Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » SZCZĘŚCIE jest wyborem - ogród Diany

Pokaż wątki Pokaż posty

SZCZĘŚCIE jest wyborem - ogród Diany

Madzenka 21:47, 26 maj 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Diana oczywiście gdyby były straszne upały to co dwa dni w mocno naslonecznionych miejscach
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Diana 21:55, 26 maj 2012


Dołączył: 03 sie 2011
Posty: 2047
dziękuję ,narazie walczę z programatorem, a dokładnie szukam gdzieś w bałaganie w domu instrukcji ......nie mogę sama wykasować poprzednich ustawień Znajdę i ustawię ,w upalne dni będę dodawała jedno podlewanie więcej...
Diana 08:44, 28 maj 2012


Dołączył: 03 sie 2011
Posty: 2047
Wiele osób umieszcza w swoich postach swoje ławeczki.....w różnych odsłonach będzie i moja Jest to ławeczka powiedzmy sobie szczerze "starego typu"...wytargana z piwnicy teściowej w czasie gdy wprowadzaliśmy się do naszego domu.
Trzeba było ustawić coś na tarasie na początek
Po pewnym czasie przestała być już potrzebna i stała sobie z tyłu domu.
W zeszłym roku podczas prac nad trawnikiem brakowało nam miejsca do siedzenia w pobliżu wejściu do domu. Staneła tam ona. Wyglądała koszmarnie - oskubana, brudna, zniszczona ....postanowiłam coś z nią zrobić. Długo zbierałam się do czyszczenia i malowania.......niestety pomalowana wyglądała nadal nieciekawie.....wtedy powstał napis i wzorki, które miały dodać jej trochę indywidualności. Napis "dłubany" własnoręcznie wieczorami


i jeszcze zbliżenie na napis
jotka 08:52, 28 maj 2012


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
Ślicznie "wydłubałaś" ten napis Tylko czemu nie "po naszemu" ????
____________________
Jola - pamiętajcie o ogrodach ... ogrodoweimpresjejolki +++ zapraszam na balkon +++ wizytówka-ogrodoweimpresjejolki http://www.ogrodowisko.pl/watek/3535-u-jotki-z-kasia-bawarska-plotki[url]
Diana 09:11, 28 maj 2012


Dołączył: 03 sie 2011
Posty: 2047
jotka napisał(a)
Ślicznie "wydłubałaś" ten napis Tylko czemu nie "po naszemu" ????

Mieszkałam jakiś czas w Hiszpanii, moje dzieci uczą się tego języka,dom inspirowany tamtejszą architekturą (ogród niestety nie z wiadomych względów- cały ogród musiałabym chyba "wnosić" do domu na zimę hahha) - stąd właśnie taki napis Jolu
nika 10:35, 28 maj 2012


Dołączył: 09 sie 2011
Posty: 783
Diana napisał(a)



i jeszcze zbliżenie na napis

Świetna robota!
No i gratuluję cierpliwości, bo "wydłubać" taki napis to nie jest takie "hop siup"
____________________
Nika i jej marzenie o pięknym ogrodzie
Diana 01:24, 29 maj 2012


Dołączył: 03 sie 2011
Posty: 2047
Po trawniku przyszła pora na roślinki, zastanawianie co się podoba co pasuje itp. Ale zawsze wiedziałam że chcę mieć wodę w ogrodzie.....na wejściu w planie było ciurkadełko, a na rabacie gdzieś w pobliżu tarasu coś. Tylko co???.........powstała w zeszłym roku KASKADA .Kleiłam ją praktycznie sama (mąż targał te kamienie a ja już na stanowisku układałam.Codziennie jeden kamień na zaprawę,układany oczywiście na podkładzie z folii ułożonej na piance.Wiem tempo raczej żółwia,ale nie dało rady inaczej Któregoś dnia chciałam przyśpieszyc i ułożyłam dwa.Niestety zsuneły się i...
Nie ma jeszcze wszystkich roślin, drzewek na tej rabacie, bo straciłam zapał. Może ktoś doradzi mi co mogłabym tam dosadzić.Chciałabym już żwirkiem zasypać.A tak stoję w próżni.Bardzo chciałabym posadzić tam hortensję limelight jest boska
Co posadzić tuż za kaskadą? Z lewej strony myślę o klonie palmowym - jaka odmiana lubi towarzystwo wody i nie jest zbyt wybujała ?

spiralkę strzygłam sama z thuji ze strony 5( wcześniej była na wejściu)

widok z boku kaskady

widok nocą ...troszkę słabe zdjęcie,postaram sie o lepsze
KasiaBialofi... 07:55, 29 maj 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 631
Kaskada super. A obrzeże z kostki czy cegły? Bo nie widać dokładnie.
____________________
www.planetaptakow.pl Biało-Fiolet
Diana 08:04, 29 maj 2012


Dołączył: 03 sie 2011
Posty: 2047
bialofiolet dziękuję za miłe słowa obrzeże z kostki
mira68 08:05, 29 maj 2012


Dołączył: 28 paź 2011
Posty: 649
Diano po Twoim ogrodzie spacerowałam już nie raz wszystko super a kaskada zachwycająca.Pozdrawiam
____________________
Mira - Pobojowisko czas zmian
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies