Gdzie jesteś » Forum » Literatura ogrodnicza » Nowe pismo o ogrodach "Magnolia"

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowe pismo o ogrodach "Magnolia"

Gardenarium 16:42, 17 kwi 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
18 kwietnia wyjdzie nowe pismo Agory "Magnolia".

Zapraszam do lektury, będzie nasz ogród i jedna z realizacji - ogród z księżycową bramą.


Posłuchajcie wywiadu z red. Małgorzatą Szymczykiewicz i Aldoną Zakrzewską w radiu o tym co będzie w piśmie. Jest mowa m.in. o ogrodzie nie tylko bukszpanowym z lustrami

Dużo informacji o przemarznięciach roślin po zimie. Posłuchajcie pisząc posty Właśnie słucham

http://www.tok.fm/TOKFM/0,94031.html

http://media2.pl/media/91106-Magnolia-nowy-miesiecznik-od-Agory.html
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Linka 16:48, 17 kwi 2012


Dołączył: 08 kwi 2011
Posty: 910
Oj, to jutro mus rano zakupić
____________________
Agata....Na początku jest chaos ............... Projekty
Sebek 22:46, 17 kwi 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Gardenarium napisał(a)
18 kwietnia wyjdzie nowe pismo Agory "Magnolia".

Zapraszam do lektury, będzie nasz ogród i jedna z realizacji - ogród z księżycową bramą.


Posłuchajcie wywiadu z red. Małgorzatą Szymczykiewicz i Aldoną Zakrzewską w radiu o tym co będzie w piśmie. Jest mowa m.in. o ogrodzie nie tylko bukszpanowym z lustrami

Dużo informacji o przemarznięciach roślin po zimie. Posłuchajcie pisząc posty Właśnie słucham

http://www.tok.fm/TOKFM/0,94031.html




Jest - 5.37
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
monteverde 00:38, 18 kwi 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
2 x słuchałam
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Basiaw 14:50, 18 kwi 2012


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Kupiłam

Z całego pisma najciekawszy jest arytkuł o ogrodzie Danusi, mówię bez podlizywania się Szefowej.
Pismo jednak inne od Ogrodów, bardziej przypomina mi Kwietnik niż Ogrody, ogródki, zieleńce.
Może z czasem się przekonam, bo i tak będę je kupować (przynajmniej jakiś czas), ale przynajmniej na tę chwilę żałuję, że zniknęły Ogrody.
____________________
Nasz mały, zielony świat
Gabriela 17:44, 18 kwi 2012


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Ja też już mam "Magnolię".

To sobie troszkę najpierw pomarudzę: dostaliśmy coś między historycznymi już "Kwietnikiem" a "Ogrodami", z przechyłem w stronę "Kwietnika", niestety.
Gorzej jest z formą - gorszy papier, zdjęcia, szkoda że Agora nie poszła w stronę bardziej eksluzywną. W końcu te "Ogrody" to był trochę taki "The English Garden".
Nie ma ani jednego artykułu o ogrodach za granicą - czyżby tak miało zostać. Jeśli tak, to szkoda, chętnie bym poczytała cykl o angielskich czy francuskich ogrodach. Danusia, może byś ich namówiła? Masz przecież kupę materiałów.
Co do ogrodu Danusi, to oczywiście gratuluję publikacji, w końcu nie o każdym ogrodzie piszą w gazetach. Dla nas nie ma tam żadnych niespodzianek, bo ten ogród wszyscy znamy.
Niepodzianką za to jest artykuł o zaprojektowanym przez Gardenarium ogrodzie na dachu i to w Krakowie. Widziałam zdjęcia tej altany przykrytej pleksi, bo Danusia je pokazywała, ale myślałam, że to na ziemi, nornalny ogród. Więc tu jest zaskoczenie.
A ponieważ miałam dzisiaj sporo czasu, to wynalazłam stare Ogrody nr 11/2002 z artykułem "Ogród w 300 donicach, ze zdjęciem niebieskiej ławki między roślinami na okładce. Ten artykuł to opowieść o Danusi sprzed 10 lat i ogrodzie Babci Jasi w Broku nad Bugiem. Piękne zdjecia - krzesło obsadzone macierzanką, cynowe stare konewki, kolorowe rabty. Jest też swietne zdjęcie - Danusia siedzi w małej czarnej bez rękawów na niebieskiej ławeczce między roślinami, ma krótkie zaczesane do tyłu włosy, z ładnymi nogami. Ci co nie wiedzieli, niech sobie to wyobrażą.
Wtedy marzyła żeby zobaczyć Great Dixter, zaczęła budowę domu na jak mówiła "za małej działce na realizację marzeń", i o tym żeby założyć kiedyś ogrody pokazowe z kolekcjami rzadkich roślin.
To było prawie dokładnie 10 lat temu, od tamtego czasu Danusia zrobiła wielki, milowy krok naprzód i wcale przed sobą nie miała żadnej przepaści. Spełnia sobie swoje marzenia, w końcu po to one są, czyż nieZ? Możemy sobie to zobaczyć tutaj i w "Magnolii", czy "Werandzie".
A ja będę czekać na ogrody pokazowe, bo chyba tylko to zostało ?

____________________
Ogród w budowie nieustającej
Joanka 18:54, 18 kwi 2012


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
Jutro biegnę do Empiku
____________________
Joanna Ogrodowy zawrót głowy, czyli początki przygody mojego życia
Gardenarium 18:57, 18 kwi 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Basiaw napisał(a)
Kupiłam

Z całego pisma najciekawszy jest arytkuł o ogrodzie Danusi, mówię bez podlizywania się Szefowej.
Pismo jednak inne od Ogrodów, bardziej przypomina mi Kwietnik niż Ogrody, ogródki, zieleńce.
Może z czasem się przekonam, bo i tak będę je kupować (przynajmniej jakiś czas), ale przynajmniej na tę chwilę żałuję, że zniknęły Ogrody.


A mnie się spodobał art, o ogrodzie na dachu na str. 58 "Orient na dachu". Gabriela też o nim wspomniała.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 19:00, 18 kwi 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Znaczy Gabrielo, że teraz mam nieładne nogi ? hehe
No i miałam długie włosy tylko w ogonek zaraz to usunę
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gabriela 20:22, 18 kwi 2012


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Oj, Danusia, nie rób mi tu cenzury! Nie wierzysz w swoje nogi? Na tamtym zdjęciu są świetne, nie widziałam Twoich nowych "zdjęć z nogami", więc nie mam do czego porównać
A włosy wyglądają na krótkie i "rasowe", dobrze Ci tak było.
Tak to jest, jak człowiek napisze coś miłego, od razu go się tu podejrzewa...
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies