Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » U Sebka - czyli ogrodowych rewolucji ciąg dalszy :)

Pokaż wątki Pokaż posty

U Sebka - czyli ogrodowych rewolucji ciąg dalszy :)

waldek727 01:47, 26 paź 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Sebek napisał:
Serdecznie Was pozdrawiam i zapraszam do nowego wątku
Coś jeszcze, coś więcej...

Właściwie nowa nazwa w sposób bardziej cywilizowany nawiązuje do wcześniejszego roboczego tytułu wątku.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Juzia 08:06, 26 paź 2015


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38533
Eeee...a ja myślałam, że będzie jednak epicki...

Gratki!
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
makkasia 09:15, 26 paź 2015


Dołączył: 22 sie 2013
Posty: 7877
Juzia napisał(a)
Eeee...a ja myślałam, że będzie jednak epicki...

Gratki!

ja też
złoto na Twoich zdjęciach świeci najlepszą próbą
____________________
Makowo na Kociewiu + wizytówka-Makowo na Kociewiu
Iwk4 09:55, 26 paź 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Zdąże jeszcze pogratulować w starym wątku tylu stron i życzyć nowego, pięknego, merytorycznego i wesołego wątku. Wszystkiego dobrego Sebku, w nowym wątku zdążyłam się już zagościć, tu jednak chcę jeszcze pochwalić kolory twojej jesieni. Hortensje cudne, róże kwitną, mrozy cię ominęły i ciesz się tymi kolorami, póki możesz.


____________________
Ogródek Iwony II
Grazia 20:59, 26 paź 2015


Dołączył: 07 paź 2015
Posty: 55
Sebek napisał(a)


Swoje zeszłoroczne wykopałem zaraz po kwitnieniu - może mi to wybaczą Bo raczej te cebule sił na kolejny sezon nie zdążyły zgromadzić

Witaj
W jednym z odcinków "Odrodzenia brytyjskich ogrodów" o tulipanach mówili, że tulipany można wykopać tuż po kwitnienia, zostawić razem z łodygą z liśćmi schowane w ciemnym i suchym miejscu, np. pudełko tekturowe. Jak zasłynął to przechować do sadzenia.
W ten sposób podobno nic nie tracą i nabierają sił, a my mamy miejsce na nowe nasadzenia.
Jest tylko jeden problem. Łodyga jest zwykle bardzo krucha i łatwo ją złamać.
Pozdrawiam.
PS. Masz piękny ogród.
____________________
Grażyna - Ogród (nie) do ogarnięcia
lojalna_ 08:27, 27 paź 2015


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Grazia napisał(a)

Witaj
W jednym z odcinków "Odrodzenia brytyjskich ogrodów" o tulipanach mówili, że tulipany można wykopać tuż po kwitnienia, zostawić razem z łodygą z liśćmi schowane w ciemnym i suchym miejscu, np. pudełko tekturowe. Jak zasłynął to przechować do sadzenia.
W ten sposób podobno nic nie tracą i nabierają sił, a my mamy miejsce na nowe nasadzenia.
Jest tylko jeden problem. Łodyga jest zwykle bardzo krucha i łatwo ją złamać.
Pozdrawiam.
PS. Masz piękny ogród.


Ja tak w Twym sezonie z czescia tulipanow zrobilam, kwestia przechowywania no tego nie da sie zweryfikowac....zobaczymy jaki effect bedzie Wiosna

Jest juz nocy watek?
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
AlKa 11:14, 27 paź 2015


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 2416
Sebek napisał(a)
Kochani Dziękuję Wam za gratulacje Nie wiem kiedy minęły mi te 3 tysiące stron z Wami Serdecznie Was pozdrawiam i zapraszam do nowego wątku

Coś jeszcze, coś więcej...
To ja też gratuluję i do nowego wątku przeskakuje
____________________
pora na zmiany
margaretka3 11:42, 27 paź 2015


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Sebek napisał(a)
Po tej rabacie najbardziej widać jesień - tło lasu dopełnia całości





Ach.... No muszę jeszcze tu wpisać. Teraz, gdybym jechała w Twoje strony, mogłabym nawet trochę pobłądzić Przepiękny krajobraz!

No i przerzucam się grzecznie już na nowy wątek!
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
Aska 17:44, 14 lis 2015


Dołączył: 19 cze 2014
Posty: 163
Cześć Sebek. Chciałabym prosić Cię o poradę odnośnie bukszpanów. Od jakiegoś czasu zauważyłam, że zmieniają miejscami kolor na "rdzawy". Początkowo myślałam, że to naturalny proces, bo zbliża się zima, ale szperając w googlach i czytając różne artykuły zaczynam mieć wątpliwości.Proszę doradź, czy zrobić oprysk na grzyba czy pozostawić bukszpany w takim stanie do wiosny.
____________________
Aśka
Asisko_2005 21:15, 29 lis 2015


Dołączył: 10 maj 2013
Posty: 1332
Zostaw do wiosny potem azofoska, i chyba powinno być dobrze.
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3265-mlody-ogrodek-dyletantki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies