Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Co dalej z tym ogrodem??

Pokaż wątki Pokaż posty

Co dalej z tym ogrodem??

Wiola 06:24, 10 cze 2012


Dołączył: 23 maj 2012
Posty: 408
Przyznam że wersja z drugim wysokim iglakiem jest też super bo faktycznie ład jakiś się pokazuje, między to krzaczek np ta kalina (ja myślałam o piwoni jeszcze ale ona mniejsza). Jeśli przed nimi damy hortensje to nawet po przekwitnięciu kaliny goło nie będzie, niżej te białe byliny z żurawkami ale może bordowymi??

Od razu pytanie co ja mam zamiast tej kuli posadzić i jeszcze jedno gdzie dać te kule????

Dzięki ciekawe czy ktos nam tu doradzi jeszcze...
____________________
Ogród Wioli
Wiola 17:25, 10 cze 2012


Dołączył: 23 maj 2012
Posty: 408

Widok na całą tylna rabate
____________________
Ogród Wioli
Wiola 18:15, 10 cze 2012


Dołączył: 23 maj 2012
Posty: 408
Pospacerowałam i oto do jakich wniosków doszłam.... ja nie mam miejsca na te kule dużą.... wywalić mi jej szkoda... sentyment mam! Ech, może tylko bym dosadziła coś wysokiego i chudego (akurat mam taki egzemplarz czekający na nowe miejsce) za tą kulą i by się to ciut optycznie wyrównało?? Co do tej kaliny to dziś oglądałam i ładna jest ale widziałam też irge pienną i ta jest cudna poprostu, nawet kwiaty ma białe? Może by pasowała? Jakoś bym tu widziała coś na pniu posadzone....?? Niżej hortensje, na dole białe tło i kilka bordowych żurawek coby do bordowej ścianki nawiązać...?? Może być?? Mniej więcej tak:

____________________
Ogród Wioli
Evchen 09:44, 15 cze 2012


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 4059
Wiolu,
jak u Ciebie? wymyśliłaś coś?
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3282-bb
Wiola 14:39, 20 cze 2012


Dołączył: 23 maj 2012
Posty: 408
Ev, miło że pytasz.... tak wymyśliłam i zrealizowałam troche tylko teraz patrze na te świeżo posadzone roślinki i zastanawiam się czy przeżyją ten gorąc.... sadziłam w pogode deszczową tydzień temu. Jak znajde chwile to wrzuce zdjęcia...
____________________
Ogród Wioli
Wiola 15:11, 20 cze 2012


Dołączył: 23 maj 2012
Posty: 408
Prosze.... zarośniety bok, nadal do przeróbki

i tył



Drzewko na pniu to hibiskus, z tyłu berberysy, troche żurawki, tawuły, hortensje i jakas biała bylina....

co myślicie?
____________________
Ogród Wioli
Wiola 20:29, 12 lip 2012


Dołączył: 23 maj 2012
Posty: 408
Nikt nie zagląda... euro się skonczyło więc może akurat będe mieć troche szczęścia do waszych pomysłów....
Na zachęte pierwszy kwiat mojego hibiskusa



Nadal prosze o pomoc przy obsadzaniu dalszej części rabaty.... truskawki już wywalone.... ten środkowy bukszpan (widoczny na zdjęciach powyżej) niestety obumiera więc chyba skazany na wywalenie....

Kto ma czas zapraszam
____________________
Ogród Wioli
hanka_andrus 20:38, 12 lip 2012


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Hibiskus piękny.
Wiolu,mnie jest trudno coś sugerować,bo ja raczej kwietna jestem i na krzewach się nie wyznaję.
Są tu tęższe głowy w tym zakresie.Mają zero kwiatków,a same krzewy o różnych fakturach i odcieniach zieleni.Nie jest źle ,na moje oko.Rośliny jeszcze małe,ale do jesieni jeszcze im wzrostu przybędzie.
A co z bukszpanem? Był przesadzany? Pewnie go przypiekło,bo nie osłoniłaś,jak Kasia WB.Jeżeli ma jeszcze coś zielonego, przycięłabym go prawie do ziemi nie zwlekając. Może odrośnie.Nic nie tracisz,skoro chcesz go wywalać,Daj mu szansę.
Pozdrawiam.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Wiola 20:50, 12 lip 2012


Dołączył: 23 maj 2012
Posty: 408
Dziękuje za odwiedziny.
Bukszpan był przesadzany wczesną wiosną, drugi rośnie pięknie a ten sprawia wrażenie jakby był nie do odratowania ale może faktycznie go przytne i spróbuje odratować. Co do ogólnych pomysłów to ja jestem ZA kwiatami byleby kolorystycznie pasowały
Pozdrawiam
____________________
Ogród Wioli
Joanna___ 22:32, 12 lip 2012

Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 452
Wiola normalnie jesteś bezbłędna z tym poganianiem wszystkich wokół
Witam Cię chociaż jestem tu totalnym świeżakiem.
Może Ci się to wyda dziwne ale trochę zazdroszczę,bo tło masz już częściowo posadzone
i nie zdążyłaś jeszcze się rozkręcic.Tak,tak,ja nawaliłam roślin coniemiara(wstyd mi to pokazac),bo nie znałam wcześniej tego forum.Pooglądaj ogrody innych,bo są boskie i coś Ci się nasunie.Ja raczej się nie nadaję do podpowiedzi.
Masz super pole do działania.
Pozdrawiam i napewno tu wrócę
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies