Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » SZCZĘŚCIE jest wyborem - ogród Diany

Pokaż wątki Pokaż posty

SZCZĘŚCIE jest wyborem - ogród Diany

Diana 22:36, 24 maj 2012


Dołączył: 03 sie 2011
Posty: 2047
Dom prawie wykończony na zewnątrz o ogrodzie nie słychać - wtedy przeszedł czas na utwardzenie nawierzchni, w postaci ścieżki i drogi wjazdowej do garażu.Nie miałam do tego głowy a trzeba było już coś zrobić, bo zakopywałam się w błocie wjeżdzając pod garaż.

Zero przemyśleń,poprostu prosta droga na szerkość garażu wyłożona kostką brukową i ścieżka od planowanej furtki do drzwi wejściowych.Ot takie nic.......
Zostało to zrobione tak poprostu - ani się tym nie zachwycałam, ani też nie zwracałam specjalnej uwagi na styl powiedzmy.Pomiędzy tymi dwiema osobnymi "drogami" powstał trójkąt z ziemi.
W praktyce ten pomysł okazał się FATALNY !!!!!

Każdy kto parkował pod garażem,żeby przejść do drzwi wejściowych przechodził po tym właśnie obłoconym trójkącie.Radość jaką miał być bruk, okazała się koszmarem. Kupiłam jakieś roślinki, posadziłam - jeszcze przed rozpoczęciem prac przy trawniku (na etapie wyrywania chwastów) i miałam nadzieję że już nikt tam nie wejdzie...
Myliłam się, sama chcąc skrócić sobie drogę przechodziłam między roślinami.
Czas pokazał że musi być swobodne przejście między miejscem parkowania auta a wejściem do domu.
W międzyczasie powstawało miejsce pod trawnik, wtedy zaczeło juz troszkę ładniej wyglądać i ten nieszczęsny trójkąt zaczął mi strasznie przeszkadzać.Przeszkadzać inaczej - nie tylko z punktu praktycznego ale już wizualnego. Wpadłam na szalony pomysł żeby dokupić polbruk i jakoś to wszystko połączyć.Tutaj napotkałam schody (ścieżka była niżej o 10 cm niż droga) i opór mojego M.
Było z tymi zmianami więcej problemów niż przewidziałam, ale udało się i jestem zadowolona.Było warto
Mam nadzieję że podzielacie moje zdanie...

Madzenka 22:41, 24 maj 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Diana super pomysł z okrągłymi rabatami
Świetna, nietypowa architektura domu, pokazuj więcej!
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Diana 22:45, 24 maj 2012


Dołączył: 03 sie 2011
Posty: 2047
Marzena2007 napisał(a)

Obiecane zdjęcia
Bukszpan większy:

wysokość - 195 cm
obwód - 5m 20 cm


Wiem że nie są to może ślicznotki-jeszcze, ale będę regularnie cieła żeby się zagęściły.Tylko kiedy mam ciąć.W zeszłym roku było mocne cięcie (one były jeszcze większe i to sporo). Na wiosnę takie delikatne, ponieważ się troszkę boję...a chciałabym już nadać im ładniejszy kształt

Witam Cię Diana!
Bukszpany cudeńka, kochana babcia
Mnie podstępnie i z premedytacją miłością do bukszpanów zaraziła teściowa Najpierw dostałam pierwszą kulkę na balkon i sromotnie ją zmroziłam od razu pierwszej zimy potem zamawiała mi cebulki do doniczek na balkon rownież porażka... A potem samą mnie wzięlo jak zaczęłam na surfiniach na balkonie tak skończyłam na 37 kulach bukszpanowych, 2 stożkach, 1 bonzai bukszpanowym, 2 kul na nóżkach.... Nie liczę kuli cisowej i kulek bukszpanowych w donicach
Teraz to ja teściowej robię obwódki bukszpanowe i sadzę kule Wot i mnie wychowała
Zatem pokazuj twoje postępy ogrodowe, bo takie historie lubimy najbardziej
Ps bukszpany przytnij kolejny raz w czerwcu a potem w sierpniu


Dziękuję, napewno podetnę tylko nie wiem o ile cm szczerze mówiąc...
Ja również mam obwódki z bukszpana i chciałabym jeszcze jakieś kuleczki ,stożki dokupić.
U ciebie prezentują się bosko, no i twoja ściana...cudo.Codziennie postaram się dodać inny kawałek mojego ogrodu Zapraszam
Madzenka 22:49, 24 maj 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Diana nie stresuj się cięciem bukszpana, tnij tak aby nabierał formy, jest bardzo wdzięczny do cięcia i trudno popełnić błędy.
Czekam cierpliwie na kolejne zdjęcia
Aha i dziekuję za komplementy, też zaczynałam od chwastów, z ktorymi walczyłam dwa lata...
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Diana 22:50, 24 maj 2012


Dołączył: 03 sie 2011
Posty: 2047
Marzena2007 napisał(a)
Diana super pomysł z okrągłymi rabatami
Świetna, nietypowa architektura domu, pokazuj więcej!


Dzięki, chyba się zaczerwieniłam. Zdążyłąm już wcześniej (tylko oglądając) zachwycać się twoim domem - dla mnie bomba. Uwielbiam takie inne projekty, indywidualności powiedziałabym.Twój dom i ogród są naprawdę śliczne
Diana 22:53, 24 maj 2012


Dołączył: 03 sie 2011
Posty: 2047
Widziałam że masz u siebie bambusy.Ja planuję żywopłot z bambusa od strony lasu.Zastanawiam się tylko jak on tam będzie się czuł.No i jest tyle ich odmian że czytając i oglądając dostałam zawrotów głowy i nadal nie wiem nic Ale marzy mi się wysoka, gęsta ściana z bambusa...szumiąca na wiatrze.O ile ktoś doradzi mi jakiego powinnam kupić
monitka 22:57, 24 maj 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Witam koleżnakę, krajankę rzeczywiście rośniemy w siłę
Dom robi wrażenie tak samo jak wielkie okazy bukszpanów! Cięcia się nie bój i podlewaj florovitem bo to im niesamowicie służy. Moje (też darowane przez teściową!) mają spore przyrosty a do tej pory stały w miejscu
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
Madzenka 23:04, 24 maj 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Diana napisał(a)
Widziałam że masz u siebie bambusy.Ja planuję żywopłot z bambusa od strony lasu.Zastanawiam się tylko jak on tam będzie się czuł.No i jest tyle ich odmian że czytając i oglądając dostałam zawrotów głowy i nadal nie wiem nic Ale marzy mi się wysoka, gęsta ściana z bambusa...szumiąca na wiatrze.O ile ktoś doradzi mi jakiego powinnam kupić

Oj Diana bambusy przemyśl 3x .... Ja teraz żałuję, strasznie wyglądają po przymrozkach wiosennych. Odbijają jednak i daję im szansę. Zoacze czy tak samo brzydko będą w przyszlym roku na wiosnę wyglądać..

Jakiej chcesz wielkosci aby były 1, 2 czy 4 m???
Ja mam drzewiaste, czyli takie ktore nawet do 4-6 m mogą dorosnąć (pod warunkiem że nie przemarzną)
Zachodniopomorskie ma łagodny kilmat wiec nie powinno być źle.
O bambusach można poczytać na bambusy.pl, oazapalmy.pl i bambusowygaj.pl
Napisz jakie masz stanowisko (słońce, wiatr, gleba) a doradzę.
Poza tym polecam Szkółki Źbikowskie - p.Hoser doradzi Ci jakie kupić
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Diana 23:07, 24 maj 2012


Dołączył: 03 sie 2011
Posty: 2047
monitka napisał(a)
Witam koleżnakę, krajankę rzeczywiście rośniemy w siłę
Dom robi wrażenie tak samo jak wielkie okazy bukszpanów! Cięcia się nie bój i podlewaj florovitem bo to im niesamowicie służy. Moje (też darowane przez teściową!) mają spore przyrosty a do tej pory stały w miejscu


dziękuję za komplementy i radę jutro zakupię sobie florovit i podleję Chciałabym żeby troszkę kolorek mu się ożywił bo ostatnio taki sie inny zrobił jakby cimniejszy.
Diana 23:20, 24 maj 2012


Dołączył: 03 sie 2011
Posty: 2047
Marzena2007 napisał(a)

Widziałam że masz u siebie bambusy.Ja planuję żywopłot z bambusa od strony lasu.Zastanawiam się tylko jak on tam będzie się czuł.No i jest tyle ich odmian że czytając i oglądając dostałam zawrotów głowy i nadal nie wiem nic Ale marzy mi się wysoka, gęsta ściana z bambusa...szumiąca na wiatrze.O ile ktoś doradzi mi jakiego powinnam kupić

Oj Diana bambusy przemyśl 3x .... Ja teraz żałuję, strasznie wyglądają po przymrozkach wiosennych. Odbijają jednak i daję im szansę. Zoacze czy tak samo brzydko będą w przyszlym roku na wiosnę wyglądać..

Jakiej chcesz wielkosci aby były 1, 2 czy 4 m???
Ja mam drzewiaste, czyli takie ktore nawet do 4-6 m mogą dorosnąć (pod warunkiem że nie przemarzną)
Zachodniopomorskie ma łagodny kilmat wiec nie powinno być źle.
O bambusach można poczytać na bambusy.pl, oazapalmy.pl i bambusowygaj.pl
Napisz jakie masz stanowisko (słońce, wiatr, gleba) a doradzę.
Poza tym polecam Szkółki Źbikowskie - p.Hoser doradzi Ci jakie kupić


Mogą być wysokie bo będą rosły przy ogrodzeniu za którym jest las,więc rozmiar nie ma znaczenia.Tzn im większe i oczywiście ładniejsze tym lepiej.Chciałabym jednak żeby w zimie też jakoś wyglądały
Nie ma tam gliny,ale ph muszę zmierzyć przyznam szczerze.Po lewej stronie jest stanowisko przygotowane dla bambusów właśnieługośc ok 30 metrów, a pasek jaki im zostawiłam od ogrodzenia ma 40cm.Czyli 30m/40cm.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies