Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Usuwanie trawnika pod rabaty - przesadzanie trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Usuwanie trawnika pod rabaty - przesadzanie trawnika

Gardenarium 11:25, 29 wrz 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Możesz, oczywiście każda ściółka dobra, mam na myśli tylko to, że w moim kompoście potem rosną miliony chwastów, że pielenie kosztuje potem majątek, ale jeśli kompost jest parowany to niszczy się przy tym nasiona chwastów i może będzie "czysty".

Swój kompost daję w dołki do sadzenia a ściółkuję żywopłoty skoszoną trawą a rabaty sypię mączkę bazaltową i na to próchnicę z worków.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
RadekK 11:42, 29 wrz 2020

Dołączył: 29 wrz 2020
Posty: 6
To jest kompost z zakładu utylizacyjnego - sprzedają go na tony. Ma atest na stosowanie do trawników i rabat ozdobnych. Tyle wiem
Gardenarium 12:27, 29 wrz 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Najpierw pojedź i kup worek/próbkę. Ja w takim kompoście zbieranym z miasta to znajdowałam szczoteczki do zębów i szkło, zobacz najpierw zanim kupisz. Jak założyliśmy trawnik to potem na kolanach przez tydzień wybieraliśmy szkła Ale to była W-wa, nie wiem skąd twój będzie i jak wygląda.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
RadekK 13:55, 29 wrz 2020

Dołączył: 29 wrz 2020
Posty: 6
Z Gdańska - może być podobnie, więc pomysł z próbką na pewno dobry. A czy z tym ściółkowaniem odwróconej darni mogę poczekać jakiś czas tak np. do marca? Miałbym czas na zastanowienie się jeszcze czym to zrobić. Wolałbym tą korę, ale trochę to kosztowne.
Gardenarium 14:48, 29 wrz 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jeśli nie będzie dobrze odwrócone i poszatkowane oraz przykryte ziemią - to trawa może wyrastać.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies