Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Chusteczkowy ogród Beroliny

Pokaż wątki Pokaż posty

Chusteczkowy ogród Beroliny

berolina 23:58, 20 kwi 2012

Dołączył: 08 kwi 2012
Posty: 151
monteverde napisał(a)
Cześć Berolina, mam taka różę żółtą tu mogłabyś wstawić lustro, a odnośnie samochodów, powinni Wam wstawić ekrany


Wiesz, z tymi ekranami to nie tak prosto, bo niby ograniczenie do 50tki, więc się nie należą. Z drugiej strony bałabym się, że wystawią mi jakieś 5 metrowe i wtedy to już by była porażka... póki co liczę bardzo na te moje rośliny i sąsiadów oczywiście też
____________________
Ola, Chusteczkowy ogród Beroliny, Chusteczkowy przedogródek
monteverde 23:59, 20 kwi 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
powodzenia
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Sebek 17:44, 21 kwi 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
witaj - rzeczywiście malutki ten Twój ogródek Ale dasz radę.

Świetna rada Danusi z lustrami
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Neska 22:55, 21 kwi 2012


Dołączył: 05 mar 2011
Posty: 2377
Witaj. Lustra rewelacja. Pomijając ogród ja optycznie powiększyłam lustrami swoją małą łazienkę.
Mnie się podoba taki mały ogródek kawałek zieleni jest, a nie jest czasochłonny. (Szczególnie, gdy ma się małe dzieci i mało czasu i nie dysponuje się większym kapitałem ) Dasz radę ogarnąć tą chusteczkę szybciutko.
____________________
Pozdrawiam Kasia - Ogród na skraju sadu
berolina 07:52, 22 kwi 2012

Dołączył: 08 kwi 2012
Posty: 151
Neska napisał(a)
Witaj. Lustra rewelacja. Pomijając ogród ja optycznie powiększyłam lustrami swoją małą łazienkę.
Mnie się podoba taki mały ogródek kawałek zieleni jest, a nie jest czasochłonny. (Szczególnie, gdy ma się małe dzieci i mało czasu i nie dysponuje się większym kapitałem ) Dasz radę ogarnąć tą chusteczkę szybciutko.


Tym się pocieszam i sobie wmawiam, że skoro mam mały to przynajmniej go jestem w stanie dopieszczać. W tym roku już 3 razy kosiłam, a ile razy wyrywałam chwasty to juz się nie da zliczyć .
____________________
Ola, Chusteczkowy ogród Beroliny, Chusteczkowy przedogródek
motylla 08:36, 22 kwi 2012


Dołączył: 15 mar 2012
Posty: 588
Olu, witam w klubie właścicieli miniogródków
My też oczywiście piejemy z zachwytu nad oszałamiającymi ogrodami z wieloma zakątkami, jakie można założyć na większym terenie - przekonuję się o tym, spacerując codziennie po ogrodowiskowych zjawiskowych założeniach Ale ważne, by mieć ten swój nawet malutki skrawek, który, jak się przekonałam, można uczynić zielonym azylem.
A koszenia mniej, plewienia mniej, także spokojnie Z takim pozytywnym nastawieniem dasz spokojnie radę - ja strasznie marudziłam, zakładając wątek na forum, że to ciężko, tamto ciężko, ale tu jest taka atmosfera i wsparcie, ze poszło raz-dwa. Teraz kolejne kroczki
Pozdrawiam!
____________________
Małgosia - Na okrągło
berolina 08:46, 22 kwi 2012

Dołączył: 08 kwi 2012
Posty: 151
No i tak nastał marzec 2011.



Powiem Wam, nie raz dopadały mnie myśli, że nie dam rady, bo ciało ze zmęczenia odmawiało współpracy. Cały wał spryskałam randupem, potem przekopywałam i wyciągałam kłącza. Niesamowite jak są żywotne, znajdowałam takie, które mimo oprysku odbijały. Potem przyszedł czas na przekopywanie całego ogródka i wybieranie starej trawy i chwastów. U mnie glina, więc robota była trudna. Ale dałam radę po kawałeczku. Dobrze, ze pomocnicy się znaleźli


____________________
Ola, Chusteczkowy ogród Beroliny, Chusteczkowy przedogródek
berolina 09:04, 22 kwi 2012

Dołączył: 08 kwi 2012
Posty: 151
Pierwsze przymiarki



Maj



Czerwiec, ogród nabiera kształtu



A tutaj widać miejsce na stół i na płocie piękny winobluszcz trójklapowy, który niestety usunęłam na przełomie lipca i sierpnia. Pierwszy raz tak zaowocował, że w nim aż huczało od pszczół. Nie dałoby się tam siedzieć w tym czasie, bo to tuż za plecami, więc obawiałam się ukąszeń. Niestety do dzisiaj nie mam tam nasadzeń. Nie mogę się zdecydować co posadzić. Powojniki? A może bluszcz? Znalazłam ostatnio na giełdzie chyba ten Danusiowy, miał liście prawie jak moje dłonie! A może bluszcz i powojniki razem? ;D



____________________
Ola, Chusteczkowy ogród Beroliny, Chusteczkowy przedogródek
berolina 09:25, 22 kwi 2012

Dołączył: 08 kwi 2012
Posty: 151
motylla napisał(a)
Olu, witam w klubie właścicieli miniogródków
My też oczywiście piejemy z zachwytu nad oszałamiającymi ogrodami z wieloma zakątkami, jakie można założyć na większym terenie - przekonuję się o tym, spacerując codziennie po ogrodowiskowych zjawiskowych założeniach Ale ważne, by mieć ten swój nawet malutki skrawek, który, jak się przekonałam, można uczynić zielonym azylem.
A koszenia mniej, plewienia mniej, także spokojnie Z takim pozytywnym nastawieniem dasz spokojnie radę - ja strasznie marudziłam, zakładając wątek na forum, że to ciężko, tamto ciężko, ale tu jest taka atmosfera i wsparcie, ze poszło raz-dwa. Teraz kolejne kroczki
Pozdrawiam!


Na całe szczęście u mnie ogródek prawie gotowy. Zostało mi obsadzić 2 miejsca. Chociaż powiedzenie gotowy to trochę zbyt dużo powiedziane, bo już bym wszystko przesadziła, wykopała i włożyła inne rośliny . Ale to juz na spokojnie: najgorsza robota zrobiona!
____________________
Ola, Chusteczkowy ogród Beroliny, Chusteczkowy przedogródek
popcorn 09:41, 22 kwi 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Ale fajnie - stare zdjecia, krok po kroku. Chyba wszystkich nie wstawilas, skoro piszesz ze prawie gotowy?
Czekamy wiec na reszte fotek, zeby zobaczyc jak Ci ta chusteczka wyszla
Mały, ale ważne że jest! Wał chyba lepszy od siatki, ale piszesz że na wale jeszcze płot dostawiliście? Jak to wygląda?
pozdrawiam, będę zaglądać
____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies