Gdzie jesteś » Forum » Literatura ogrodnicza » Nowe pismo o ogrodach "Magnolia"

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowe pismo o ogrodach "Magnolia"

Basiaw 06:52, 19 kwi 2012


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Gabriela napisał(a)
Ja też już mam "Magnolię".

To sobie troszkę najpierw pomarudzę: dostaliśmy coś między historycznymi już "Kwietnikiem" a "Ogrodami", z przechyłem w stronę "Kwietnika", niestety.
Gorzej jest z formą - gorszy papier, zdjęcia, szkoda że Agora nie poszła w stronę bardziej eksluzywną. W końcu te "Ogrody" to był trochę taki "The English Garden".



Właśnie tej, bez zadęcia, ale odrobiny ekskluzywności mi brak, co ztego, że o połowę tańsza, jak zarówno jakościowo i merytorycznie gorsza?
Co miesiąc Ogrody a co dwa Weranda Country, to było moje święto a teraz trudno, będę sobie co jakiś czas wyciągać stosik Ogrodów i przeglądać.
____________________
Nasz mały, zielony świat
abiko 09:36, 19 kwi 2012


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8409
Gabriela napisał(a)
Ja też już mam "Magnolię".

To sobie troszkę najpierw pomarudzę: dostaliśmy coś między historycznymi już "Kwietnikiem" a "Ogrodami", z przechyłem w stronę "Kwietnika", niestety.
Gorzej jest z formą - gorszy papier, zdjęcia, szkoda że Agora nie poszła w stronę bardziej eksluzywną. W końcu te "Ogrody" to był trochę taki "The English Garden".
Nie ma ani jednego artykułu o ogrodach za granicą - czyżby tak miało zostać. Jeśli tak, to szkoda, chętnie bym poczytała cykl o angielskich czy francuskich ogrodach. Danusia, może byś ich namówiła? Masz przecież kupę materiałów.
Co do ogrodu Danusi, to oczywiście gratuluję publikacji, w końcu nie o każdym ogrodzie piszą w gazetach. Dla nas nie ma tam żadnych niespodzianek, bo ten ogród wszyscy znamy.
Niepodzianką za to jest artykuł o zaprojektowanym przez Gardenarium ogrodzie na dachu i to w Krakowie. Widziałam zdjęcia tej altany przykrytej pleksi, bo Danusia je pokazywała, ale myślałam, że to na ziemi, nornalny ogród. Więc tu jest zaskoczenie.

I ja się z Gabrysią zgadzam, zostanę przy swoich starych gazetkach
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Ewa 16:42, 19 kwi 2012


Dołączył: 09 kwi 2011
Posty: 6417
Ciekawa byłam opinii innych i zgadzam się z Wami.
Ja czuje niedosyt i to nie jest to, czego ja bym oczekiwała po Magnolii
____________________
Moja pierwsza hortensja w ogródku
Matka 19:54, 19 kwi 2012


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
To w takim razie nie kupujępytałam, ale u mnie jeszcze nie ma!Czyli Ogrodów i Werandy Country juz nie będzie?a ja tak je lubiłam(((
____________________
U Matki
Basiaw 07:19, 23 kwi 2012


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Bogda, z Werandą na razie nic nie broją, tylko (albo aż) Ogrody zniknęły i ich namiastką ma być Magnolia.
____________________
Nasz mały, zielony świat
Sebek 09:55, 23 kwi 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Basiaw napisał(a)
Bogda, z Werandą na razie nic nie broją, tylko (albo aż) Ogrody zniknęły i ich namiastką ma być Magnolia.


Magnolia to chyba połączenie ogrodów i kwietnika z tego co pamiętam.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Janina 18:33, 25 cze 2013


Dołączył: 23 paź 2012
Posty: 1398
Polecam lipcowe wydanie Magnolii, jest artykuł o topiarach i porady Danusi odnośnie cięcia. Jest też mały ogródek z lustrem zaprojektowany i wykonany przez Gardenarium.
____________________
Ogródek Janiny Wizytówka
Gardenarium 18:34, 25 cze 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Też już widziałam topiarową Danusię no i ogród w którym był Sebek a nawet pracował
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
monteverde 18:44, 25 cze 2013


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies