Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Co dalej z tym ogrodem??

Pokaż wątki Pokaż posty

Co dalej z tym ogrodem??

Wiola 15:59, 24 maj 2012


Dołączył: 23 maj 2012
Posty: 408
Za namową koleżanki przeprowadziłam totalną rewolucję w naszym ogrodzie.... ogrodzie przy domu który za 1,5 roku ma być nasz.... teraz jeszcze rodzinny... babciny....
Ogród też był jej dziełem, typowo wiejski czyli dużo kwiatów i duuużo warzyw. Do tego skalniak na pierwszym planie z roślinnością proszącą o odświeżenie.... było tak:





No ale zarządziłam rewolucję polegającą na oddzieleniu części rekreacyjnej od uprawnej. Zagospodarowany został tył ogrodu, posadziliśmy tuje jako żywopłot mający oddzielić te strefy no i ważnym miejscem miał być trwanik.... duży żeby 2 moich małych dzieci mogła po nim biegać czy grać w piłkę.... wokół trawy rabaty.... no i tu zaczyna się problem bo kompletnie nie wiem co z nimi zrobić, jedną powiedzmy nawet udało mi się zagospodarować kwiatami które już w ogrodzie były... na drugą mąż posadził troche iglaków i bukszpanów które też już rosły no i tu się wena kończy.... prawde mówiąc teraz mam zastrzeżenia nie tylko do miejsc nasadzeń ale nawet do kształtu samych rabat.... wymyśliłam fale ale to co powstało przypomina sztorm na Bałtyku kiedy mi chodziło o coś znacznie łagodniejszego.... zaraz zdjęcia
____________________
Ogród Wioli
Wiola 18:02, 24 maj 2012


Dołączył: 23 maj 2012
Posty: 408
w tzw. "międzyczasie" powstała ta rabatka.... ale już jej nie ma tu chłopaki wyrównują ziemię

tuje przygotowane do sadzenia

Rabatka.... obsadzona kwiatami.... no i słynna fala

____________________
Ogród Wioli
Wiola 18:09, 24 maj 2012


Dołączył: 23 maj 2012
Posty: 408
i nieszczęsny tył


a tak wygląda tył po "renowacji" - warzywniak




Zrobie świeższe zdjęcia w najbliższym czasie bo tu jeszcze trawki nie ma no i roślinki liche...
Ale już teraz prosze o pierwsze opinie i podpowiedzi
____________________
Ogród Wioli
Wiola 18:11, 24 maj 2012


Dołączył: 23 maj 2012
Posty: 408
Tu daję fote roślin które muszę przesadzić (najlepiej na te rabaty właśnie) z powodu planów zabudowy...

rododendron, hortensje i dwa iglaki.... róze już poszły
____________________
Ogród Wioli
moni 20:53, 24 maj 2012


Dołączył: 06 paź 2011
Posty: 834
co ma być ładnie jest
____________________
Mona
Wiola 21:05, 24 maj 2012


Dołączył: 23 maj 2012
Posty: 408
Witaj Monia! Nie uważasz że jest jakoś tak "łyso".... i pusto. Chciałabym dosadzić troche roślin tam z tyłu, przenieść tam to co musze zabrać a kompletnie nie wiem jak to poukładać....
____________________
Ogród Wioli
Wiola 20:33, 26 maj 2012


Dołączył: 23 maj 2012
Posty: 408
Nikt nic nie podpowie??
____________________
Ogród Wioli
Diana 21:51, 26 maj 2012


Dołączył: 03 sie 2011
Posty: 2047
Wiola napisał(a)
Tu daję fote roślin które muszę przesadzić (najlepiej na te rabaty właśnie) z powodu planów zabudowy...

rododendron, hortensje i dwa iglaki.... róze już poszły


witam
warzywniaczek fajny podoba mi się, duże drzewka A jeśli chodzi o roślinki do przesadzenia super - ładniusi rh (chciałabym żeby mój był już taki duży) i hortensja która tutaj na ogrodowisku jest uwielbiana... no i tyle miejsca wokół domu
moni 21:54, 26 maj 2012


Dołączył: 06 paź 2011
Posty: 834
Dobrze Wiolciu może taka podpowiedz;
http://vertex.home.pl/archkrajj15/projekty-glowna/56-projekty-ogrodow/1202-jak-urzdzi-miejsce-na-ognisko-w-ogrodzie
jak masz dużo miejsca możesz zaszaleć a co tam
____________________
Mona
Diana 21:58, 26 maj 2012


Dołączył: 03 sie 2011
Posty: 2047
wow fajna propozycja - popieram sama chciałabym takie miejsce na ognisko,tego jeszcze mi barkuje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies