Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Robinia akacjowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Robinia akacjowa

Karol99 09:14, 14 wrz 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Wiosną, teraz już nie tnij.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
igacz3 10:39, 15 wrz 2015

Dołączył: 07 mar 2013
Posty: 98
jak przekwitnie pierwszy raz i wypuszcza nowe przyrosty to robię cięcie. Też u mnie doszło do wyłamania od wiatru 2 gałęzi, ale i tak ją uwielbiam.
Abyś nie pzrycięła za późno przed zimą , żeby rany sie pogoiły i zdrewniały.
Jest dosć ekspansywna
____________________
ewusia81 23:51, 06 lut 2016


Dołączył: 30 sty 2016
Posty: 194
jesienią zasadziłam robinię akacjową w odm Rozynskiana, forma przewisająca... na razie ciężko jest mi cokolwiek powiedzić bo przed zimą starciła liście i jest długim "patykiem" z gałązkami zobaczymy co z niej będzie na wiosnę...
____________________
Ewa- [url=http://www.ogrodowisko.pl/watek/OgrodoveLove[/url]
Honzik 10:48, 08 kwi 2016

Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 30
na alledrogo umbraculifera jest reklamowana jako samodzielnie tworząca gęstą zieloną kulę bez konieczności formowania i że nie posiada cierni, kosztuje ponad 50 zł szczepiona, w wysokości około 180 cm, dobrze ze tu zajrzałem bo już się przymierzałem do zakupu,
dziękuję
____________________
grzesi 18:43, 12 kwi 2016

Dołączył: 19 wrz 2012
Posty: 41
Honzik napisał(a)
na alledrogo umbraculifera jest reklamowana jako samodzielnie tworząca gęstą zieloną kulę bez konieczności formowania i że nie posiada cierni, kosztuje ponad 50 zł szczepiona, w wysokości około 180 cm, dobrze ze tu zajrzałem bo już się przymierzałem do zakupu,
dziękuję

Ja tam nie wiem: moja ma koronę kulistą, nie wyłamuje się w przeciwieństwie do katalpy nany i NIE MA KOLCÓW!
Kto nie wierzy to mogę zdjęcie przysłać
Może są jakieś nowe szczepy bezkolcowe, czy jak?
Pod McDonaldem w pobliżu rośnie taka na oko co najmniej 6-letnia i też nie ma kolców i też jest kulista.
miskka 22:43, 12 kwi 2016


Dołączył: 12 lut 2015
Posty: 621
Grzesi, dawaj zdjęcie
____________________
Gardenarium 09:55, 04 maj 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Anila napisał(a)
Mam w ogrodzie kilkunastoletnią akację. Ktoś ją chyba kiedyś przycinał bo nie jest dość wybujała, ale mimo wszystko ma około 5 m wysokości. Wymyśliłam że przytniemy koronę. Przycięliśmy o 1 metr, na razie pu szczają listki tylko boczne malutkie gałązki.
Czy Waszym zdaniem ruszy?
Czy potraktowaliśmy ją za bardzo drastycznie?




P.S. Nie mogłam wyszukać wątku o akacji, jeśli jest poproszę o przyklejenie


Nie wiem czy to zwykłą robinia czy odmianowa? Ale moim zdaniem nie jest drastycznie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Anila 13:56, 04 maj 2016


Dołączył: 03 maj 2016
Posty: 29
Najzwyklejsza akacja.
Widać gdzieniegdzie maleńkie zielone punkciki na oczkach gałązek.
Jest nadzieja że się na nas nie pogniewała

P.S. Codziennie muszę zajrzeć do Pani ogrodu (na forum oczywiście), jest przecudny, bajkowy
Karol99 14:16, 04 maj 2016


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Puści na pewno z każdej gałęzi, tylko trochę później bo musi wytworzyć nowe pąki.

Jeżeli znajdziesz trochę czasu, to w tym odcinku Mai dzika akacja jest pięknie prowadzona na kule:
Formowana akacja
Może Cię zainspiruje.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Anila 18:54, 04 maj 2016


Dołączył: 03 maj 2016
Posty: 29
Dzięki serdeczne
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies