Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Co z tym ogródeczkiem począć

Pokaż wątki Pokaż posty

Co z tym ogródeczkiem począć

ewa004 09:28, 29 lip 2012


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
Witam wszystkich cieplutko w te znowu deszczowe dni

Jutro wybieram się do szkółki po moje trzmieliny ,i chciałabym w końcu skończyć to co zaczęłam,ale mam wątpliwości, czy dobrze robię zamieniając rosnącą tam hostę na hortensje.

Chodzi o to że jest tam dość duży przeciąg,hortensja lubi miejsce zaciszne, dlatego pomyślałam że może zastąpić czymś tą hortensje tylko czym ? a może zostawić tą hostę i za nią posadzić coś wyższego żeby osłonić od przeciągu.

Doradźcie proszę bo im dłużej czytam to forum tym bardziej staję się ułomna w podjęciu samodzielnych decyzji



____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
ewa004 10:46, 01 sie 2012


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
No i są moje trzmieliny Musiałam jednak zmniejszyć rabatę ,moje M stwierdziło że lepiej zrobić to teraz niż potem płakać nad porozjeżdżanymi kwiatkami, dlatego nie mogę posadzić tam hortensji w miejsce rosnącej tam teraz hosty bo zwyczajnie nie ma miejsca.

Więc co tam posadzić?.czy zostawić tam hostę niech sobie tam rośnie ,jest już dość duża i ładna.
Mam tez kaki okaz ,nie jest w najlepszej formie, ale go podleczę ,a może jego tam przesadzić

Jak myślicie co posadzić pod te trzmieliny ? Kiedy mogę zacząć formować jej kulki?
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
ewa004 19:02, 14 sie 2012


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
Witam wszystkich serdecznie

Proszę was o pomoc w identyfikacji tej hortensji ,kupiłam pod nazwą Winki Pinki ale wydaje mi się że to nie jest ona
Czy Winki Pinki jest od początku kwitnienia koloru różowego czy też zaczyna od limonkowego koloru?
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
ewa004 20:21, 14 sie 2012


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
A to moja pierwsza próba strzyżenia
Ta w środku kulkę troszkę przypomina ,pozostałe nie koniecznie
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
Welka 21:58, 14 sie 2012


Dołączył: 25 maj 2012
Posty: 3771
ewa004 napisał(a)
Witam wszystkich serdecznie

Proszę was o pomoc w identyfikacji tej hortensji ,kupiłam pod nazwą Winki Pinki ale wydaje mi się że to nie jest ona
Czy Winki Pinki jest od początku kwitnienia koloru różowego czy też zaczyna od limonkowego koloru?


Witam, Pinky Winky ma najpierw limonkowe kwiatki, potem robią się jasnę a następnie różowieją -wejdź u mnie, tam dodawałam jak się moja zmieniała. Mnie (a daleko mi do specjalisty) wygląda na Pinky Winky
____________________
Ewelina Moje zmagania ogrodowe
ewa004 15:55, 15 sie 2012


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
dzięki za pomoc w rozpoznaniu tej pięknoszki rzeczywiście wygląda na to że jest to Winki Pinki
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
ewa004 17:42, 15 sie 2012


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
Kupiłam w zeszłym roku była maleńka ,udało się przezimować w domu i w tym roku jest trzy razy większa i właśnie zakwitła ,ale nie wiem oczywiście jak ten kwiatek się nazywa

Moje hortensje w doniczkach zaczynają się przebarwiać ,kiedy powinnam je przyciąć jak przekwitną czy na wiosnę?

nie wiem czy zdjęcie odda kolor tej róży (trzeba zainwestować w lepszy aparat), wygląda jak sztuczna i chyba nie jest ładna

ta jest śliczna i przecudnie pachnie ,zmarzła do zera ale odbiła
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
kasik778 18:08, 15 sie 2012


Dołączył: 24 lip 2012
Posty: 2376
tego kwiatka nie znam niestety ale wygląda pięknie, na pewno zaraz się znajdzie ktoś, kto rozpozna
hortensji ogrodowych nie przycinaj bo ci nie zakwitną
____________________
ewa004 18:27, 15 sie 2012


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
Wiec hortensje przyciąć na wiosnę?

Nie wiem czy uda mi się je przezimować, nie mam ogrzewanego garażu ,chyba spróbuję w domu chociaż pan w ogrodniczym mówił mi że on wszystkie hortensje w doniczkach przechowuje w nie ogrzewanym garażu.

kwitną tez moje hibiskusy niebieski biedak ledwo co przeżył zimę natomiast biały to mój nowy nabytek,sprzedawca zapewniał że ma pełniejszy kwiat i chyba rzeczywiście tak jest

czy hibiskusy tniemy na wiosnę?
Ciągle nie pamiętam kiedy wykonuje się cięcia do tej pory robiłam to jak mi się przypomniało, ale nie była to dobra metoda
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
kasik778 18:37, 15 sie 2012


Dołączył: 24 lip 2012
Posty: 2376
na wiosnę się tnie się bukietowe, które kwtną na pedach tegorocznych np Limelight a ogrodowych nie przycinasz, bo kwitną na pędach zeszłorocznych, ja tylko wycinam przemarznięte pędy i tyle

hibiskusa też tniesz na wiosnę, bo kwitnie na tegorocznych
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies