Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Wiśnia piłkowana "Amanogawa" - Prunus serrulata "Amanogawa"

Pokaż wątki Pokaż posty

Wiśnia piłkowana "Amanogawa" - Prunus serrulata "Amanogawa"

Mazan 14:18, 09 kwi 2017

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Aniu, nie wiem w jaki sposób Poli to ustaliła, ale jest to bardzo dobra "ściąga". Pozbędziesz się kłopotów takich, jak posty wyżej oraz stałej niemal dolegliwości wiśni - dziurkowatości liści, czy antraknozy, plamistości, a nawet gumoz o różnej etiologii.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
ZbigniewG 08:42, 11 maj 2017


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8887
Amanogawa




Wiśnia piłkowana 'Royal Burgundy'
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Juzia 10:25, 17 maj 2017


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38239
A moja Amanogawa nie kwitnie już drugi rok.
Tzn miała trzy kwiatki na samym czubku ...ale wolałabym żeby była obsypana kwieciem.
Co robić???

Kanzan w tym roku też nie zakwitła.

???
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Mazan 11:44, 17 maj 2017

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Juzia

Pokaż, jak wyglądają jej najmłodsze przyrosty oraz listki. Sprawdź też zawartość mikroskładników - boru, miedzi, cynku.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Juzia 09:46, 20 maj 2017


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38239
Wrzucam wszystko jak leci...jak będzie trzeba to zrobię lepsze fotki. Te tak na szybko robiłam






I trzy kwiatki...jedyne kwiatki.

____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Mazan 11:14, 20 maj 2017

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Juzia

Napisz jakiej wielkości są liście wierzchołkowe oraz jaki kolor. Zbyt sile słońce uniemożliwia właściwe odczytanie, ale wygląda na typowe niedobory gleb torfowych. Sprawdź odczyn na poziomie korzeni. Jeżeli nie ma liści wierzchołkowych typu wierzby lub ostrza dzidy to będzie potrzebna analiza zasobności gleby.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
marw 09:59, 02 cze 2017

Dołączył: 02 cze 2017
Posty: 14
cześć

U mnie w ogrodzie również rośnie oraz kwitnie jedynym problemem jest, że bardzo rozrosła się na boki, ma dużo poziomych odgałęzień tracąc smukły kształt, w związku z tym zastanawiam się co mogę zrobić. czy teraz po przekwitnięciu mogę ją te odgałęzienia usunąć? czy wypuści nowe które można podwiązać nadają charakterystyczny kształt? lepiej ciąć stopniowo czy drastycznie (trochę boję się, że ostanie się tylko pień )

pozdrawiam
anbu 18:24, 18 cze 2017


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Mazan prosze o radę

Moje niektóre Amanogawy mają poskręcane listki :/ Nie wszystkie tak mają, niektóre są całkiem ok.
Czy powinnam się martwić? Nie ukrywam, że mszycy dużo w tym roku a może to coś innego?

Podpowiedz proszę

Roślinki mokre, bo właśnie spryskałam RT



____________________
Ania Ogród Ani :)
Sonka 18:36, 18 cze 2017


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2230
marw napisał(a)
cześć

U mnie w ogrodzie również rośnie oraz kwitnie jedynym problemem jest, że bardzo rozrosła się na boki, ma dużo poziomych odgałęzień tracąc smukły kształt, w związku z tym zastanawiam się co mogę zrobić. czy teraz po przekwitnięciu mogę ją te odgałęzienia usunąć? czy wypuści nowe które można podwiązać nadają charakterystyczny kształt? lepiej ciąć stopniowo czy drastycznie (trochę boję się, że ostanie się tylko pień )

pozdrawiam

Ja po prostu związuje, to co odstaje.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Mazan 10:39, 19 cze 2017

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Anbu

To choroba fizjologiczna - niedobór fosforu, a jeśli w podwinięciach nie ma mszyc, możliwy niedobór miedzi lub boru. Na razie niewielki, ale sprawdź odczyn. Niektóre makroelementy, a także nawozy organiczne blokują przyswajanie, dlatego jest tak zróżnicowane w czasie zasilanie różnymi nawozami. Ponadto rośliny są zapewne wyczerpane kwitnieniem, czyli tworzeniem organów generatywnych, w których gromadzą te pierwiastki.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies