Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Sił mi brak...

Pokaż wątki Pokaż posty

Sił mi brak...

TENKA 10:01, 02 maj 2012


Dołączył: 02 maj 2012
Posty: 9
Witam Szanownych Forumowiczów,
od dłużeszego czasu przeglądam/podglądam wątki związne z tworzeniem, ulepszaniem, upiększaniem ogrodów małych, dużych zamieszczanych na forach internetowych. Najczęściej jednak Ogrodowisko . Jestem zauroczona pasją, miłością które wkładane są w tak cudne ogrody (ogród p. Danusi - mowę odbiera, duszę uleczy.....) - którymi jestem zwyczajnie zauroczona. Jak się tak naoglądam, naanalziuję to powątpiewam, czy ja kiedykolwiek będę duszę leczyć w mojej oazie..... a u mnie ciągle: jak nie krety, to mrówki, mszyc całe tumany, mlecze zamiast strokrotek w trawniku.... Krótko mówiąc: sił mi brak.
Więc dosyć anonimowo podgląć - czas się przedstawić i o pomoc prosić.
Jestem Teńka - od 3 lat próbuję stworzyć ogród funkcjonalny z dużą ilością kwiatów zawierający moje marzenia i potrzeby. Jak tylko czas pozwala - a mam go mikro brrr - przesadzam, przenoszę, sadzę nowe roślinki. Obecnie realizowana jest faza warzywniaka. Planuję kolejne nasadzenia żywopłotu zimozielonego. Wasze opinie i porady będą dla mnie jak woda dla ryby, jak tlen dla ognia, jak powietrz dla ptaków... więc...
____________________
Teńka
majkamaj 10:14, 02 maj 2012


Dołączył: 15 sty 2012
Posty: 110
Ja Cię przywitam, chociaż też jestem tu tylko oglądaczką cudzych ogrodów. Mój ogródek jest mniej więcej na etapie Twojego, więc jeśli pozwolisz, chętnie będę obserwować porady, jakie uzyskasz od Specjalistów Tego Forum.
____________________
Pozdrawiam, Marzanna
nika 10:29, 02 maj 2012


Dołączył: 09 sie 2011
Posty: 783
Witaj Teńko
Czekamy na więcej szczegółów... Pokazuj, co masz
____________________
Nika i jej marzenie o pięknym ogrodzie
krepek 11:14, 02 maj 2012

Dołączył: 21 mar 2012
Posty: 14
Nika może na początek wstaw jakis szkic, mapke z nianiesionymi rzeczami - budynek, wejście taras strony swiata itp itd - które już masz i które planujesz. Bedzie sie łatwiej do wszystkiego odnosić niz pisać nie wiedzac co i jak. To tak z mojego amatorskiego punktu widzenia.
Sebek 11:31, 02 maj 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Witaj - pokaż swoją zieloną oazę A tutaj wszyscy tak mamy, że bez projektu wszystko wędruje kilka(naście) razy po ogrodzie, także 300 % normy u Ciebie
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
zbigniew_gazda 12:08, 02 maj 2012


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11151
Też witam nową duszyczkę. Pokaz dziewczyno co tam w trawie piszczy.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Gardenarium 15:58, 02 maj 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Witam i dziękuję za ujawnienie się. Poćwicz wklejanie zdjęć i do dzieła.

Można korzystać z propozycji i fragmentów projektów jakie tutaj się pojawiają i dostosowywać je do własnych możliwości, wybierając rośliny które lubimy, lub które polecamy na Ogrodowisku jako ładne i bezproblemowe.

O warzywnikach mamy watek, może coś podpatrzysz.

http://www.ogrodowisko.pl/watek/1390-ogrod-warzywny-kolezenskie-porady
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
TENKA 21:20, 07 maj 2012


Dołączył: 02 maj 2012
Posty: 9
Dziękuję za okazane zainteresowanie. Z uwagi na ogromny deficyt czasu trochę to trwało... zrobiłam malutką inwentaryzację tego co już rośnie /nie wszystkie nazwy gatunków udało mi się przypomnieć/ a więc :

1. jałowiec obelisk - od północy z przodu domu
żywopłot nieformowany od południa 2. żywotniki /kurnik?/, 3. kosodrzewiny 4. sosna /1/, 5. sosna /2/, 6. nie wiem 7. jałowiec z żółtymi pręgami 8. ligustr 9. sosna /3/ 10. żywotnik aurea, pierwiosnki, cebulowe, floks, mięta, bluszczyk kurdybanek, irysy, stokrotki
od wschodu w kierunku warzywniaka
11. żywotnik /1/ 12. żywotnik /2/, 13. pęcherzyca - czerwone liście, 14.pęcherznica 15. bukszpan 16. orzech laskowy , żurawki, jeżówki, byliny inne, tulipany
taras od wschodu a przy nim: 17. magnolia 18. jałowiec płożący 19. jałowiec /1/, trzmielina na pniu - byliny, kwiaty jednoroczne
przy tarasie od południa lawenda, clematis, dwie róże pnące - do wsadzenia

[img


____________________
Teńka
TENKA 21:26, 07 maj 2012


Dołączył: 02 maj 2012
Posty: 9
poza iglakami i liściastymi ozdobnymi udało mi się zgromadzić /cyfry w kolorze zielonym:
1-4 jabłonki , 5. brzoskwinia, 6. grusza, 7. wiśnia, 8. śliwa, 9. -10 czereśnia, 11. malina, 12 jeżyna, 13. czarna porzeczka, 14. agrest na pniu , 15. czerwona porzeczka na pniu, 16. borówki, 17. poziomki, 18. truskawki, 19. winogrona
-
____________________
Teńka
TENKA 21:48, 07 maj 2012


Dołączył: 02 maj 2012
Posty: 9
Widok z tarasu :




i tak przy okazji co jest mojej trzmielinie...
i magnolia nie kwitła ...i jakaś bladusieńka taka


i ligustr chyba się na mnie gniewa

____________________
Teńka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies