Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój mały raj

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój mały raj

Asia1983 20:24, 03 cze 2012


Dołączył: 03 cze 2012
Posty: 9
Witam, czytałam,oglądałam,czytałam, oglądałam... aż w końcu się odważyłam dołączyć do Was,z czego się ogromnie cieszę.
Teraz troszkę o mnie. Mam na imię Asia i mam mały ogródek przed domem,w którym odkąd pamiętam rosły tuje i trawa. Mamy również agawę, która ma ok 13 lat oraz kilka roślinek. W tamtym roku postanowiłam coś z tym zrobić. Uznałam,że chociaż ogród jest mały też może cieszyć oko. Postanowiłam,że ze względu na swój staż u nas agawa zasługuje na to aby być główna ozdobą naszego ogródka.Wraz z moim narzeczonym kupiliśmy kostkę granitowa, a mój tata ułożył z niej okrągły chodniczek , w środku którego stoi nasza ozdoba. W rogu ogrodu z pomocą domowników zrobiłam mały skalniak z kamienia,które dostałam od mojej cioci. W sklepie ogrodniczym kupiliśmy kilka roślinek i biały kamyczek, który wysypałam pod roślinki a resztę zapełniłam korą. Jednak pomysł z korą nie był najlepszy. Wystarczył lekki wiaterek i kora pokrywała kamyczki i cały ogród tracił urok. Na początku wybierałam korę z kamyczków,jednak była to syzyfowa praca. Poza tym kora wymaga uzupełniania,więc w tym roku postanowiłam zastąpić ją kamykiem płukanym z najbliższej żwirowni.
A dla kory znalazłam inne miejsce, a mianowicie pod tujami,które rosną wzdłuż wjazdu. Niestety muszę troszkę poczekać z usypaniem kory pod nimi, ponieważ będziemy mieli wkrótce rozkopany wjazd. Ale jak tylko będę miała gotowe od razu wstawię zdjęcie. A poniżej zdjęcie z prac przy skalniaku:
A tutaj zdjęcie już ukończonego ogrodu zrobione z balkonu
A także zdjęcia naszych roślin :
Tutaj zdjęcie agawy, która coś nam teraz choruje. I tutaj moje pytanie a zarazem prośba do forumowiczów: Jak jej mogę pomóc?

Tutaj nasz skalniak:



Azalia swoje miejsce znalazła na skalniaku a tuż obok krasnal, który jest pamiątką ze ślubu moich rodziców i ma już 32 lata(wkrótce dostanie nowe,świeże kolory):

Bukszpan:
A tutaj najbliższe otoczenie agawy:
Jedna z dwóch w ogródku wierzba hakuro :
A przy pergoli rosną 3 róże, jak tylko zakwitną zrobię zdjęcie

To jest własnie mój mały raj, w którym lubię spędzać czas.
____________________
Sebek 21:03, 03 cze 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Witaj serdecznie. Bardzo zmieniłaś otoczenie domu, efekt jest super

Agawa może ma za małą donicę? Po za tym ile lat ma ten cudny okaz?
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Asia1983 21:15, 03 cze 2012


Dołączył: 03 cze 2012
Posty: 9
Witam, agawa ma ok 13 lat i wszyscy czekamy aż osiągnie wiek w którym zakwitnie. A co do doniczki to o tym samym myślę choć 2 lata temu była przesadzana. I tak się zastanawiam bo jeszcze jest coś co mogło jej zaszkodzić. Mianowicie w tamtym roku wystawiłam ją 29 kwietnia bo była już świetna pogoda a 3 maja, spadł u nas śnieg i czy nie od jej zaszkodził. Jak znajdę zdjęcie to wstawię, bo zrobiłam wtedy.
____________________
Mille 21:19, 03 cze 2012


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 433
Wow, bardzo oryginalny pomysł na ogród. Bardzo ładnie wyeksponowana agawa. I hosty śliczne. Myślę, że świetnie sprawdziła by się u Ciebie jeszcze lawenda. Jest idealna do żwirku, a i kolorystycznie ładnie by wyglądała przy Twoich roślinkach. Pozdrawiam!
____________________
Milena - Ogród pod starym modrzewiem
Asia1983 21:26, 03 cze 2012


Dołączył: 03 cze 2012
Posty: 9
Dziękuję za podpowiedź, na pewno skorzystam Mam nadzieje,że z Waszą pomocą mój mały ogródek będzie "wielki" dzięki swojemu urokowi. Pozdrawiam.
____________________
Gardenarium 21:37, 03 cze 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Witaj, widać, że dbasz o roślinki, takie dopieszczone, żwirki podsypane.
Agawa faktycznie ma już za małą donicę, jak ją wyjmiesz, to będzie dobry dostęp żeby poobrywać te wszystkie brzydkie liście od dołu.

Ja zawsze tak robiłam, bo też miałam wiele agaw w swoim ogrodzie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Asia1983 21:44, 03 cze 2012


Dołączył: 03 cze 2012
Posty: 9
Dziękuję za dobre rady. Moim następnym krokiem będzie zakup nowej donicy dla agawy. Oczywiście obowiązkowo zrobię zdjęcia Pozdrawiam
____________________
Asia1983 10:04, 08 cze 2012


Dołączył: 03 cze 2012
Posty: 9
Dziewczyny i chłopaki, mam taki mały problem. Za radą Mille postanowiłam posadzić lawendę w ogródku. Dziś mój Czarek po drodze zajechał na giełdę kwiatową i kupił mi 10 sadzonek. I brakuje mi pomysłu w którym miejscu je posadzić. Nie mówię,że wszystkie sadzonki muszą być w ogródku, ale jeśli ktoś podpowiedział mi jakieś rozwiązanie byłabym bardzo wdzięczna To zdjęcie zrobione z balkonu:

Macie jakieś pomysły? Pozdrawiam
____________________
hanka_andrus 17:36, 08 cze 2012


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Wszystkie wsadziłabym na tylnej ścianie ogrodu.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
monteverde 20:22, 08 cze 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
a ja wokół kółeczka z kamienia
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies