Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Usuwanie trawnika pod rabaty - przesadzanie trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Usuwanie trawnika pod rabaty - przesadzanie trawnika

jasanka 17:39, 12 lut 2017


Dołączył: 28 mar 2015
Posty: 56
Dziękuję wszystkim z opinie!

Dziś przeniosłam ostatnie kawałki, w sumie niewiele tego wyszło bo odpuściłam przenoszenie bardzo zniszczonych części. Nadal mam spory kawał gołego placu, ale tam trawę dosieję.
____________________
Mój Mały
Gardenarium 17:45, 12 lut 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
iwona83 napisał(a)
Witam,
czy ktoś orientuje się, gdzie w pobliżu Poznania można oddać zdjętą darń?
niestety wszędzie, gdzie dzwoniłam, zakłady biorą odpady zielone, ale takie, jak liście, gałązki, ściętą trawę... ale zdjętą darń z ziemią niestety nie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 17:45, 12 lut 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Można ją złożyć w zgrabną pryzmę, zielone do zielonego i powstanie z tego bardzo żyzna ziemia darniowa.
Ja zostawiam darń na rabatach, odwróconą i pocięta, ścinam i zbieram tylko pierwszy sztych od strony trawnika. Reszta odwrócona idzie na rabatę, rozkłada się i użyźnia glebę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Anabell 17:45, 12 lut 2017


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
To grzech oddawać dań, najlepiej radzi Danusia, można włożyć do worków i w ciągu miesiąca cenna ziemia.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Pszczelarnia 17:45, 12 lut 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Można do mnie przywieźć.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
CebuleKwiatowe 17:46, 12 lut 2017

Dołączył: 23 kwi 2013
Posty: 93
Z nich uzyskasz ziemię, tylko wymaga to trochę czasu, szkoda ją moim zdaniem oddawac komuś tak za darmo bo może Ci się po prostu przydać, więc nie działaj tutaj pochopnie.
____________________
gemciu83 17:46, 12 lut 2017

Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 386
Można sobie zaplanować dziś miejsce na skalniak, rabatę i tę darń tam do góry nogami ułożyć, warstwami jeszcze ściętej trawy przesypać i rośliny będą miały eko pożywienie na kilka lat.
____________________
Jakub Zielone Centrum Spokoju
KatarzynaMic... 08:03, 30 maj 2017

Dołączył: 03 paź 2016
Posty: 43
Witajcie, mam pytanie. Po ściągnięciu darni, trzeba wyściółkować korą. Czy korą posypujemy całą rabatę? A jeśli mam w planie wyłożyć rabatę kamykami, to jak wygląda procedura? Zamiast kory wysypuję po prostu kamienie?
Wiem, że Danusia nie jest zwolennikiem agrowłókniny, czy fiolia ściólkująca jest lepsza? Czytałam, że przepuszcza powietrze i jest lepsza dla roślin.
I jeszcze jedno, czy jest jakaś specjalna łopata do ściągania darni?
Gardenarium 08:27, 31 maj 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Część rabaty dla kamyków musisz oddzielić czymś (stalowa taśma, ekobord, deska itp. zaś korę sypiesz na całej reszcie. Nie kładź żadnej folii, niczego jeśli mają w kamykach rosnąć rośliny. Bez roślin - rób jak uważasz, dać albo nie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
KatarzynaMic... 08:10, 01 cze 2017

Dołączył: 03 paź 2016
Posty: 43
Tak myślałam, żadnej folii. A jaką grubość kamienia mam wysypać 5cm,10 cm?

I tak, przy okazji chciałam Cię Danusiu zapytać jeszcze o jedną sprawę. W ubiegłym roku pytałam Cię, dlaczego moje dopiero co posadzone tuje szmaragdy brązowieją. Napisałaś wtedy, że mam się nie martwić, bo one tak mają. Muszą sie prawdopodobnie przystosować. I faktycznie oprócz dwóch ze 170 uschły mi. Ale nadeszła wiosna i znowu brązowieją. Podsypałam je nawozem przeciwko brązowieniu Substral 100 dni. Czy to wystarczy? Czy powinnam dodać np. jakiś nawóz organiczny? i czy powinnam powtórzyć Substralem za 100 dni, bo w sklepie ogrodniczym powiedziano mi, że już mam przy tych tujach nic nie robić tylko mocno podlewać.

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies