Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Choroby i szkodniki żywotników, tui, Thuja - przędziorki na tujach

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby i szkodniki żywotników, tui, Thuja - przędziorki na tujach

Gardenarium 15:51, 20 maj 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
mlody 666

A czy nie zostały zalane? Może to jest przyczyna?


Wiosną mogą wystąpić rany zgorzelinowe - takie pęknięcia na korze spowodowane gwałtownym wzrostem temperatury w dzień i spadaniem w nocy, co prowadzi do pęknięć.

Moim zdaniem to choroba grzybowa.

Proponuję opryskać jednym z preparatów na choroby grzybowe Dithane, Bravo lub Sportak.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mlody666 16:31, 20 maj 2012

Dołączył: 22 kwi 2012
Posty: 13
powiem Pani, że lałem wiaderko 25l na 3 tuje, zaczekam jeszcze kilka dni jak zobacze znów czarne i uschnięte to popryskam może i Topsin?
Sebek 08:53, 22 maj 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Topsin też
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
mlody666 22:16, 23 maj 2012

Dołączył: 22 kwi 2012
Posty: 13
dzisiaj zalałem korzenie topsinem i lekko zrosiłem niektóre tuje. za ile powtórzyć czynność?
w ogóle to, czy pajęczyny na tujach są normalnych zjawiskiem, ponieważ coraz bardziej jest ich więcej, a na nich te żółte robaczki, jak pajączki. czy to mogą być przedziorki?
mlody666 21:26, 04 cze 2012

Dołączył: 22 kwi 2012
Posty: 13
witam

muszę ponowić temat, ponieważ po zroszeniu tuj topsinem zrobiła się porażka! dokładnie to dwie tuje spaliło tak, że igły są uschnięte i powoli odpadają. sam strzepuje te igły, ogrodnik powiedział, że przy mocnych temp. nie używamy żadnych preparatów, dał mi jakiś nawóz oraz preparat ulepszający korzenie. wszystko to się stało już jakieś 2tyg temu, teraz moje pytanie, czy powycinać te spalone igły, tak żeby zostały tylko zielone, czy czekać aż same zlecą. reszta tuj fajnie poszły w górę, puściły zarodki
Gardenarium 16:40, 07 cze 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Preparaty, zanim zastosujemy, czytamy instrukcję. Stosujemy odpowiedni roztwór. Na opakowaniu na pewno jest to napisane oraz w jakich porach dnia stosujemy. Nawet jak zastosowałeś w upał to moim zdaniem nie mogło tak aż spalić. Zastanów się czy nie miałeś opryskiwacza po herbicydzie? Albo roztwór była za mocny.

Wszelkie opryski stosujemy w pochmurną pogodę lub wieczorem.

Tujom można pomóc czyszcząc te suche.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mlody666 16:54, 07 cze 2012

Dołączył: 22 kwi 2012
Posty: 13
no roztwór był taki jak w instrukcji, a oprysk był robiony po 21 tyle, że na drugi dzień słońce i tak przez tydzień było, po dwóch dniach spryskałem je wodą żeby roztwór zszedł z igieł. a na ulotce właśnie nie pisało w dni pochmurne człowiek sie uczy na blędach.

czy można te suche odciąć sekatorem czy strzepywać je? ja osobiście je już troche strzepywałem ale to za mało bo są suche
Gardenarium 16:56, 07 cze 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Ja bym wykruszała rękami. Jak większe to sekatorkiem.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Zlosnicaja 19:43, 21 lut 2014


Dołączył: 14 kwi 2013
Posty: 51
Witam.
U mnie też pojawił się kłopot z tujami szmaragd.. w trzech tujach poczerniały gałązki, jest naprawdę czarny kolor.. Czytałam i moje tuje nie były przelane.. poczerniały w ciągu trzech dni.. co może być przyczyną? Dodam, że mam psa, który je obsikuje już od ponad roku więc to nie to
____________________
Ania
Gardenarium 19:58, 21 lut 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Na jakiej wysokości poczerniały? Bo takie objawy daje obsikiwanie przez koty niestety
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies