Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Rdestowiec japoński

Pokaż wątki Pokaż posty

Rdestowiec japoński

finezja 13:30, 15 maj 2012

Dołączył: 25 kwi 2012
Posty: 6
witam
dostałam niedawno sadzonkę rdestowca japońskiego ... juz go posadziłam ... ale doczytałam się ... że jest bardzo ekspansywny ... proszę ... poradźcie mi ... czy mam go pozostawić ... czy wykopać póki jeszcze sie nie rozrósł ? ... czy można go jakoś ograniczyć w rozrastaniu się ?
____________________
Granacik 13:51, 15 maj 2012

Dołączył: 16 kwi 2012
Posty: 8
Witam!

Proszę, nie sadź Rdestowca japońskiego
Jest to gatunek obcego pochodzenia, nie należy do rodzimej flory.
Jest bardzo ekspansywny i inwazyjny-wypiera rodzime gatunki.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Gatunek_inwazyjny
Ograniczyć go można chyba tylko sadząc w betonowej misie-tak by korzenie się "nie przebiły".
Proszę ,jeśli nasza polska flora nie jest Ci obca i kochasz polską przyrodę-to nie sadź tej rośliny!
Posadź gatunek rodzimy.
To od nas zależy co jest w przyrodzie-róbmy to z głową.
Nie będę się rozpisywać nad Barszczem Sosnowskiego-który jest już w całej Polsce (powoduje oparzenia).
Pozdrawiam,
____________________
hanka_andrus 14:20, 15 maj 2012


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Podpisuję się pod postem przedmówcy.Nie należy sadzić go w ogrodach przydomowych.To jest gorsze od perzu....bo ogromne.Jeżeli chcesz mieć w krótkim czasie busz.......to wybór należy do ciebie.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Gardenarium 19:33, 15 maj 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jak go już posadziłaś i pozwolisz mu na zadomowienie się, będziesz mocno żałowała. Nawet za dopłatą nigdy bym go nie posadziła Koniecznie go usuń.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
finezja 07:28, 16 maj 2012

Dołączył: 25 kwi 2012
Posty: 6
dziękuję za dobre rady ... posłuchałam ... i już go wysadziłam ... chociaz przyznam się ... że żal mi było tej roślinki gdy ją wykopywałam ... przecież to takie przykre ...być przez wszystkich nielubianą
____________________
anika 12:23, 16 maj 2012


Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 614
Czy rdestowiec japoński to to samo co rdest auberta? Posadziłam ostatnio takowego:0000
____________________
Radosna twórczość Ani :)
Sebek 13:43, 16 maj 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Prawie to samo - pozbądź się go lub wysadź na jakiś nieużytek.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
anika 14:09, 16 maj 2012


Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 614
no trudno już posadzony. Sekatory mam 3 jak będzie się rozrastał ponad miarę to go ciachnę. A jak się zrobi nieznośny to go wywalę. Jak już jest to zobaczę jakie ma możliwości .
____________________
Radosna twórczość Ani :)
Sebek 14:50, 16 maj 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Ale masz go z daleka od innych roślin?

tak wygląda trzyletni krzew
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
anika 19:44, 16 maj 2012


Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 614
No właśnie, mój rdest to pnącze a nie krzew. Ma wąskie liście nie takie sercowate. Może jednak to nie jest to samo
____________________
Radosna twórczość Ani :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies