Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Co z tym ogródeczkiem począć

Pokaż wątki Pokaż posty

Co z tym ogródeczkiem począć

kasik778 21:31, 15 sie 2012


Dołączył: 24 lip 2012
Posty: 2376
ewa004 napisał(a)
Kasiu pochodziłam po twoim ogrodzie i stwierdzam że daleko mi do ciebie .Masz piękne lilie cudne hortensje i Wielki ogród ja z tych rzeczy nie mam nic
Lilie dopiero poznaje, hortensje dopiero trzy, a mój ogród to miniaturka ogródeczka

Kasiu a co się robi jak lilie przekwitną?


ewciu nic się martw, ja mam kryzys co kilka godzin, jak patrzę na swój

lilie możesz zostawić i zakwitną na drugi rok, chyba, że ma się wrażliwe okazy, ale moje nie są, ja w tym roku wykopuję i będę je na wiosnę sadzić, bo oczywiście przemeblowuję cały ogród
____________________
ewa004 21:39, 15 sie 2012


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
Kasiu a co myślisz o mojej nieszczęsnej trzmielinowej rabacie co tam posadzić?
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
ewa004 21:43, 15 sie 2012


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
Te trzmieliny bardzo mi się tam podobają tylko nie wiem co dalej
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
kasik778 21:49, 15 sie 2012


Dołączył: 24 lip 2012
Posty: 2376
ewa004 napisał(a)
Proszę was jeszcze o opinie ,chodzi mi o rabatę cały czas nie skończoną

Mam taki zamysł ale nie wiem czy dobry , pomiędzy trzmieliny dać lawendę albo żurawki a przed bukszpan wrzosy ,czy zrezygnować z wrzosów i zostawić miejsce na np .begonie



ewa, jesli dasz pomiędzy begonie lawendę to może ci zasłonić begonie, a tak nie byłoby fajnie...

ja albo bym dosadziła więcej begoni, żeby zrobić plamę kolorystyczną, albo bym je usunęła i przesadziła gdzie indziej a tu miedzy trzmieliny dałabym sporo lawendy, też musi być jej więcej, aby zrobiła ładną plamę.

przed bukszpany na pewno bym nie sadziła wrzosów, nie mam na nie tu już miejsca...

aha i nie wiem czy tojest bardzo słoneczne miejsce, czy nie?

bo jeśli jest dużo słońca to lawenda ok
____________________
ewa004 21:59, 15 sie 2012


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
Kasiu miejsce jest mało słoneczne ,dlatego obawiam się lawendy chociaż mam chęć zaryzykować .

Te begonie rosną tam dlatego że na początku tylko tyle miejsca wywalczyłam od mojego M.,po kawałeczku poszerzałam aż doszłam do obecnej szerokości ,ale begonie zostały.
Wysadzę je jak tylko będę wiedziała co tam posadzić.
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
kasik778 22:10, 15 sie 2012


Dołączył: 24 lip 2012
Posty: 2376
a to jak nie ma słońca to prosta sprawa, dużo złotych żurawek i będzie pięknie

możesz dodać takie śliczne kule jak ma Danusia i będzie miodzio
____________________
ewa004 22:41, 15 sie 2012


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
Muszę się z tym przespać Dobranoc
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
kasik778 23:21, 15 sie 2012


Dołączył: 24 lip 2012
Posty: 2376
Dobranoc
____________________
ewa004 13:24, 24 sie 2012


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
Witam wszystkich serdecznie ,długo mnie z wami nie było,trafiłam do szpitala i teraz długo będę leżeć .ale nie przeraża mnie to tak bardzo bo będę latać po waszych ogrodach nadrabiając wszystkie zaległości.Najgorsze że mój ogród na tym ucierpi ,ale damy rade
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
ewa004 10:36, 12 wrz 2012


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
Po długim przymusowym wypoczynku(bardzo aktywnym zresztą obleciałam prawie wszystkie wasze ogrody jestem gotowa do zmiany mojego malutkiego ogródeczka ,od którego rozpoczęła się moja przygoda z ogrodowiskiem.

Jak zwracałam się do was z prośbą o pomoc sama nie wiedziałam co chcę ,potem zamarzył mi się zawijasek z bukszpanu,ale teraz kocham hortensje i chyba to chcę tam mieć.
Myślałam żeby posadzić trzy hortensje pod płotem będą się pięknie i w całej okazałości prezentować, ale co wtedy dalej czy posadzić bukszpan wzdłuż ściany domu a na przeciwko np . różaneczniki i cały ten kawałek podsypać korą bo trawa tam nie rośnie

Martwie się tylko czy takie obsadzenie pod ścianami będzie dobrze wyglądało,

____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies