Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Chusteczkowy ogród Beroliny

Pokaż wątki Pokaż posty

Chusteczkowy ogród Beroliny

berolina 22:26, 20 kwi 2012

Dołączył: 08 kwi 2012
Posty: 151

Dlaczego chusteczkowy? bo jest wielkości chusteczki . Być może nr 1 na Ogrodowisku pod względem wielkości : 8x8m plus 2 m wał.

Kto da więcej ;D ?

Witam wszystkich odwiedzających w moim ogródeczku .



____________________
Ola, Chusteczkowy ogród Beroliny, Chusteczkowy przedogródek
finka 22:29, 20 kwi 2012


Dołączył: 05 maj 2011
Posty: 1502
hejka Berolina !!! Pokaż nam tą chusteczkę!!! Witam na forum!
____________________
Marta /Finka/ Zielony Punkt - ogród Finki
berolina 22:33, 20 kwi 2012

Dołączył: 08 kwi 2012
Posty: 151
finka napisał(a)
hejka Berolina !!! Pokaż nam tą chusteczkę!!! Witam na forum!


no właśnie miałam wstawiać przygotowane zdjęcia i niestety dysk odmówił posłuszeństwa

a to złośliwość rzeczy martwych.... zawsze mówię, że ten komputer mnie nie lubi
____________________
Ola, Chusteczkowy ogród Beroliny, Chusteczkowy przedogródek
berolina 22:51, 20 kwi 2012

Dołączył: 08 kwi 2012
Posty: 151
Na początku było niedowierzanie, że cokolwiek tutaj wyrośnie, na tej mojej gliniasto-pylastej glebie

wiosna 2007



Dodam tylko, że mój ogródek to kawałeczek ziemi przy szeregówce, niestety nie mam domku skrajnego, więc dostęp do ogródka tylko przez dom. Za wałem jest kawałeczek ziemi, rów i droga, niestety po której jeżdżą również TIRy... więc piękny widok, który mam za wałem (przy dobrej pogodzie widzę Beskidy i chyba Bielsko) muszę zakryć roślinami odgradzającymi mnie od widoku ciężarówek, kurzu i hałasu. Na dzień dzisiejszy po wielogodzinnych analizach, przeszukiwaniu netu i wszelakimi konsultacjami, mam tak: na wale płot, na płocie winobluszcz pięcioklapowy, za płotem od strony drogi posadzone szmaragdy co pół metra i na wale od strony drogi bez. Zdjęcia pokażę w dalszej części

____________________
Ola, Chusteczkowy ogród Beroliny, Chusteczkowy przedogródek
berolina 23:19, 20 kwi 2012

Dołączył: 08 kwi 2012
Posty: 151
Beskidy i Bielsko?


a za wałem droga


I tak od 2007 do 2011 właściwie mało co się działo w tym ogródku, bo chociaż jestem maniakiem roślinnym, ogród mnie przytłoczył. Chciałam i to i tamto, a tutaj miejsca brak. Tysiąc pomysłów na minutę, chęci do roboty w ogrodzie, ale nie mogłam się jakoś zmobilizować. Ciągle były jakieś przeciwności, chciałam nawieźć ziemi, ale problemem było przeniesienie jej przez wał, ciężki sprzęt nie mógł wjechać, a tutaj było sporo do nadsypania, wychodziły 2 ciężarówki, żeby to miało ręce i nogi. Jak to nosić przez dom? Mąż 5 dni na wyjeździe, w weekendy trudno się było o cokolwiek doprosić i w sumie mu się nie dziwiłam. 2 x podchodziłam do spotkań z projektantami i firmami od urządzania ogrodów, ale zaraz było mi żal, bo ja chciałam sama. Oj, miałam wiele pomysłow, projektów, ale wciąż coś było nie tak. I tak bujałam się przez kolejne lata, jedynie hodując sobie kwiaty w doniczkach.

2008, meble i grill już są










I w całej okazałości










____________________
Ola, Chusteczkowy ogród Beroliny, Chusteczkowy przedogródek
Gardenarium 23:28, 20 kwi 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
berolina napisał(a)





Tutaj to można lustra wstawić...3 szt nawet. Uzyskasz dodatkowy wymiar.

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/278-lustro-czyli-iluzja-w-ogrodzie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
berolina 23:37, 20 kwi 2012

Dołączył: 08 kwi 2012
Posty: 151
W sumie 2008 i 2009 to tylko niewielkie zmiany w aranżacjach doniczkowych, stanął płot na wale, bo miewaliśmy nieproszonych gości... Możecie sobie wyobrazić jak się czułam, któregoś śnieżnego poranku, kiedy czyjeś ślady prowadziły od wału do okien i dalej do sąsiada... Przez 5 dni w tygodniu byłam sama z dziećmi w domu. Nie mięliśmy wtedy jeszcze rolet zewnętrznych...

W 2010 r. powiedziałam dość i zaczęłam intensywnie myśleć nad konkretnym projektem. Tylko jak to zmieścić na tej małej powierzchni? Miała być zjeżdżalnia, huśtawka, jakaś woda w ogrodzie, jakieś rośliny z owockami dla dzieci i duuuuuużo roślin. No i oczywiście duży stół i krzesła. Niestety, mam tarasik, ale jest tak mały, że można jedynie postawić 2 krzesła i mini stolik. Powiększenie nie wchodziło w rachubę, bo są 3 słupy i nijak nie dałoby się ustawić stołu. Myślałam, myślałam i coś zaczęło kiełkować.
W 2010 miałam już nakreślony projekt z rabatami zaokrąglonymi, które ostatecznie zmieniłam na rzecz kątów prostych. Wymurowałam własnymi ręcami podwyższoną rabatę z granitu wokół tarasu, dorównując się do schodka. Niestety nie znalazłam zdjęcia .
____________________
Ola, Chusteczkowy ogród Beroliny, Chusteczkowy przedogródek
berolina 23:41, 20 kwi 2012

Dołączył: 08 kwi 2012
Posty: 151
Gardenarium napisał(a)






Tutaj to można lustra wstawić...3 szt nawet. Uzyskasz dodatkowy wymiar.

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/278-lustro-czyli-iluzja-w-ogrodzie


Danusiu, Ty to masz głowę! a ja stwierdziłam, że u mnie nijak się nie da wstawić żadnego lustra, a teraz sama widzę . Muszę to przemyśleć, bo i tak ten mój ogródek bardzo ewaluuje i chociaż go juz obsadziłam w zeszłym roku, to już bym wszystko zmieniała, a jest co
____________________
Ola, Chusteczkowy ogród Beroliny, Chusteczkowy przedogródek
berolina 23:46, 20 kwi 2012

Dołączył: 08 kwi 2012
Posty: 151
I tak po latach powstał projekt:


cdn
____________________
Ola, Chusteczkowy ogród Beroliny, Chusteczkowy przedogródek
monteverde 23:49, 20 kwi 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
berolina napisał(a)







Tutaj to można lustra wstawić...3 szt nawet. Uzyskasz dodatkowy wymiar.

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/278-lustro-czyli-iluzja-w-ogrodzie


Danusiu, Ty to masz głowę! a ja stwierdziłam, że u mnie nijak się nie da wstawić żadnego lustra, a teraz sama widzę . Muszę to przemyśleć, bo i tak ten mój ogródek bardzo ewaluuje i chociaż go juz obsadziłam w zeszłym roku, to już bym wszystko zmieniała, a jest co

Cześć Berolina, mam taka różę żółtą tu mogłabyś wstawić lustro, a odnośnie samochodów, powinni Wam wstawić ekrany
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies