Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Usuwanie trawnika pod rabaty - przesadzanie trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Usuwanie trawnika pod rabaty - przesadzanie trawnika

Gardenarium 21:31, 02 cze 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Trzeba najpierw ustalić przyczynę, co mają źle, a zapewne przyczyna tkwi:

- albo za mokro
- albo za sucho
- albo za głęboko posadzone
'- albo za dużo nawozów i wszystkiego tak się nie robi
- źle przygotowane podłoże
nie wiem co jeszcze, ale substancje chemiczne p. brązowieniu to ja w to nie wierzę w ogóle, wierzę w prawidłowe przygotowanie gleby, ściółkowanie korą i systematyczne podlewanie ale nie zalewanie.
A co im jest i jaka jest przyczyna - nie wiem. Trzeba to ustalić, może wywiad i zdjęcia coś pomogą. Inaczej nie da rady nic ustalić. Mogę sobie tutaj wypisywać i przypuszczać.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
piotraudi 10:56, 11 cze 2017

Dołączył: 20 maj 2017
Posty: 205
Mam pytanie co zrobic aby miedzy tujami szmaragd posadzonymi co 60cm nie rosly chwasty?zasiadz trawe/ulozyc geowluknine/
Gardenarium 10:29, 12 cze 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308


Pomiędzy tujami nic nie powinno rosnąć, bo będzie zabierać im pokarm.

Zaopatrzyć się w narzędzie do dziabania i wydziabywania chwastów, wypielić dokładnie chwasty z korzeniami i nasypać ściółkę z kory. Przez kolejne dwa miesiące usuwać pojawiające się resztki chwastów aż będzie z nimi spokój.

To tyle tylko tyle, albo aż tyle. Na chwasty najlepsze jest pielenie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
piotraudi 23:18, 20 cze 2017

Dołączył: 20 maj 2017
Posty: 205
no właśnie pielenie przerabiam ten temat i mam już go dość!
Mam działke 25-arową do okoła tuje szmaragd masakra co opchakam to następnego dnia już pojawiają sie kolejne chwasty już mam tego dość przecież nie moge tylko pielić tym bardziej ze jest tego bardzo dużo ktoś ma jakiś pomysł???
Gardenarium 22:48, 21 cze 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nałożyć ściółkę o grubości 5 cm, z mielonej kory. Przed nałożeniem wziąć ostrą motyczkę i popodcinac chwasty, niech uschną i wtedy posypać korę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Zgr 07:11, 04 maj 2020

Dołączył: 03 lip 2019
Posty: 116
Czy jak usuną te 5cm darni, lub przerzucę zielonym do doły to trawa już nie odrośnie? Chcę zrobić rabatę z hortensjami + ściółka z kamyczków.
Gardenarium 08:46, 06 sie 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Trzeba to przysypać ziemią, wtedy nie wyrośnie. Jak będzie miała światło - urośnie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
RadekK 10:37, 29 wrz 2020

Dołączył: 29 wrz 2020
Posty: 6
Dzień dobry, chcę posadzić żywopłot z grabu i w związku z tym chcę usunąć pas trawy spod ogrodzenia (ok. 20 m). Trawa była posiana rok temu. Czy zerwaną darń również w tym wypadku mogę pozostawić odwróconą korzeniami do góry tam gdzie rosła? Czy ta metoda nie zaszkodzi w jakiś sposób sadzonkom grabu? Albo czy nie spowoduje odrastania trawy i zarastania chwastami, etc? Będę wdzięczny za informacje.
Gardenarium 10:53, 29 wrz 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Możesz dokładnie odwrócić i potem pociachać szpadlem, kopiąc doły pod grab przysypiesz darń ziemią wydobytą z dołków a darń dodatkowo użyźni podłoże, możesz nawet dawać w dołek jakieś małe kawałki darni.

Potem cały pas wyściółkuj korą sosnową przekompostowaną.
Nie kładź agrowłókniny, to pomyłka ogrodnicza i duży błąd. Szkodzi roślinom i glebie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
RadekK 11:22, 29 wrz 2020

Dołączył: 29 wrz 2020
Posty: 6
Czyli konieczne jest jeszcze wyściółkowanie całości? A czy zamiast kory mogę użyć zwykłego kompostu? Pytam bo mam możliwość niedrogiego zakupu w sporej ilości tego materiału.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies