Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród do poprawki :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do poprawki :)

Linka 22:23, 04 maj 2012


Dołączył: 08 kwi 2011
Posty: 910
Uwaga ............. TA DAAAAMMM




Pojechałam po żurawki i spotkałam zupełnie nieoczekiwanie trzcinniki , żurawek oczywiście nie było, równowaga w przyrodzie musi być.
____________________
Agata....Na początku jest chaos ............... Projekty
kasiula79 22:26, 04 maj 2012


Dołączył: 30 mar 2012
Posty: 1237
Linka gdzie kupiłaś trawkę?????? ( w żadnej "mojej" szkółce nie mogę ich namierzyć)
____________________
Kasia - Marzenie o...######Rabata pod oknami
Linka 22:37, 04 maj 2012


Dołączył: 08 kwi 2011
Posty: 910
Wróciłam późno i dałam radę tak tylko przymierzyć co mam. Buk do odbioru we wtorek a owies chyba na allegro zamówie bo też nie spotkałam.






Cały widok zależy skąd patrzę. Nie wiem jak jeszcze manewrowac tymi świerkami, teraz tak wygladają jakby w szeregu stały. A buk zeby wyszedł na rynnie to w prawo by musiał na oknie stać
____________________
Agata....Na początku jest chaos ............... Projekty
Madzenka 22:20, 06 maj 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Ale śliczne conica!!!! I z trawkami będzie pięknie !!!
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
ewalm 14:34, 10 maj 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
Linko, może rabatę troszkę wybrzuszyć i tego najmniejszego świerka posadzić w środku ale bardziej do przodu, a tego średniego przeniesc na miejsce najmniejszego? Dałoby radę?
____________________
Ogródek na trzy lata
Linka 15:19, 10 maj 2012


Dołączył: 08 kwi 2011
Posty: 910
O cześć Ewa, miło że zaglądasz .
Co do rabaty do teoretycznie wszystko da się zrobić ..... u mnie demolka totalna z trawnikiem więc linie nie ustalone jeszcze , wiem że to brzydko wygląda ale zdjęłam tylko darń tak na potrzeby sadzenia, liniami się nie kieruję
Myślałam nad tą zamianą średniego z maluchem , tylko teraz widze że narysowałaś tego największego też przesuniętego ( nie wiem czemy znów na tej focie wyszło tam dużo miejsca a w sumie w prawo diżo go nie ma, tak na Nidifornis tylko akurat).
Czyli malucha dam do przodu i bliżej dużego przytulę , a sredni na miejsce małego,
sprawdzę dzisiaj bo nie sadziłam jeszcze na stałe,
mam problem z bukiem ( już prawie był w ogródku.... ale namieszane było oznakowanie i nie wiedzialam który pendula a który fountain bo pokrojowo wygladały tak samo).
Dzięki że mnie sprawdzasz
____________________
Agata....Na początku jest chaos ............... Projekty
Linka 23:27, 15 maj 2012


Dołączył: 08 kwi 2011
Posty: 910
A wiecie, że buka brak naprawdę go szukam i szukam, są albo małe albo 4 metrowe, albo w gruncie i do wykopania na jesieni............ gdzie ten mój akuratny????
Ale znajdę GO

W nawiązaniu do tej rabaty dosadziłam kostrzewy na świerkowej w dwóch miejscach ......... podoba mi się

Ewo - buziak

____________________
Agata....Na początku jest chaos ............... Projekty
Linka 23:45, 15 maj 2012


Dołączył: 08 kwi 2011
Posty: 910
Nie myślcie sobie , że próżnuję i tylko buka szukam........ otóż kombinuję z prawie głównym (zaraz po trawniku) zamysłem ogrodowym na ten sezon. Nie pamietam czy już wcześniej pisałam ale chcemy utwardzić placyk pod kącik wypoczynkowy. Ponieważ taras mam małoustawny - rozdzielony dwoma filarami, postanowiliśmy zejśc niżej ze stołem i ławkami. Powstał plan ( jeszcze w naszych glowach) na utwardzenie kostką miejsca pod katalpą. Żeby bylo trudniej, ubzdurzyłam sobie ten plac z cegieł odzyskanych
Teraz pozostaje problem wrysowania tego placyku w linię rabat.
Założenia sa takie:
- wymiary ok 3x3 m, ewntualnie dodatkowo opaska żwirowa
- mozliwie blisko żywoplotu i katalpy, ponieważ im blizej narożnika tym większy przeciąg na działce

Problemy:
- w jaki sposób połaczyć linie rabat z placem
- kontynuacja obsadzenia - do likwidacji rabata z kulami bukszpanu, kule chciałabym jakoś wykorzystać
- marzą mi sie trawy i ewentualne zasłonięcie nimi od poludnia-

To tu ma się rozgrywać, od katalpy po wrzosowisko



____________________
Agata....Na początku jest chaos ............... Projekty
Linka 23:56, 15 maj 2012


Dołączył: 08 kwi 2011
Posty: 910
Nie działa mi skaner i nic więcej nie pokaże dziś
____________________
Agata....Na początku jest chaos ............... Projekty
Linka 00:00, 16 maj 2012


Dołączył: 08 kwi 2011
Posty: 910
Ta rabata do zmainy i połączenia z placykiem, powiem tak, zamysł jest na hortensje, trawy, te bukszpany w kulkach i żurawki na przód, od klona do katalpy

____________________
Agata....Na początku jest chaos ............... Projekty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies