Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Wiśnia piłkowana "Amanogawa" - Prunus serrulata "Amanogawa"

Pokaż wątki Pokaż posty

Wiśnia piłkowana "Amanogawa" - Prunus serrulata "Amanogawa"

ela_z 14:48, 25 wrz 2014


Dołączył: 09 wrz 2013
Posty: 712
Mam pytanie, czym podsadzic 3 szt amanogawy przy plocie?Czegos mi przed nia brakuje? Carex frosted curls albo bukszpan?
____________________
Ela - Mały ogródek Eli
Ozz 15:35, 25 wrz 2014


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
Ja mam z tylu cisy, by pień był wyeksponowany, bo wiśnia ma dość jasną korę. Zaś lekko z przodu po bokach proso rózgowe np. 'Prairie Sky' albo 'Heavy Metal' + cebulowe, bo trawy późno wyłażą. Z turzycami mam małe doświadczenie.
____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
ela_z 13:54, 26 wrz 2014


Dołączył: 09 wrz 2013
Posty: 712
Ozz napisał(a)
Ja mam z tylu cisy, by pień był wyeksponowany, bo wiśnia ma dość jasną korę. Zaś lekko z przodu po bokach proso rózgowe np. 'Prairie Sky' albo 'Heavy Metal' + cebulowe, bo trawy późno wyłażą. Z turzycami mam małe doświadczenie.


O prosie(?) to ja nic nie wiem ale przeczytałam ze "Z jednej tony prosa rózgowego można potencjalnie wyprodukować 380 litrów etanolu" Moze warto sie za tym rozejrzec Tył z cisów to fajny pomysł. Tylko raczej szukam czegos na przód. Pozdrawiam
____________________
Ela - Mały ogródek Eli
Ozz 16:24, 26 wrz 2014


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
Cenna informacja

Ale wpisz sobie Proso rózgowe, a lepiej - Panicum virgatum + nazwę odmiany i zobacz w wyszukiwarce w grafice, czy takowe Ci odpowiada Pozdrawiam.
____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
DorothaM 14:02, 15 maj 2015


Dołączył: 22 kwi 2015
Posty: 83
Widzę, że moja wiśnia ma tendencję do rozczapirzania.




Mój problem polega na tym, że wiśnia ta puszcza pąki/liście tylko na dolnych gałęziach, a na górnych pionowych nie.






korci mnie uciąć gałęzie z liściami, aby wszystko szło w górne, ale się boję, że padnie.
To już 2 rok tak wygląda dlaczego?
Ktoś może wie??
____________________
Dorota-Ogródek z mieszkaniem, czyli jak się mieszka w bloku
DorothaM 14:04, 15 maj 2015


Dołączył: 22 kwi 2015
Posty: 83
Dodam jeszcze, że gałęzie nie są suche.
____________________
Dorota-Ogródek z mieszkaniem, czyli jak się mieszka w bloku
Karabela 23:53, 19 maj 2015


Dołączył: 14 lip 2013
Posty: 1867
W jakim tempie rośnie ta wiśnia? Mam taką 140 cm, ile może się wyciągnąć w sezonie?
____________________
Eksperymentarium
jolanta_wojt... 21:42, 16 cze 2015

Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 1
Witam, wiśnie są piękne, ale ja niestety mam jakiś problem ze swoją wiśnią. Posadziłam w tym roku już pięknie ulistnioną, ale niestety coś się z nią dzieje. Liście od dołu brązowieją i schną, wiszą jakby były zwiędnięte. Pokażę to na zdjęciu. Bardzo proszę o poradę. Jola
anbu 21:13, 20 cze 2015


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Karabela napisał(a)
W jakim tempie rośnie ta wiśnia? Mam taką 140 cm, ile może się wyciągnąć w sezonie?


Karabela mam ją drugi rok. Rośnie bardzo szybko. Ma wrażenie, że w tym roku podwoiła swoją wysokość. Myślę, że może dlatego że jest młodziutka i kiedyś zwolni Moja jest niestety do przesadzenia i to mnie trochę martwi, bo podobno one tego nie lubią. Ale cóż, zaryzykuję w przyszłym roku na wiosnę.

jolanta_wojt... moja miała w zeszłym roku taką samą chorobę. To jakaś choroba drzew pestkowatych. Myśleliśmy, że już po niej, marniała w oczach. Spryskaliśmy Topsinem i ten grzyb (bo to chyba grzyb) ustąpił.

A to moja dama, troszkę niesforna co chwilę lecę ją wiązać, bo się rozbiera ze sznurków

Zdjęcia jak już prawie ciemno

____________________
Ania Ogród Ani :)
Karabela 23:47, 20 cze 2015


Dołączył: 14 lip 2013
Posty: 1867
Dziękuję Aniu za fajne wieści i pozdrawiam mam dwa kurdupelki od miesiąca, na razie się moszcza
____________________
Eksperymentarium
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies