Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Magnolie (Magnolia) różne gatunki i odmiany

Pokaż wątki Pokaż posty

Magnolie (Magnolia) różne gatunki i odmiany

Pwl 12:13, 15 kwi 2012


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 925
Najpopularniejsze Magnolie, maksymalna wysokość i czas kwitnienia.



źródło: http://www.ogrod-gardener.pl/1/4/5/magnolia.php
____________________
paweł
moni 13:52, 17 kwi 2012


Dołączył: 06 paź 2011
Posty: 834
ja mam zamiar " alexandrine" kupić
____________________
Mona
Sebek 23:07, 17 kwi 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
To moja alexandrina - ale w tym roku pąków nie ma



____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
moni 09:03, 18 kwi 2012


Dołączył: 06 paź 2011
Posty: 834
piękna dla tego chcę ją mieć.
____________________
Mona
Pwl 21:25, 18 kwi 2012


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 925
Magnolia jak dla mnie jest strasznie ciężką rośliną do uprawy. W tym roku spróbuję z RUSTICA RUBRA,
ale będzie rosła w półcieniu... niby znosi takie warunki ale raczej długo sobie poczekam na kwiaty. Cóż
Alexandrine też jest bardzo ładna, kwiaty pojawiają się solo na całym krzewie na długo przed rozwojem
liści i to duży atut. Sebek, kwitła u Ciebie od samego początku? Ile ma lat albo wysokości? Świetnie
wygląda!
____________________
paweł
Sebek 19:04, 21 kwi 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Pwl napisał(a)
Magnolia jak dla mnie jest strasznie ciężką rośliną do uprawy. W tym roku spróbuję z RUSTICA RUBRA,
ale będzie rosła w półcieniu... niby znosi takie warunki ale raczej długo sobie poczekam na kwiaty. Cóż
Alexandrine też jest bardzo ładna, kwiaty pojawiają się solo na całym krzewie na długo przed rozwojem
liści i to duży atut. Sebek, kwitła u Ciebie od samego początku? Ile ma lat albo wysokości? Świetnie
wygląda!


Ona ma roczek - kupiłem ją z pąkami - dość wysoką - około 1.70m

W tym roku kwiatów chyba nie będzie, bo pąków nie widzę.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
MilenaP 20:20, 24 kwi 2012


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 1520
cholerka, a dla mnie magnolie okazują się być roślinami niemożliwymi do uprawy. Nie wiem co jest grane. Najpierw jedna straszyła w ogrodzie, teraz od tamtego roku dołączyła do niej druga. Jestem załamana
____________________
Milena - zielonastrefa
Mille 22:42, 24 kwi 2012


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 433
Zamierzam w tym roku posadzić magnolię Susan jako część większej rabaty "żwirkowej" w kole z korą sosnową i wymyśliłam sobie, że zanim urośnie warto byłoby podsadzić ją czymś ładnym. Może kwitnącym? Dwuletnim? Jakie rośliny pasują do magnolii, bo moje bardzo skromne doświadczenie podpowiada, że wygląda ona najlepiej... bez towarzystwa
____________________
Milena - Ogród pod starym modrzewiem
Sebek 23:24, 24 kwi 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Rzeczywiście - lepiej jej samej
Ale skoro jest to rabata to wnioskuję, że będą też inne rośliny? Ale jeśli coś chcesz to może to być zimozielona runianka - stworzy pod nią taki dywan i będzie ładnym tłem ??
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Pwl 22:50, 25 kwi 2012


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 925
Ciemierniki też uwielbiają rosnąć pod Magnolią, latem przy dużym słońcu mają cień, a wiosną
mogą ładnie kwitnąć przed rozwojem liści i kwiatów na krzewie. Świetnie się synchronizują.
____________________
paweł
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies