozdrawiam
____________________
Iwona - Zielona.....i ogród
Gardenarium 19:35, 09 kwi 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Trawy pampasowej nie sadź bo wymarznie, najlepsze są miskanty. Na ogrodowisku popularne są "Garacillimus" "Variegatus" i "Morning Light" oraz "Zebrinus:" - ładne są.

Miskant cukrowy jest olbrzymem. Odradzam do donicy.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
iwonaz 08:49, 10 kwi 2012


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 561
Pani Danusiu, ja kupiłam 3 rodzaje miskantów: "Garacillimus" - cieszę się, że Pani go rekomenduje , ale proszę powiedzieć jak w ogrodach sprawują się "Flamingo" i "Adagio"? Kupiłam je zw względu na piękne kwiatostany. Może ma Pani jakies doświadczenie z tymi miskantami?
____________________
Iwona - Zielona.....i ogród
Sebek 09:26, 10 kwi 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
iwonaz napisał(a)
Pani Danusiu, ja kupiłam 3 rodzaje miskantów: "Garacillimus" - cieszę się, że Pani go rekomenduje , ale proszę powiedzieć jak w ogrodach sprawują się "Flamingo" i "Adagio"? Kupiłam je zw względu na piękne kwiatostany. Może ma Pani jakies doświadczenie z tymi miskantami?


Przekopiuję to pytanie do wątku o trawach - mamy tam eksperta od nich

pytanie jest tu
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Lilli 09:24, 12 kwi 2012


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 11
Pani Danusiu! Pojechałam wczoraj po miskanty Garacillimus, niestety u nas jeszcze za wczesnie na trawy, dojrzłam za to cudne drzewka wiśni umbraculifera, wysoko szczepione,
widzę, że Pani też ma takie u siebie, czy pasowałyby u mnie? myślałam o trzech lub pięciu sztukach rzędem, tak aby na wprost każdego okna wypadła jedna
w tej sprawie ostatni raz już proszę o poradę czy wisnie czy miskanty?
____________________
Sebek 21:41, 12 kwi 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Wiśnie są super - ale czy ja wiem czy są tam potrzebne? Lepiej na froncie wyglądają Ale jeśli chcesz to daj
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies