Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Magnolie (Magnolia) różne gatunki i odmiany

Pokaż wątki Pokaż posty

Magnolie (Magnolia) różne gatunki i odmiany

Pwl 10:09, 10 gru 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 925
Też zależy jaka to odmiana. możliwe, że jak piszę Alina to siewka i wtedy będzie po prostu idzie w liście
i nie kwitnie. Była kupiona jako kwitnąca? Drugim powodem może być to, że pąki kwiatowe przemarzają.
____________________
paweł
moni 10:09, 10 gru 2011


Dołączył: 06 paź 2011
Posty: 834
Jeśli jest za młoda to nie martw się u mnie dopiero w 3-4 roku po posadzeniu zakwitła na ciemnoróżowy kolorek
____________________
Mona
EkspertLeroy... 10:09, 10 gru 2011

Dołączył: 07 lip 2011
Posty: 82
Bez paniki, podrośnie jeszcze rok lub dwa i zakwitnie, kwestia czasu.
marzena 13:25, 10 gru 2011


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
ja już straciłam nadzieję, że ta magnolia poprowadzona w formie drzewka, kiedykolwiek zakwitnie...
ma ok 8 lat... (sadzona razem z innymi krzewami wówczas), ale nie wiem jaka to odmiana...

____________________
marzena O....!
monteverde 00:46, 11 gru 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
jak ją podcinałaś, to też może nie kwitnąć , bo nie lubi
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
marzena 10:22, 11 gru 2011


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
Ania, ja ją zaczęłam formować po kilku latach od niekwitnięcia ...
przycinam ją w kulkę ( no, tutaj ma trochę nowych gałązek nieprzyciętych jeszcze), przynajmniej w ten sposób zdobi ...
____________________
marzena O....!
ele2001 10:59, 11 gru 2011


Dołączył: 25 lis 2011
Posty: 1483
marzena napisał(a)
ja już straciłam nadzieję, że ta magnolia poprowadzona w formie drzewka, kiedykolwiek zakwitnie...
ma ok 8 lat... (sadzona razem z innymi krzewami wówczas), ale nie wiem jaka to odmiana...



Marzeno magnolia jest krzewem (małym drzewem) światłożądnym. Widzę na zdjęciu, że rośnie obok sosny.
Być może to ona jest powodem braku kwiatów, może ją zacienia? Ja bym ją przesadził, w jednym z ogrodów rosła M.soulange'a bardzo długo nie kwitła, właścicielka straciła już nadzieję choć magnolia wydawałoby się miała jasno, gdy wichura złamała rosnące obok drzewo. Wycięliśmy je, a na drugi rok magnolia obsypała się kwiatami tak jakby chciała się odwdzięczyć za te jałowe lata i kwitnie co roku do dziś


Reasumując magnole wyprowadzone z nasion zakwitają dopiero po ok. 6latach w najlepszym razie, po tym czasie jedne kwitną bardzo skąpo a inne w ogóle. Magnolie które kwitną wiosną przed rozwojem liści lub jednocześnie z nimi, zawiązują pąki kwiatowe do końca lipca roku poprzedniego, więc jeśli chcemy ciąć to zaraz po kwitnieniu- (jeśli zależy nam na kwiatach w przyszłym roku)
____________________
Przemo - Ogród mały, ale pojemny;)
marzena 11:25, 11 gru 2011


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
Przemek, no ok, ale ta magnolia ma światła dosyć - rośnie przed sosnami i ma naprawdę duży dostęp do słońca od strony południowej ( od strony tego kolistego ogródka)...
Ona nie była prowadzona z nasion...
...ale zobaczyłam jesienią 2 ( ! ) zawiązki pąków ... może coś z tego będzie ?
____________________
marzena O....!
marzena 11:36, 11 gru 2011


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
aha, jeszcze a'propos sosen czy w ogóle iglastych... ta magnolia, którą teraz pokazuję rośnie zupełnie blisko tych roślin ( w jednym szeregu) a słońce ma od zachodniej strony głównie i pięknie kwitnie...
____________________
marzena O....!
ele2001 12:05, 11 gru 2011


Dołączył: 25 lis 2011
Posty: 1483
marzena napisał(a)
aha, jeszcze a'propos sosen czy w ogóle iglastych... ta magnolia, którą teraz pokazuję rośnie zupełnie blisko tych roślin ( w jednym szeregu) a słońce ma od zachodniej strony głównie i pięknie kwitnie...


Jeżeli tak to albo to jest siewka jak już ktoś sugerował lub podmarzają paki, jeśli w ogóle się zawiązują w zachodniej Polsce dobrze jest w sierpniu nawieźć rośliny potasem. Powoduje to lepsze drewnienie roślin.
Życzę powodzenia w uprawie
____________________
Przemo - Ogród mały, ale pojemny;)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies